Детальніше про термін позовної давності
Згідно із законом, позовний термін давності по кредитній карті є проміжком часу, упродовж якого кредитор або позичальники мають право скористатися положенням закону і звернутися до суду для захисту власних інтересів, - повернення депозиту, погашення боргу, виплата кредиту і т. п.У цей відведений час може бути ініційована процедура примусового погашення боргу (тільки через рішення суду), а також зроблені дії, спрямовані проти банку з метою оспорити його неправомірні дії по відношенню до вас і отримати за це компенсацію, - гроші або відсотки від цієї суми суперечки.
Фахівці агентства Сreditdebt звертають вашу увагу, що важливо враховувати числення терміну позовної давності по кредитній карті - у разі, якщо термін буде упущений, ні ви, ні банк не можуть ініціювати погашення платежу або боргу, подати позов до суду і законним шляхом отримати повернення своїх засобів.
Як визначити термін позовної давності
Спершу треба з'ясувати, чи є термін позовної давності по кредитній карті, чи ні. Але будьте упевнені, що у більшості випадків ви знайдете відповідну графу в підписаній з банком угоді. Згідно із законом, термін позовної давності по кредитній карті в Україні складає три роки.Якщо ж уважно прочитати договір з банком, швидше за все ви виявите, що термін позовної давності був змінений, і явно не на вашу користь. Фінансові установи можуть самостійно міняти дату розрахунку по кредитці, не акцентуючи окремої уваги клієнтів на цьому.
Наприклад, термін позовної давності по кредитній карті Приватбанку досягає 50 (!) років. І на цих умовах з банком співпрацює кожен - підписуючи анкету-заяву на оформлення карти, ви автоматично погоджуєтеся на подібні умови. Існують і інші способи продовжити або збільшити термін позовної давності :
- автоматична пролонгація;
- прив'язка терміну давності до терміну дії карти - при її оновленні, автоматично оновлюється і період позовної давності.
Точка відліку
Точно визначити числення терміну позовної давності по кредитній карті може бути непросто. Для цього фахівцям Сreditdebt знадобиться ретельно вивчати підписані договори і угоди. Особливо, якщо йдеться про довгострокові кредити і позики.У більшості випадків точкою відліку терміну позовної давності може вважатися:
- момент першого прострочення платежу;
- завершення терміну дії договору.
Як не допустити помилки
Якщо ви вважаєте, що збіглий термін давності звільняє вас від виплати боргу, не поспішайте радіти. Існує ряд причин, на підставі яких банк може зажадати від позичальника виплату усієї суми заборгованості:- внесення платежу в рахунок погашення боргу упродовж перших трьох років; після завершення періоду дії підписаного договору;
- в якості відповіді на претензії банку скористатися кредитними канікулами або попросити реструктуризувати заборгованість;
- документальне підтвердження, що позичальник визнав факт заборгованості.