Стаття

Як повернути вклад у банку

Сучасна єкономіческая ситуація призвела до того, що гарантувати надійність вкладу в банк у вигляді депозиту не можна назвати 100% надійним рішенням - він може збанкрутувати або виявитися тимчасово неплатежеспосо вим. Кілька років тому Україна вже стикалася з подібною проблемою масового банкрутства банків, коли вкладник не міг повернути свої гроші. І часто це були великі суми в гривні і доларі, які адміністрація клятвено обіцяла компенсувати. Однак повернення коштів за договором депозиту з банком затягувався на дуже тривалий термін і міг тривати роками. 

Подібна ситуація досить неприємна, якщо не знати, як правильно вести себе в подібних умовах. Але якщо заручитися підтримкою експертів Creditdebt, вам не доведеться судорожно шукати інформацію про те, як повернути безвідкличнийвнесок,або як повернути депозит із проблемного банку. Тут вам вкладникам допоможуть з відшкодуванням депозиту в Україні, навіть якщо банк відмовлятиметься повернути його гроші. А тепер давайте трохи докладніше поговоримо про те, як повернути вклад у банку, навіть коли він не покривається спеціальним Фондом.

Повернути вклад, коли в банку є для цього кошти


Повернення депозитів в Києві у банку, який офіційно був визнаний неплатоспроможним, може здатися неможливим. До тих пір, поки ви не звернетеся за допомогою в поверненні депозиту до юристів Creditdebt. З ними навіть самий проблемний банк поступиться вашим вимогам і поверне кошти вкладника згідно з усіма його вимогам і букві закону України. 

При цьому існує кілька особливостей в тому, як повернути депозитний вклад з проблемного банку:

  • Головна особливість повернення грошей в даному випадку - це нова тимчасова адміністрація, яка на період свого управління встановлює нові правила гарантування повернення коштів вкладників. Тому попередній договір, на який ви могли спиратися до цього, можна вважати частково недійсним.
  • Змінюється і процес повернення депозиту у валюті. Особливість того, як повернути доларовий депозит, полягає в тому, що в валюті отримати його у вкладника не вийде. Варто тільки банку оголосити про свою неплатоспроможність, будь-які вимоги про повернення вкладу в валюті автоматично стають неактуальними - такий рахунок фіз особи буде переведений в гривню згідно з чинним на момент повернення депозиту офіційним курсом, встановленим новою адміністрацією. Точно такі ж правила будуть застосовані і до нарахованих відсотків, навіть якщо термін вашого депозиту був завершений.
  • Гарантована сума повернення вкладу за депозитом повинна бути аналогічна нараховану суму, яка була зафіксована банком на момент визнання його банкрутом.В даному випадку Фонд гарантування України зобов'язується повернути всю суму, враховуючи також суми поточних рахунків вкладника.

Зверніть увагу, що останній пункт не є аксіомою - наприклад, якщо банк банкрут, як повернути вклад вам підкажуть тільки фахівці Creditdebt. З проблемним банком, швидше за все, вам доведеться повернути депозит через суд, що значно ускладнить задачу і збільшить термін повернення коштів.

Повернення вкладу, коли у банку немає для цього коштів


У більшості випадків в Україні відбувається ситуація, коли банк робить заяву про своє банкрутство. Це означає, що у нього просто немає достатньої кількості фінансових коштів, щоб повернути всі борги вкладникам. В даному випадку на допомогу може прийти Фонд гарантування, який повинен надати необхідну суму кредиту. 

Це один із способів, як повернути депозит при банкрутстві банку - протягом місяця після позики Фонду тимчасова адміністрація зобов'язується виплатити всі борги вкладникам. У разі, якщо гарантоване повернення вкладу необхідно великому банку або він буде визнаний важливим об'єктом для системи, термін виплати може бути продовжений. Подібна процедура передбачена законом і повинна бути прописана в документах,що підписуються при укладанні угоди про внесок.

Фахівці Creditdebt звертають вашу увагу на те, що законом України передбачено повернення депозиту банком на певну суму - не більше 200 000 гривен одному фіз. особі.

Якщо вас цікавить питання, як повернути вклад більше 200 тисяч, будьте готові до тривалої тяжби в суді. На жаль, в більшості випадків навіть знаючи, як повернути депозит через суд при його сумі понад 200 000 долл, висока ймовірність програти справу. Тому заздалегідь будьте готові до того, що ви можете не повернути свої гроші. Особливо, якщо ця велика сума була в доларі.

Повернення коштів при ліквідації банку


Повернення депозитів з проблемних банків може здатися незначною проблемою в порівнянні з ситуацією, коли необхідне повернення депозитних вкладів з банку, який незабаром повинні ліквідувати. Ліквідація зазвичай очікує банк після його банкрутства. В даному випадку процедура повернення коштів виглядає наступним чином - протягом трьох днів банк оголошує список вкладників, яким будуть повернуті їхні гроші. Решта ж залишаться, як кажуть, з носом. В даному випадку можна найняти юриста і спробувати відстояти свої кошти.

Ліквідація зобов'язує банк виплатити суми вкладу протягом 7 днів після офіційного оголошення про закриття банку. Виплати проводяться за останні 30 календарних днів.

Якщо ви знайшли своє ім'я у списку, можете не поспішати писати заяву - вам не доведеться думати про те, як повернути депозит з банку. Якщо ж свого прізвища в списку ви не знайшли, вам точно знадобляться послуги юриста по поверненню депозиту.

Повернення депозиту через суд


Якщо ви не знаєте, чи можливе повернення депозиту в проблемному банку та ще й у валюті, вам точно не обійтися без професійної допомоги агентства.Сама по собі процедура повернення коштів через суд досить складна і тривала. Однак якщо ви так і не дочекалися повернення коштів, суд залишається єдиним правильним виходом.

Для того, щоб здійснити повернення депозитів через суд, можна написати позов на одного з акціонерів банку. Для цього необхідно дотримати певні умови:

  • наявність протиправної дії;
  • доведена шкода, завдана в результаті проведення подібних дій;
  • є зафіксовані і підтверджені причинно-наслідкового зв'язку між першими двома пункту;
  • доведена вина одного з учасників банку.

Додатково необхідно обов'язково надати суду докази того, що у відповідача у володінні є істотна частка акцій банку. При невиконанні хоча б одного з перерахованих пунктів притягти позивача до відповідальності вам не вдасться.

Якщо ж ви не знаєте, як повернути депозит в доларах через суд або не впевнені у власних силах, обов'язково зверніться за допомогою до юриста. Подбайте про свої заощадження - дозвольте собі жити в достатку.