Стаття

Чи можна закрити ТОВ з боргами?

Ліквідація ТОВ з боргами - це закриття компанії, організації, припинення її діяльності. Ліквідація ускладнюється наявністю боргів перед державою, контрагентами, партнерами, співробітниками. Відповідь на питання як закрити ТОВ з боргами по податках дає законодавство України: Господарський, Цивільний, Податковий, Господарський процессексуальний кодекси, «Про державну реєстрацію фізичних та юридичних осіб». При цьому є багато нюансів, на які варто звернути увагу. 

Ліквідація ТОВ з боргами по податках - один з напрямків діяльності компанії «Кредітдепт». Щоб процедура повернення боргів пройшла в суворій відповідності з законом, потрібні досвідчені фахівці. Колектори агентства допоможуть вирішити всі питання, пов'язані з боргами.

Як закрити ТОВ з боргами?


Товариство з обмеженою відповідальністю може закриватися за рішенням власника, засновника або суду. Причинами таких рішень можуть бути:

 • закінчення строку, на який було створено фірма;
 • немає прибутку, зросли борги по податках і обов'язкових платежах, перед кредиторами;
 • досягли мети, заради якої створювалося юрособа.

Щоб ліквідувати ТОВ з боргами може знадобитися багато часу, так як процедура юридично складна. Як скоро вирішитися питання - буде залежати від способу ліквідації. 
Закриття ТОВ з боргами можливо одним з таких способів:
 • Шляхом проведення реструктуризації, в такій ситуації обов'язки і права ТОВ переходитимуть до нового правонаступника. 
 • Шляхом повного припинення діяльності на підставі рішення суду або засновників.

Якщо активів у компанії достатньо, потрібно в першу чергу погасити борги по податках і перед кредиторами. Це можна зробити завдяки реалізації майна, реструктуризації боргу. Також можлива примусова ліквідація, під час якої юрособа визнається банкрутом. 

Як ліквідувати ТОВ з боргами поетапно?


Щоб розібратися, як позбутися від ТОВ зборгами, потрібно проаналізувати ситуацію з різних сторін. Необхідно пройти послідовно кілька етапів:
 • Провести збори власників компанії і прийняти рішеннязакриття ТОВ з боргами по податках на загальних зборах.
 • Підготувати протокол і заява і надати їх державному реєстратору в Центр адміністративних послуг.
 • Звільнити співробітників, виплативши борги із зарплати.
 • Виплатити податки, борги, якщо є - штрафи.
 • Провести розрахунки з кредиторами.
 • Виплатити частки співвласникам. 
 • Оформити ліквідаційний баланс і закрити рахунок в банку.

Чи можна закрити ТОВ з боргами по податках? Після виплати податків звичайно можна. Якщо немає заборон з боку Пенсійного фонду, податкової, можна завершити процедуру ліквідації у державного реєстратора. Вноситься запис до ЄДР та після цього компанія перестає існувати.


Що робити якщо немає можливості погасити борги?


Тепер відомо, як ліквідувати ТОВ з боргами поподатках. Але що робити, якщо немає коштів на їх виплату? У такому випадку потрібна буде процедура банкрутства. Вона можлива, якщо суб'єкт господарювання протягом двох місяців не здатний погасити основну частину боргів.

З моменту, коли відкривається провадження у справі банкрутства, буде накладено мораторій на застосування індексів інфляції і накладення штрафів. Потім потрібно буде затвердити план по реструктуризації боргів. Це можна зробити різними способами: 
 • зміна способу виконання обязательств;
 • продаж певної частини майна боржника;
 • відстрочка боргу.

Якщо план по реформуванню боргів не зовсім виконується, тоді боржника можна визнати банкрутом і починається процедура погашення заборгованості, за результатами якої всі борги по кредитах списуються. Вартість банкрутства юридичної особи буде залежати, перш за все, від розміру боргу і умов його реструктуризації. Судом для проходження банкрутства призначається арбітражний керуючий, він може розпоряджатися активами, проводити санацію, виконувати процес ліквідації.

Якщо задовольнити всі вимоги кредиторів немає можливості, фінансів, після оголошення ТОВ банкрутом всі борги будуть вважатися анульованими і погашенням.

Як відбувається звернення до суду?


Перед тим, як відбувається ліквідація ТОВ з боргами по податках за процедурою банкрутства, необхідно не тільки приділити увагу питанню відновлення платоспроможності, а й звернутися до суду. Ініціатором звернення може бути не тільки боржник, а й кредитор. Згідно статті 34 Кодексу України про процедурах банкрутства заява повинна подаватись не пізніше ніж через місяць. 

Якщо було виявлено, що засновники просто не впораються зі своїми фінансовими зобов'язаннями, то відповідно до Кодексу України про проведення банкрутства вони зобов'язані подати заяву в суд. Додатково додається установча документація, а також квитанцію, що підтверджує сплату судових зборів. Додатково надається бухгалтерська звітність, складена за останній податковий період, детальний перелік майна компанії з його оціночною вартістю, відомості про стан розрахункових рахунків, список кредиторів і величина боргових зобов'язань перед ними

Чи можна ліквідувати ТОВ з боргами по податках?


Пробачити підприємцям несплачені податки держава не може. Для погашення податків і зборів закриватися компанії не обов'язково. У статті 100 Податкового кодексу вказується один з методів боротьби з боргами - відстрочення або розстрочення. Для її отримання необхідно в орган податкової служби за місцем реєстрації ТОВ потрібно подати заяву встановленого зразка. Єдиний законний спосіб анулювати непідйомні борги - банкрутство юридичної особи.

Після того, як зареєстровано припинення діяльності ТОВ подається підсумковий звіт по податках, а також останню податкову декларацію за період, коли компанія ще існувала.
Якщо ТОВ закривається і при цьому не погашається заборгованість по виплаті зарплати, потрібно на зборах вибрати представника, який буде з органом ліквідації співпрацювати і вирішувати це питання.