Стаття

Як закрити борг по кредитній карті?

Кредитна карта - зручний платіжний інструмент, без якого в сучасному житті не обійтися. Багато українців досить часто скаржаться на великий борг, який їм нарахували по картці, виданої банком. Насправді фінансова установа нараховує рівно стільки, скільки написано в договорі кредитування, підписаному ще при отриманні картки. На жаль ці договори мало хто читав. Розберемося, як позбутися від боргу по кредитній карті і чи можна закрити кредитну карту з боргом.

Чи можуть заблокувати карту за борги?


Блокування банківської карти - це обмеження на використання платежів і фінансових операцій за участю карти. Вона може бути виконана з ініціативи клієнта або рішенням банку. Борг по кредитній карті є підставою для її блокування. Також це можливо і з інших причин:

 • неправильне введення пін коду три рази;
 • сайтів із підозрілою активністю, яку служба безпеки виявила: переклад великих сум, зняття рівними сумами і т.д.
 • закінчився період дії;
 • за рішенням суду;
 • картку вкрали;
 • клієнт самостійно вирішив заблокувати картку.

Чи можна заблокувати кредитну карту з боргом? Так, це цілком реально, як з боку банку, так і за бажанням клієнта. Однак це не впливає на суму боргу, його потрібно буде виплачувати.Також банк може заблокуватикартку, якщо було зняття готівки в підозрілому банкоматі або проведена оплата через небезпечний термінал.Рідше причиною блоку може стати скарга третіх осіб, але таке теж можливо.

Як закрити борг по кредитній карті?


Якщо ви дізналися, що у вас є борг по кредитній карті, що робити не знаєте, ми вам підкажемо. Насамперед потрібно в обов'язковому порядку погасити не тільки тіло кредиту (основну його суму), але і всі відсотки. Щоб дізнатися суму боргу, можна відвідати відділення банку, зайти в особистий кабінет інтернет-банкінгу або зателефонувати на гарячу лінію в контакт центр.

Найкращим способом для погашення кредиту буде звернення в банк. Працівники банку допоможуть написати заяву, до того ж так можна особисто переконатися, що борг відсутній і офіційно закрити кредитну карту. 

Ще одним способом як погасити борг по кредитнійкарті,буде інтернет-банкінг. Необхідно зателефонувати на гарячу лінію банку, фахівець уточнить залишок на балансі і суму заборгованості. При наявності боргу, погасити його і залишити заявку на закриття. Блокування карти ніяк не можна плутати з розривом кредитного договору. У першому випадку залишаються річні відсотки за користування. Якщо ви гасіть кредит заочно, по телефону, це важливо робити з точністю до копійки. Після того, як подається заява, банку буде потрібно кілька днів, щоб закрити рахунок. Разом із закриттям рахунку закривається повністю і кредит. 

Як списати борг по кредитній карті?


Списати борг на законних підставах можна на підставі банкрутства фізичної особи. Ця процедура може зайняти від 8 місяців до року і повністю звільняє від обов'язку.Чи можна реструктуризувати борг по кредитній карті?


Реструктуризація боргу по кредитній карті - зміна умов кредитування, що дозволяє змінити процентну ставку, отримати відстрочку, канікули. Така процедура буде вигідною, якщо великий борг за кредитною карткою й включає кілька етапів: 

 • Клієнтові потрібно звернутися в банк і уточнити можливість та умови реструктуризації. 
 • Підготувати заяву за певним бланку або в довільній формі. Термін розгляду договору може зайняти до тридцяти днів. 
 • До заяви необхідно додати довідку про доходи, копію договору з банком, копія паспорта, копія договору з роботодавцем або трудової (якщо відбулися зміни, пов'язані з роботою).
 • Зачекати на відповідь банку, він може прийти в письмовому вигляді або електронному. 
 • Укласти додаткову угоду з банком. 

Перед тим, як закрити кредитну карту з боргом методом реструктуризації, важливо правильно оцінити умови договору. Сума заборгованості може залишитися такою ж, але терміни виплати будуть інші. Зміна умов договору - добровільна процедура, ніхто не має право змушувати до укладення угоди.

Як закрити свою карту?


На перший погляд немає нічого складного, просто потрібно звернутися в банк. Проте багато користувачів швидких кредитів після погашення боргу зовсім забувають про карту. Через кілька днів на ній з'являється невелика сума заборгованості.

Для кредитора зовсім невигідно, щоб картка без діла лежала. Тому і з'являються дивні відсотки, страховка, комісії, які могли бути прописані непомітним дрібним шрифтом. Це відбувається законним шляхом, тому потрібно закривати свою кредитку правильно. Обов'язково потрібно простежити, щоб співробітник банку фізично знищив картку. При необхідності можна попросити довідку про відсутність будь - якої заборгованості, вона допоможе вирішити спірні ситуації і уникнути претензій з боку банку.