Дізнайтеся якомога більше про ситуацію
Якщо дзвонять колектори по чужому кредиту, найкращим виходом із ситуації стане відразу звернутися до експертів Крединтдепт, де надають профільні послуги у вирішенні боргових питань, і можуть підказати правильний вихід з подібної неприємної ситуації.Насамперед в ситуації, коли кредит не брав, а колектори дзвонять і вимагають його повернення, аргументуючи тим, що ви вказані в якості поручителя, а боржник відмовляється повертати гроші, необхідно зібрати якомога більше інформації і деталей:
- контактні дані абонента;
- з якої компанії він дзвонить;
- від імені якого кредитора і дотичного якого боржника ведуться переговори про повернення суми заборгованості;
- чому звертаються з цим питанням саме до вас, і на яких підставах - фінансовий договір, родинні зв'язки і т.п.;
- запросите документальне підтвердження персональних фінансових зобов'язань щодо обговорюваного випадку, якщо ти не брав кредит, дзвонять колектори;
- зберіть всі офіційні дані агентства, від імені якого дзвони колектор.
Враховуйте, що далеко не кожна організація в Києві має право стягувати чужий борг без відповідного рішення суду або офіційної передачі права на повернення позики фінансовою організацією третім особам. Тому вирішенням питання, коли дзвонять колектори по чужому кредиту, і що робити в такому випадку - записувати всі розмови, завчасно попередивши співрозмовника про це.
Переконайтеся, що дзвінки дійсно необгрунтовані
Трапляються ситуації, в яких дзвонять колектори по чужому кредиту, людина висловлює невдоволення з цього приводу, але в кінцевому підсумку при професійному розборі ситуації виявляється, що насправді ситуація обгрунтована:- якщо взяти на себе зобов'язання поручителя;
- перебувати в статусі співпозичальника;
- вступити в спадок, який згідно із законодавством України перекладає відповідальність за борги померлого на спадкоємця.
Дані ситуації виступають законною підставою до того, що вам можуть надходити дзвінки від колекторів по чужому кредиту - це обгрунтований спосіб повернути позику,і в такому випадку доведеться або повертати заборгованість, або шукати альтернативний спосіб вирішення питання.

Бувають ситуації, в яких формально третя особа не несе відповідальності за заборгованість іншої людини. Але в разі, якщо між ними є родинні зв'язки, а під час оформлення договору позики особа вказало вас як контактна особа, і у вас є загальне сімейне майно, дзвінки колекторів будуть обгрунтованими. Наприклад, частина квартири або заміського будинку. У такому випадку, якщо майно боржника буде заарештовано, цю частину можуть продати на торгах на законних підставах. Відповідно, в даному випадку, якщо дзвонять колектори по чужому кредиту в Україні, на дзвінок все ж варто відповісти і уважно вислухати обгрунтування і вимоги, що дзвонять.
Нанесіть особистий візит кредиторам
Досить часто одним з правильних і продуктивних дій на питання, що робити, якщо дзвонять колектори по чужому кредиту в Україні, буде особистий візит в організацію, яка оформила і видала кредит боржникові. Це може бути будь-яка фінансова установа:
- банк;
- МФО;
- компанія або споживчий кооператив, який спеціалізується на видачі кредитів.
Якщо знайдуться законні підстави на погашення позики з боку третьої особи, краще заздалегідь з'ясувати умови погашення чужого боргу, терміни і його можливі альтернативні способи, вигідні не тільки фінансової організації, але і вам. Під час візиту обов'язково запитайте у представника організації всі папери, які стосуються цієї ситуації: договір, додатки, додаткові угоди і т. П. Потрібно обов'язково взяти їх, щоб апелювати в свою користь в разі виникнення складнощів у вирішенні цього питання.
У разі, якщо дзвінки від колекторів по чужому кредиту є необгрунтованими і помилковими, необхідно взяти відповідну довідку в будь-якому фінансовій установі про відсутність у вас будь-яких видів заборгованості, і пред'явіть її колекторам або кредитору.
Зверніться до колекторів або до відповідних інстанцій
Щоб пред'являти обгрунтовані вимоги в суді про те, щоб колектори перестали дошкуляти неправомірними дзвінками про погашення чужого боргу, необхідно для початку звернутися безпосередньо в саме колекторське агентство. Для цього необхідно написати офіційний запит з вимогою виключити всі контакти з їх баз даних. Агентство має виконати дану вимогу, але за умови, що боржник не підписував ніякої угоди дотичного цього питання.Пам'ятайте, що в разі, коли дзвонять колектори по чужому кредиту, будь-яка згадка і розголошення подробиць даного питання є порушенням законодавства України. У разі, якщо після офіційного звернення в агентство дзвінки від колекторів по чужому кредиту триватимуть, варто підійти до вирішення проблеми з більш радикальною боку - зверніться за допомогою до відповідних інстанцій.
Зверніть увагу, що для офіційного звернення та допомоги знадобиться надати докази того, що кредит не брав, а колектори дзвонять з погрозами або просто дошкуляють регулярними дзвінками. Збір подібних доказів має певні умови, тому краще відразу звернутися за допомогою до фахівців Кредитдепт, щоб якомога швидше вирішити проблему правомірним шляхом.