Стаття

Як вести себе в ситуації, якщо дзвонять колектори по іншому кредиту

Виявилися в ситуації, коли не знаєте, що робити, якщо дзвонять колектори по чужому кредиту в Україні? Переживаєте, що дзвінки з погрозами можуть перейти від слів до дій? На жаль, в Україні подібні ситуації виникають повсюдно, і далеко не кожен з таких випадків доходить до судового розгляду, так як часто у фізичної особи не вистачає доказів шантажу або обґрунтувань для звернення до суду. Фахівці агентства Creditdebt зібрали основні рекомендації на тему, що робити, якщо дзвонять колектори по чужому кредиту, щоб кожен міг на законних підставах захистити себе і свою сім'ю від неправомірного примусу повернення фінансової заборгованості, оформлену на родича.

Дізнайтеся якомога більше про ситуацію

Якщо дзвонять колектори по чужому кредиту, найкращим виходом із ситуації стане відразу звернутися до експертів Крединтдепт, де надають профільні послуги у вирішенні боргових питань, і можуть підказати правильний вихід з подібної неприємної ситуації.
Насамперед в ситуації, коли кредит не брав, а колектори дзвонять і вимагають його повернення, аргументуючи тим, що ви вказані в якості поручителя, а боржник відмовляється повертати гроші, необхідно зібрати якомога більше інформації і деталей:

 • контактні дані абонента;
 • з якої компанії він дзвонить;
 • від імені якого кредитора і дотичного якого боржника ведуться переговори про повернення суми заборгованості;
 • чому звертаються з цим питанням саме до вас, і на яких підставах - фінансовий договір, родинні зв'язки і т.п.;
 • запросите документальне підтвердження персональних фінансових зобов'язань щодо обговорюваного випадку, якщо ти не брав кредит, дзвонять колектори;
 • зберіть всі офіційні дані агентства, від імені якого дзвони колектор.

Враховуйте, що далеко не кожна організація в Києві має право стягувати чужий борг без відповідного рішення суду або офіційної передачі права на повернення позики фінансовою організацією третім особам. Тому вирішенням питання, коли дзвонять колектори по чужому кредиту, і що робити в такому випадку - записувати всі розмови, завчасно попередивши співрозмовника про це. 

Переконайтеся, що дзвінки дійсно необгрунтовані

Трапляються ситуації, в яких дзвонять колектори по чужому кредиту, людина висловлює невдоволення з цього приводу, але в кінцевому підсумку при професійному розборі ситуації виявляється, що насправді ситуація обгрунтована:

 • якщо взяти на себе зобов'язання поручителя;
 • перебувати в статусі співпозичальника;
 • вступити в спадок, який згідно із законодавством України перекладає відповідальність за борги померлого на спадкоємця.

Дані ситуації виступають законною підставою до того, що вам можуть надходити дзвінки від колекторів по чужому кредиту - це обгрунтований спосіб повернути позику,і в такому випадку доведеться або повертати заборгованість, або шукати альтернативний спосіб вирішення питання.Бувають ситуації, в яких формально третя особа не несе відповідальності за заборгованість іншої людини. Але в разі, якщо між ними є родинні зв'язки, а під час оформлення договору позики особа вказало вас як контактна особа, і у вас є загальне сімейне майно, дзвінки колекторів будуть обгрунтованими. Наприклад, частина квартири або заміського будинку. У такому випадку, якщо майно боржника буде заарештовано, цю частину можуть продати на торгах на законних підставах. Відповідно, в даному випадку, якщо дзвонять колектори по чужому кредиту в Україні, на дзвінок все ж варто відповісти і уважно вислухати обгрунтування і вимоги, що дзвонять.

Нанесіть особистий візит кредиторам


Досить часто одним з правильних і продуктивних дій на питання, що робити, якщо дзвонять колектори по чужому кредиту в Україні, буде особистий візит в організацію, яка оформила і видала кредит боржникові. Це може бути будь-яка фінансова установа:
 • банк;
 • МФО;
 • компанія або споживчий кооператив, який спеціалізується на видачі кредитів.

Якщо знайдуться законні підстави на погашення позики з боку третьої особи, краще заздалегідь з'ясувати умови погашення чужого боргу, терміни і його можливі альтернативні способи, вигідні не тільки фінансової організації, але і вам. Під час візиту обов'язково запитайте у представника організації всі папери, які стосуються цієї ситуації: договір, додатки, додаткові угоди і т. П. Потрібно обов'язково взяти їх, щоб апелювати в свою користь в разі виникнення складнощів у вирішенні цього питання.

У разі, якщо дзвінки від колекторів по чужому кредиту є необгрунтованими і помилковими, необхідно взяти відповідну довідку в будь-якому фінансовій установі про відсутність у вас будь-яких видів заборгованості, і пред'явіть її колекторам або кредитору.

Зверніться до колекторів або до відповідних інстанцій

Щоб пред'являти обгрунтовані вимоги в суді про те, щоб колектори перестали дошкуляти неправомірними дзвінками про погашення чужого боргу, необхідно для початку звернутися безпосередньо в саме колекторське агентство. Для цього необхідно написати офіційний запит з вимогою виключити всі контакти з їх баз даних. Агентство має виконати дану вимогу, але за умови, що боржник не підписував ніякої угоди дотичного цього питання. 
Пам'ятайте, що в разі, коли дзвонять колектори по чужому кредиту, будь-яка згадка і розголошення подробиць даного питання є порушенням законодавства України. У разі, якщо після офіційного звернення в агентство дзвінки від колекторів по чужому кредиту триватимуть, варто підійти до вирішення проблеми з більш радикальною боку - зверніться за допомогою до відповідних інстанцій.

Зверніть увагу, що для офіційного звернення та допомоги знадобиться надати докази того, що кредит не брав, а колектори дзвонять з погрозами або просто дошкуляють регулярними дзвінками. Збір подібних доказів має певні умови, тому краще відразу звернутися за допомогою до фахівців Кредитдепт, щоб якомога швидше вирішити проблему правомірним шляхом.