Стаття

Як вибратися з боргів по мікропозикам?

Переваги мікрокредиту полягають в поєднанні простоти і швидкості оформлення позик. Частка прострочених мікрокредитів постійно зростає, це пов'язано з пандемією, економічною ситуацією в країні та світі. Крім того, заемщік може втратити своїх близьких, сильно захворіти, втратити роботу або втратити працездатність. Клієнти мікрофінансових організацій (МФО) та банків часто цікавляться, як позбутися від боргів по мікропозик і що для цього необхідно робити. 

Як дізнатися борги по мікропозик?


Сьогодні мікропозик можна легко отримати онлайн, процедура займе кілька хвилин. Позики видаються клієнтам з різною кредитною історією, що дозволяє її поліпшити. Постійні клієнти, які вчасно сплатили всі попередні позики, можуть впевнено розраховувати на підвищення суми кредиту. Одні набирають багато кредитів і просто забувають, де і скільки повинні, інші цілеспрямовано не платять. Розберемося, як дізнатися чи є борги по мікропозикам. 

Існує кілька способів, як перевірити борги по мікропозик:
 • По-перше, можна звернутися відразу в банк, де видадуть докладну виписку по кредиту, проконсультують з усіх питань.
 • По-друге, можна зателефонувати на гарячу лінію.
 • Третій спосіб - завантажити додаток, що дозволяє відправляти запит на отримання даних в електронній формі.
І найкращий спосіб як дізнатися всі свої борги по мікропозик - отримати кредитну історію. Отриманий звіт дозволяє виявити всі діючі кредити, дізнатися про раніше виплачені борги, всі штрафи, а також розмір заборгованості. 

Хто може розраховувати на списання боргів по мікропозикам?


Така процедура легальна, але підходить не для всіх позичальників. Для початку МФО спробує за допомогою різних методів стягнути борги по мікропозикам. Це можуть бути дзвінки клієнту, занепокоєння близьких людей і родичів, листи з попередженнями чи звернення до суду. Ці послуги в Києві також надає колекторська агенція «Кредитдепт».

Списати борги по мікропозикам можуть позичальникі в таких ситуаціях:
 • Якщо позичальник втратив працездатність - такий результат можливий при наявності відповідного страхового поліса.
 • Коли минув строк позовної давності по кредиту (три роки) - МФО діють набагато жорсткіше банків, тому 3 роки не виплачувати платежі і не укладати жодних договорів буде важко. Цей варіант можливий при оформленні невеликих кредитів.
 • Клієнт оголосив себе неплатоспроможним.
 • Якщо клієнт остаточно відмовився підписати договір про реструктуризацію боргу з банком або кредитною організацією.

Тепер відомо, як перевірити борги по мікропозикам і хто може претендувати на їх списання, розберемося в методах таких процедур.

Як списати борги по мікропозик в Україні?


У кожного позичальника ситуація різна, кредитні договори відрізняються за своєю суттю та змістом, тому як вибратися з боргів помікропозик, кожен вирішує самостійно.

Розберемося, якщо борги по мікропозик щоробити. Існує кілька ефективних методів:
 • Реструктуризація - дозволяє переглянути умови кредитного договору, анулювати штрафи, знизити процентну ставку, взяти «кредитні канікули». В результаті змінюються умови погашення на більш лояльні.
 • Пролонгація - робочий метод за умови, що в найближчому майбутньому планується погашення кредиту. 
 • Банкрутство - тривала, але ефективна процедура.
 • Визнати договір недійсним через суд.
 • Дочекатися списання за терміном давності. 
 • Рефінансування або перекредитування - повторне взяття кредиту для погашення вже існуючого.


Якщо клієнт буде відвідувати регулярно фінансову компанію або відділення банку і вносити невеликі суми, отримувати нові графіки для виконання платежів, значить він визнає, що у нього є кредит.

Змінивши умови на більш лояльні, можна поступово позбутися від мікропозик, що дозволить не тільки позбутися від цього вантажу, а й зберегти хорошу кредитну історію. Ще один досить ефективний метод - звернутися до фахівців. Незважаючи на законодавство, розібратися в тонкощах ініціації банкрутства і інших методів досить важко. Самостійні дії часто призводять до фінансових втрат, а також неможливості оголосити себе неплатоспроможним. Звернення до досвідченим юристам дозволяє припинити дзвінки з вимогами виплатити позику, уникнути судових заборон і грамотно списати борги помікропозик.

Банкрутство як спосіб полегшити собі «кредитну» життя 


Робота МФО багато в чому нагадує функціонування інших кредитних установ, включаючи банки. Найголовніший мінус - умови отримання позики. Через великі відсотків повернути позику мікрофінансовим організаціям виходить далеко не у всіх. У такій ситуації на допомогу прийде ініціація банкрутства. Банкрутство в сучасних реаліях - кращий спосіб списання боргів помікропозик. Причому, запустити процедуру банкрутства може кожен самостійно. Оголосити себе неплатоспроможними можуть сьогодні понад 1 млн українців. Загальна заборгованість перед фінансовими установами для ініціації банкрутства повинна складати 30 мінімальних заробітних плат. 

Щоб почати процедуру банкрутства, необхідно звернутися в господарський суд, розташований за місцем проживання і підготувати повний пакет документів:
 • інформацію з місця роботи;
 • довідку про доходи;
 • копію ІПН і паспорта;
 • список майна, яке перебуває у власності та інші.

Протягом п'яти днів суд таке звернення розглядає і після цього приймає рішення відкрити процедуру або відмовити боржнику. Після цього призначається арбітражний керуючий і проводиться реструктуризація боргу, яка може зайняти близько чотирьох місяців.
Законодавство лояльно до позичальників з простроченням. Після процесу банкрутства на людину практично не накладають обмежень. Потрібно лише 5 років оповіщати банки і МФО про неплатоспроможність при укладенні нових кредитних договорів). Також під час процедури не можна оформляти великі угоди, пов'язані з рухомим та нерухомим майном.

Рефінансування


Чи можна списати борги по мікропозикам більш швидким способом? Звичайно ж можна, є більш простий варіант - рефінансування. Процедура передбачає взяття ще одного мікропозик для погашення чинного. Банки і МФО йдуть на поступки, якщо у позичальника буде хороша кредитна історія.

Для рефінансування необхідно зібрати пакет документів, який буде включати довідку про доходи, копію паспорта та ідентифікаційного, документи, що підтверджують володіння майном. Для отримання нового кредиту можна звернутися в той же банк або в іншу фінансову установу. Для початку процесу потрібно подати заяву в банк, а також стандартний пакет документів для отримання кредиту. Щоб грамотно перекредитувати, потрібно вивчити всі пропозиції, порахувати витрати, порівняти як зміняться виплати. B нeкoтopиx cлyчaяx зaтpaти нa проведення такої процедури можуть бути значно більше, чeм отримується, відповідно peфінaнcіpoвaніe буде безглуздим.
Кожен випадок мікрокредитування індивідуальний і вимагає ретельного аналізу перед тим, як позбутися від боргів по мікропозикам.