Стаття

Чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам

Згідно змін, що відбулися в законодавстві Україна, в разі виникнення у позичальника заборгованості перед банком (несвоєчасне погашення кредиту згідно з умовами договору, освіту заборгованості за позикою і т. п.), фінансова установа має право продати колекторської організації портфель боргів. Частково саме це призвело до розквіту даної сфери бізнесу і активізації колекторів, які далеко не завжди дотримуються рамок закону в питаннях стягнення боргу. Неправомірні дії колекторських служб викликають обурення серед українського населення, і викликають ряд обґрунтованих питань. Як дізнатися, що банк продав борг колекторам? Як бути, якщо банк продав борг колекторам? І чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам? Фахівці агентства Creditdebt розповіли, як поводитися в подібних ситуаціях, і поділилися, які права і обов'язки має кредитор, якщо боржник відмовляється заплатити гроші, взяті в борг у банківській установі. 

Що потрібно знати про колекторах


Коли позичальник задається питанням, а чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам, для початку варто розібратися, хто ж вони такі, і зобов'язаний чи боржник платити третій особі свій кредитний борг без відповідного судового рішення. Колектори - це посередники, які можуть стягувати заборгованість за певну плату. Вони виступають посередниками між позичальником і боржником, і їх головне завдання - повертати борги. І далеко не завжди для цих цілей вони використовують законні заходи. 

З огляду на, що на питання, чи може банк продати борг колекторам без згоди боржника, фахівці Кредитдепт в Києві дають негативну відповідь, а на практиці подібні ситуації трапляються повсюдно, слід розібратися з правами і обов'язками всіх сторін питання. Власне, це і є відповідь на питання, чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам - так, повинен. Але що робити, якщо банк продав кредитний борг колекторам і не відправив повідомлення боржника про це? Потрібно бути готовим до того, що доведеться подавати позовну прохання в суд і вирішувати це питання тільки таким способом.

В даному випадку цілком резонним буде запитання, що робити, якщо банк передав борг колекторам, і вони вже стукають у двері до позичальника? Поки справа дійде до суду, вони можуть використовувати проти боржника різні способи примусу повернення боргу. Для початку можна скористатися послугами Кредитдепт, а також розібратися, як працюють колектори під час "вибивання" боргів:

  • Інформування. Це може бути розсилка листів (паперових і електронних), повідомлень на мобільні і прямих дзвінків. І навіть незважаючи на те, що в питанні, чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам, звучить позитивну відповідь, боржнику необхідно підготуватися до подібного розвитку подій. Однак тут є свої нюанси - певний час для дзвінків, їх зміст і т. П. Поширеною ситуацією буває та, коли банк віддав борг колекторам, що робити не знають багато, так як залякування з боку стягувачів можуть поширюватися і близьких людей боржника. Якщо подібне відбувається, рекомендуємо відразу ж звертатися за допомогою в такі досвідчені профільні агентства, як Кредитдепт.
  • Особистий контакт. Коли розумієш, що на питання, чи можуть банки продати борг колекторам, відповідь буде позитивною, потрібно заздалегідь підготуватися до наслідків. Аж до психологічної готовності віч-на-віч зустрітися з колекторами. Це другий крок того, як можуть розвивати подій, якщо боржник не стане реагувати на повідомлення. Через те, що подібні дії вважають жорсткими, вкрай важливо розуміти, що якщо банк продав борг колекторам, що робити в такому випадку вони можуть, а що - ні. Особливо з огляду на те, що вони далеко не завжди вибирають законні і правомірні дії. В даному випадку досить важливим фактором може зіграти розуміння того, чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам чи ні. Так як при відсутності завчасного попередження несподівані візити (а іноді і прямі залякування) будуть вважатися незаконними.
  • Подача колекторами позову про стягнення боргу в суд. Якщо колектори викупили борг у банку, вони постараються уникнути цього кроку через тривалість прийняття рішення і самого судового процесу. 

У більшості випадків, коли боржника повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам, а він цього не робить, колектори обмежуються першими двома кроками. Які, на жаль, практично не регулюються законодавством України. Подібна ситуація досить часто призводить до того, що навіть повне усвідомлення причин і наслідків того, чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам,на жаль, не дозволяє належним чином впливати на колекторські дії і в більшості випадків навіть оскаржувати їх у суді. Ситуація, в якій боржник може виявитися, якщо банк продав борг колекторам без відповідного офіційного повідомлення, може бути оскаржена в суді. Що важливо знати про подібні ситуації


Для боржника дуже важливо розуміти, чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам, і вміти знаходити відповіді, як дізнатися, чи продав банк борг колекторам, і чи має право банк передавати борг колекторам в принципі. Але давайте про все по порядку.
Підставою для того, щоб офіційний продаж боргу могли визначати як законну, банківська установа зобов'язана письмово повідомити боржника про факт проведення подібної угоди, а також надати копію договору. Саме подібні дії можна розцінювати як правову підставу для подальшого формування відносин з колекторської службою. Але навіть в цьому випадку розуміння того, чи може банк продати борг колекторам після суду,умови передачі боргу все одно залишаються колишніми.

