Стаття

Як перевірити борги по ІП в Україні

З початку пандемії ситуація із заборгованістю серед підприємців серйозно загострилася. Багато хто не просто "обросли" боргами, а й втратили свій бізнес. При цьому багато хто з тих, кому сьогодні прийшло судове вимога про погашення боргу, навіть не підозрювали про його існування до цього моменту. На жаль, система оподаткування в нашій державі побудована таким чином, що інформація про наявність заборгованості далеко не завжди вчасно надходить  ІП. Результат - підприємця чекає оплата не тільки суми боргу, але і пені, а також інших додаткових внесків, витрати на юриста, судові збори та багато іншого. 

Існує кілька способів,як уникнути подібної неприємності. Перший - своєчасно оплачувати всі індивідуальні податкові внески. Другий - проводити регулярні перевірки  ІП на борги. Експерти Creditdebt розповіли, як найкраще дізнаватися про заборгованістьонлайн,а також поділилися іншими способами, як перевірити борги по податках  ІП.

Чому виникає борг 


Наявність можливості перевірки заборгованості - це добре. Але ще краще - її відсутність, які підприємець може запобігти самостійно або вчасно проконтролювати це питання, так як вона може виникнути і з його вини, і через помилки в роботі податкової служби.
Щоб в майбутньому вам не доводилося думати про те, як списати борги ІП або перевірити їх наявність, слід подбати про те, щоб уникнути причини їх виникнення:

 • податки були неправильно розраховані і нараховані;
 • допущені помилки під час заповнення декларації;
 • платіжка під час сплати податку була оформлена неналежним чином, що призводить до втрати платежу, і він просто не буде врахований.

Іноді причиною може стати податкова, яка іноді допускає помилки під час камеральної перевірки. Це питання, хоч і не залежить від платника податків, все одно повинен їм перевірятися.

Коли у вас ІП, перевірити борги іноді є малозначущими справою. Однак коли на ваше ім'я прийде судовий вимога сплатити заборгованість, ви навряд чи будете йому раді. Напевно прийде воно вже після прострочення платежів. У такому випадку кожен новий день буде коштувати певної суми пені. І вона не перестане нараховуватися до моменту погашення боргу. А це може зайняти не один місяць.


Де дізнатися про наявність боргу

Існує кілька способів, як перевірити борги по  ІП. Найбільш оптимальний в умовах пандемії і жорсткого карантину - це онлайн. Однак наявність боргу ІП перевірити можна і в офіційних органах державної служби, звернувшись до них особисто.

Спеціальні електронні сервіси дозволяють досить оперативно перевірити:

 • чи перебуває запитувана особа на обліку в ДПС;
 • реальний фінансовий стан платника податків та його бюджет;
 • наявність боргу у контрагента або потенційного партнера.

Щоб провести останню перевірку, користувачеві досить знати ЄДРПОУ та ІПН особи, яке необхідно перевірити. Або як альтернатива можна ввести його офіційне найменування. Нижче детальніше розглянемо варіанти, як подивитися борги по податках ІП через різні сервіси.

Способи перевірки


Найпопулярнішими і широко відомими способами перевірки боргу ІП можна назвати наступні:

 • скориставшись спеціальним ботом Opendatabot;
 • шляхом створення особистого ЕЦП ключа в онлайн-кабінеті банку ПриватБанк. Сама процедура займає всього кілька хвилин. Після створення електронного ключа користувачеві необхідно зайти в свій кабінет платника податків і перевірити статус заборгованості;
 • звернутися в податкову;
 • отримати ключ в податковій і самостійно перевірити наявність боргу в онлайн-кабінеті. В даному випадку вам необхідно буде мати при собі пакет документів і флеш-карту, куди буде збережений електронний ключ;
 • перевірити ІП на борги досить просто в особистому кабінеті ДФСУ. Зайти в нього можна за допомогою BankID.

Крім цих способів існують спеціальні онлайн-сервіси, які дозволяють підприємцю не тільки дізнатися про наявність заборгованості,а й допомагають розібратися з питаннями термінів подачі звітів, їх правильних форм і формулювань, необхідних сум і багато іншого.

Перевіряємо борг через онлайн-сервіс

Нижче наведено чотири сервісу, які підкажуть, як перевірити ІП на борги, і допоможуть зробити це швидко і не виходячи з дому.

1. Кабінет платника податків на сайті УКРІНФОРМ
Це найочевидніший спосіб. Для входу в особистий кабінет необхідно мати особисту електронну підпис, яку можна отримати в податковій. Тут можна знайти історію податкової звітності, а також перевірити актуальність та відповідність персональних даних. Сервіс дозволяє оформляти і подавати в податкову фінансові звіти.

2. Ще один спосіб перевірити борги по ІП - сервіс Taxer.ua
Він був створений спеціально для тих осіб, які обкладаються єдиним податком. Тут передбачена купівля додаткових розширених функцій. Безкоштовно користувач може сформувати і відправити звітність в ГФС, а також створити і сплатити податки та ЄСВ.

3. Сервіс Vkursi.pro
Тут можна дізнатися і перевірити актуальність персональної інформації в державному реєстрі. Наприклад, реквізити, заплановані податкові перевірки і борги.

4. Сервіс OpenDataBot 
Він представлений у вигляді спеціального чат-бота, який діє у всіх популярних месенджерах: Telegram, Viber і Facebook Messanger. Сервіс дозволяє моніторити реєстраційні бізнес-дані, дізнаватися наявність податкового боргу, а також підписатися на спеціальну розсилку про зміни даних.

Як бачите, способів перевірки боргу ІП існує дуже багато. Залишається вибрати підходящий і назавжди забути про судову тяганину і прострочені платежі.