Стаття

Іпотечний борг в Україні

Сьогодні ми разом з експертами агентства Creditdebt розглянемо таке явище, як іпотека, і зосередимося на його найболючішій частині для більшості населення України - виплата, погашення та прострочення платежу. Оскільки іпотечний борг- це вірогідність не лише заробити величезну заборгованість, але і ризик виявитися# претендентом на виселення і втратити свою нерухомість. Забігаючи трохи наперед скажемо, що прострочена іпотека - це не завжди 100% рішення про виселення з квартири або позбавлення права власності на інший вид власності.
Сьогодні кредитодавець став більш лояльно ставитися до боржника, а банк може навіть списати певну суму коштів боргу за даних умов. Експерти Creditdebt поділяться секретом, як списати борг по іпотеці, чому не завжди актуальна реструктуризація іпотечного боргу, а також вони готові підказати вам з усіх профільних питань:
 • зобов'язання після підписання договору;
 • як відбувається стягнення заборгованості і нерухомості, і за яких умов його можна оспорити / запобігти;
 • порядок, умови і списання боргу;
 • як дізнатися свій борг по іпотеці;
 • як розділити борг.
У цій же статті ми розповімо, що буде за борг по іпотеці, як закон регулює процес стягнення кредиту, які терміни погашення заборгованості, а також законні підстави, чому ви можете "завести" іпотечний борг і прострочити обов'язкові виплати.
Загрози несплати
Перш, ніж дізнатися, як списати борги по іпотеці, позичальник повинен розуміти, які наслідки йому можуть загрожувати, якщо банк не отримає в строк щомісячні виплати, які передбачає іпотечна програма. Закон України забороняє виселяти з нерухомості боржника, якщо є наступні умови:
 1. прострочення платежів не перевищує тримісячного терміну;
 2. загальна сума заборгованості не перевищує 5% від загальної суми майна, що знаходиться в заставі.
Практичний досвід експертів нашого агентства показує, що найчастіше банк ініціює виселення за борги по іпотеці, якщо позичальник не виконує свої зобов'язання більше напівроку. За даних умов боржника можуть позбавити квартири навіть за умови, що це його єдине житло. Після чого іпотечну квартиру виставляють на торги для подальшого продажу.
Щоб рішення суду про розділ іпотечного боргу, його списанні або про невиселення позичальника з його іпотечного житла було прийнято його користь, має бути дотриманий ряд вимог :
 • поважність причин невиплат;
 • наскільки боржник зацікавлений в тому, щоб погасити борг за іпотечним кредитом і врегулювати питання між сторонами;
 • внесення посильних сум виплат, їх частота і обгрунтованість.
Але оскільки звертатися до суду - задоволення не з дешевих, став активно використовуватися консолідований іпотечний борг, коли відбувається реформація, перегляд і нове розподілів зобов'язань за іпотечним договором з боку кредитодателя.
Коли прострочення може бути поважною
Якщо ви розумієте, що навіть реструктуризація боргу по іпотеці вже мало чим допоможе вашій ситуації, експерти Creditdebt радять переконатися, чи не було у вас відповідних життєвих і зовнішніх обставин, які можна розглядати як причину, чому по іпотеці утворився борг. Звичайно, це не списання боргу по іпотеці, про який ми ще поговоримо, але це може допомогти вам не втратити нерухомість і уникнути примусового стягнення з негативним відбитком на вашій кредитній історії.

Не платити кредит по іпотеці можна за таких умов:
 • ви потрапили під скорочення на роботі;
 • знизилася оплата праці;
 • боржник відбуває покарання у в'язниці;
 • головний позичальник помер;
 • народження одного або декількох дітей;
 • витрати, які неможливо передбачити, але які мають прямий вплив на можливість погасити іпотечний кредит або борг.
Зверніть увагу, що поважність причини прострочення вам доведеться доводити документально, докладаючи до справи відповідні завірені довідки та інші папери. Наявність даних причин не врятує від боргу, але при цьому кредитор може піти назустріч і змінити договір і прописані в ньому умови стягнення виплат.
Особливості списання боргу
Уникнути примусового стягнення боргу по іпотеці і виселення з нерухомості в Україні стало можливим завдяки нещодавно прийнятому Кодексу по процедурах банкрутства. Згідно з ним, тепер не лише юридичні, але і фізичні особи в країні можуть оголосити себе банкротами, що зрештою позбавляє їх від необхідності виплачувати борг, а потьоку перестає бути тяжким ярмом і нічним кошмаром.
Це досить непроста процедура, в оформленні якої впоратися без професійної допомоги експертів Creditdebt буде зовсім непросто. Однак це цілком реально, якщо слідувати простим рекомендаціям і правилам, встановленим законом України.
Як уникнути виселення
Якщо у вас вже утворився борг, а іпотека загрожує перетворитися на скандальне виселення, в Creditdebt радять не поспішати панікувати і спробувати звернутися з письмовим зверненням у банк. У заяві постарайтеся вказати усі зовнішні обставини з відповідними документами, що підтверджують вашу нездатність вчасно виплатити борг.
Дуже часто рішення банку виноситься на користь позичальника.
Воно може бути таким:
 1. реструктуризація боргу по іпотеці, коли збільшують період його погашення шляхом зниження суми щомісячного платежу;
 2. надання кредитних канікул, де графік виплат може "відсунутися" на строк до 6 місяців;
 3. кредитор може "пробачити" пеню, штрафи або відсотки на власний розсуд;
 4. прийняття участь в державних програмах підтримки на отримання субсидій або іншого виду допомоги.
Не важливо, чи вирішили ви розділити борги по іпотеці при розлученні або розглядаєте варіант про їх списання шляхом оголошення себе банкротом, кращий вихід з ситуації - уникнути подібної ситуації і ще до оформлення іпотеки реально оцінити свої сили і можливості.