Будь-позичальник повинен брати до уваги, коли, чому і в принципі повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам (особливо, якщо він не отримає такого повідомлення), щоб мати можливість правильно вибудовувати позицію власного захисту - в такому випадку відносини між сторонами почнуть носити характер цивільно-правових. Це означає, що позичальник не несе ніякої кримінальної відповідальності за невиконання своїх фінансових зобов'язань. Тому опинившись в ситуації, коли банк віддав борг колекторам, а вони стали переконувати вас у зворотному, виступатимуть в якості чергового елемента психологічного тиску.

Ще один момент в правомірності питання, чи може банк продати борг колекторам в Україні,полягає в тому, що в разі передачі персональних даних боржника третій особі, банк буде порушувати законодавство країни. Подібні діяльність передбачається відповідальність перед законом - борг може продаватися, але без розголошення особистої та конфіденційної інформації про боржника. Тому в питанні, як колектори викуповують борги у банку, існує велика кількість умовностей - щоб зробити це законним шляхом, необхідно дотримуватися безліч умов.

Тому, навіть якщо боржник не знає, чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам чи ні, але стикається з подібною ситуацією, він має законне право оскаржити подібне рішення з різних сторін.

Як правильно вирішувати колекторські претензії


Існує ряд вагомих підстав, в яких випадках банк продає борг колекторам законно, а в яких - ні. Одним з найбільш яскравих прикладів може стати ситуація, якщо банк продав борг колекторам в Україні за умови, що подібний пункт був прописаний в борговому договорі, він може зробити це на законних підставах. У подібній ситуації оскаржити незаконність викупу боргу буде складніше. Якщо подібного пункту прописано не було, позичальникові вкрай важливо оперувати знаннями в питанні, чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам, і що робити це він повинен письмово.

Коли боржник в повній мірі усвідомлює всі умови того, чи має право банк передавати борг колекторам в Україні,  і якими наслідками це може загрожувати, йому варто задуматися про те, як захистити себе і свою сім'ю від можливих неправомірних дій представників колекторських служб. Розуміння позичальником правил і умов того, чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам, дозволить правильно підготуватися до процесу стягнення. Пропонуємо невелику підказку про те, як найкраще діяти в ситуації, коли банк подав до суду і продав борг колекторам:

  • боржник, його близькі і сім'я не повинні йти на контакт з третіми особами, відповідати на листи і дзвінки;
  • не погоджуйтеся на реструктуризацію боргу або часткове його погашення - найчастіше часткове списання заборгованості є обманом;
  • не перераховують ніяких грошових коштів на колекторські рахунку - навіть якщо банк продав борг колекторам, його погашення має здійснюватися іншим правовим шляхом;
  • якщо колектор приходить особисто, уникайте контакту з ним, аж до звернення в поліцію.

Коли боржник в повній мірі усвідомлює можливі наслідки того, чи може банк передати борг колекторам, і чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам, найкращим і єдино правильним вирішенням питання стане звернення до суду.

Однак в українських реаліях, навіть незважаючи на те, має право банк продати борг колекторам чи ні, а також той вагомий фактор, чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам чи ні, фінансові установи далеко не завжди надходять законно у вирішенні подібних питань. Тому оптимальним рішенням ситуації, коли банк передав борг колекторам в Україні, буде ініціювання відповідного судового розгляду. Особливо якщо врахувати, в питаннях формування штрафних санкцій, які виписують колекторські фірми, часто перевищують суми самого боргу. Тому якщо боржник виявився в такій неприємній ситуації, коли банк продав борг колекторам, що робити і як правильно вчинити, підкажуть фахівці агентства Кредитдепт.

Як бачите, питання, дотичного того, чи можуть банки продавати борги колекторам, і чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колектора, сьогодні стають особливо актуальними. Розуміючи, чи має право банк продати борг колекторам, і до яких наслідків це може призвести, краще своєчасно оплачувати заборгованість по кредиту. В майбутньому це допоможе уникнути безлічі проблем і незручностей, і ніколи не змусить замислюватися над тим, чи повинен банк повідомляти про передачу боргу колекторам чи ні.