Стаття

Як дізнатися і реструктуризувати борги за опалення?

Реструктуризація боргу по опаленню рятувальний круг, який допоможе вибратися з боргової ями. Загальні борги за газ в Україні становлять понад 35 млрд грн. Останнім часом тарифи на газ підвищуються, населення не має фінансових можливостей для оплати комунальних послуг в повній мірі. В результаті виникає великий борг за опалення. Якщо людина відмовляється платити, то заборгованість можуть стягнути в судовому порядку, а опалення просто відключити. Важливо розібратися,як відбувається списання боргів за опалення.

Як дізнатися борг за опалення?


Перевірка заборгованостей через інтернет - це мінімальні витрати часу і сил. Ви можете подивитися суму боргу з дому або офісу і навіть в дорозі - з планшета або мобільного телефону. Кожен постачальник комунальних послуг має сайт, де можна створити особистий кабінет і відстежувати заборгованість автоматично. Для реєстрації на онлайн ресурсі потрібно вказати:
 • ПІБ;
 • точна адреса;
 • особистий рахунок;
 • суму платежу, який був здійснений;
 • електронну пошту для зворотного зв'язку.

На сайтах постачальників є електронні сервіси, що дозволяють відразу оплатити борги. Крім того, в Україні діє реєстр, де можна дізнатися борг поопаленню,за яким відкрито виконавче провадження. У реєстрі містяться відомості про борги як фізичних, так і юридичних осіб. Фізособи вказують тільки ІПН, ПІБ і дату народження, юрособи - код і повне найменування. 

Житлово-експлуатаційна компанія (ЖЕК) або товариство співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) може також проконсультувати щодо заборгованості та способів її погашення. У відділенні «Укрпошти» можна назвати ПІБ, номер особового рахунку або адреса, щоб дізнатися борг за опалення і за ЖКГ. Мінуси таких способів - черги, «зависання» програм, необхідність постійно перевіряти дані в платіжках. Також при погашенні боргу Старі офлайн-способи вимагають значних витрат часу, сил і нервів.

Однак якщо у вас немає можливості або бажання користуватися інтернетом, вони стануть єдиним способом, як дізнатися борг по опаленню. Також повідомити про борги може сама організація, що надає послуги. Колектори агентства «Кредитдепт» - досвідчені співробітники, які часто стикаються з проблемою невиплати боргів. Як реструктуризувати борг за опалення


Відключення опалення заборги, великі штрафи, пеня, постійні квитанції і попередження, цього всього можна уникнути, якщо знати, як реструктуризувати борг за опалення.
Розберемося детальніше, як відбувається ця процедура. 

Якщо борг за опалення, що робити? Необхідна розстрочка заборгованості - процес нескладний, але клопіткий. Оскільки постачальниками комунальних послуг є незалежні одна від одної організації, звертатися до кожної з них слід окремо. Підставою для розгляду звернення користувача є заява з проханням розділити накопичені борги на рівні платежі. Після її розгляду працівники компанії-постачальника комунальних послуг приймають остаточне рішення. Якщо воно позитивне, постачальник встановить термін розстрочки і розрахує розмір щомісячного платежу, який треба буде вносити додатково до основної суми в платіжці.

Реструктуризація боргу за опалення в Україні - найпоширеніший спосіб. згідно законопроекту борги реструктуризуються на період до 60 місяців, але можливі критичні ситуації, поки не буде повне погашення. Щоб таким правом скористатися, потрібно надати в організацію, яка надає послуги, повний пакет документів. Він повинен включати:
 • ІПН і паспорт;
 • договір на надання послуг
 • документи, що підтверджують право власності житла.

Якщо особи, які зареєстровані в будинку або квартирі, не працевлаштовані офіційно, про це потрібно вказати в довідці про доходи сім'ї, додатково може знадобитися копія трудових книжок. 

У Києві оформити розстрочку і виконати виплати досить просто, потрібно просто звернутися в КП «Центр комунального сервісу». 
Зазвичай керуюча компанія зацікавлена в реструктуризації боргу, однак вона може не піти назустріч. Якщо отримано відмову в реструктуризації боргу за опалення, потрібно вирішити проблему через суд і подати позовну заяву. Буде потрібно обгрунтування розстрочки боргу і підтверджуючі документи. Якщо суд підтвердить можливість виплати боргу частинами, це рішення буде чинним, незалежно від бажання компанії, яка надає послуги.

Як списати борги за опалення за допомогою позовної давності?


Ще один спосіб як списати борг за опалення - це використання позовної давності. Вона являє собою період, після настання якого позичальник може звернутися до суду, щоб захистити своє громадянське право і списати заборгованість.

В Україні існує загальний і спеціальний вид позовної давності. Загальна може тривати три роки. Спеціальна давність може бути довшою (від трьох років) і короткою (менше трьох років), в залежності від обставин. Давність позовну може застосовувати суд тільки на вимогу однієї зі сторін.

Як зменшити суму боргу?


Якщо послуги були надані неналежним чином або в недостатньому обсязі, існують методи, що дозволяють зменшити суму боргу за опалення. Наприклад, якщо в жовтні було сплачено більше 1500 грн за однокімнатну квартиру, а середня температура в приміщенні була на рівні плюс 18, то суму в платіжці можна буде оскаржити. Для цього потрібно звернутися в суд і надати такі папери:
 • відповідь, отриманий від постачальника, що поставляє послуги, в письмовому вигляді;
 • акт-претензію з підписом від заявника;
 • копію скарг, які подавалися на підприємство, яке надає неналежні послуги;
 • останню квитанцію, що підтверджує оплату комунальних послуг.
Звичайно ж реструктуризація боргу за опалення через суд - процес більш тривалий, тому краще вирішити питання безпосередньо з постачальником послуг.