Стаття

Як знайти боржника

На жаль, в Україні пошук неплатників боргів став звичним і навіть буденним явищем. В агентство Creditdebt досить часто звертаються кредитори з проханням розшукати боржника, як самостійно їм це зробити не вдалося. І це правильно рішення, тому що наші експерти як ніхто інший знають, як знайти боржника за кордоном і в Україні, за номером телефону, ІПН і ПІБ, а також багатьма іншими способами. Розшук осіб, які винні гроші або мають інші фінансові зобов'язання перед кредитором - один із пріоритетних напрямків Creditdebt. Тому агентство з таким успіхом справляється з подібними завданнями, допомагає залучити неплатника до суду, а також законним шляхом примусити до виконання зобов'язання повернення боргу.

Що робити, якщо боржник не хоче платити


Якщо ви не знаєте, як знайти зниклого боржника, на допомогу прийдуть експерти Creditdebt. Однак перш, ніж оголошувати пошук неплатника по всій Україні, кредитор повинен розуміти, що будь-який колекторське агентство зобов'язане дотримуватися певний порядок дій при зустрічі з боржником:

  • Розшук для вирішення питання без звернення до суду. Наші експерти знають, як знайти боржника юридична особа не тільки завдяки прописку -  ми використовуємо сучасні методи, включаючи пошук через соціальні мережі);
  • Подача заяви в суд для прийняття заочногорішення. Це повинен самостійно зробити позивач. 
  • Після рішення на користь позивача оформляється виконавчий лист. Його наявність дозволяє колекторам стягнути гроші з неплатника і навіть виписати йому штраф (якщо це передбачено постановою або іншими документами).

У разі підозри про те, що державні чиновники не знають, як знайти боржника, якщо він ховається, або непрофесійно поставляться до виконання своїх обов'язків, позивач може подати на них заяву в суд.

Крайнім заходом в тому, як знайти боржника, вважається звернення в поліцію. Для цього необхідно мати певні підстави і довести злочинні мотиви боржника. Якщо все вдасться, то відповідно до закону України, неплатника оголосять в розшук. Найчастіше подібний спосіб використовуються пошуку осіб, які ухиляються від сплати аліментів.

Пошук без звернення до суду


Багато кредиторів не знають, як знайти боржника самостійно, а довірити це питання суду не хочуть, тому що не вірять в швидкий результат розшукових дій.  В основному до послуг таких агентств, як Creditdebt, звертаються банки, у яких немає власних служб подібного роду. 

При цьому схема пошуку боржника в багатьох випадках відбувається по шаблонного сценарієм:

  • Пошук даних. Для того, щоб знайти інформацію про контакти неплатника, колектори звертаються за допомогою до інформації, що знаходиться у вільному доступі, з даними, наданими особисто позичальником, Інтернету і соціальних мереж, щоб зібрати відомості про близьких родичів, колег і друзів. Можна також відправити запит за місцем роботи або інша уповноважена державна установа.
  • Телефонувати по телефону. Це може бути будь-який номер, який службі вдасться зв'язати з іменем неплатника. Тому йому можуть подзвонити за місцем прописки, на роботу або особистий мобільний. Але так як знайти боржника за номером телефону - це лише половина справи, залучити його до виконання зобов'язання боргу буде зовсім непросто.
  • Наступний крок в тому, як шукати боржника, полягає в зборі та підготовці документів, на підставі яких ви зможете накласти арешт на майно боржника та навіть постаратися отримати штраф за несплату боргу. Зверніть увагу, що залучення до відповідальності позичальника можливе лише за умови наявності у документів, що підтверджують факт позики. І будьте уважні - термін боргової розписки становить всього три роки з моменту закінчення дати виплати боргу.
  • Звернення до суду з позовом. Тут вам доведеться оформити велику кількість документів і довести ухилення боржника від виплати суми заборгованості. Додатково рекомендуємо відразу подбати про накладення арешту на його майно і рахунки на час проведення розгляду.

Після звернення до суду, держава зобов'язана буде внести дані боржника в єдиний реєстр. Це не багато в чому ускладнить йому життя і допоможе швидше впоратися з його пошуком.

Пошук зниклого боржника


Якщо судові пристави підтвердять факт того, що боржник переховується від них, виконавчий лист можна передати представникам ФССП. З цього моменту вся відповідальність пошуку лягає на плечі співробітників Служби, однак як показує практика, їх теж доведеться контролювати власними силами. У разі невдачі ФССП і неможливості залучити боржника до відповідальності, його оголошують у розшук.

Як бачите, це досить довга і складна процедура, самостійно впоратися з якої може бути дуже і дуже нелегко. Довіряйте рішення подібних питань професіоналам - дозвольте Creditdebt вирішувати ваші проблеми.