Щоб повернути борг, суд може винести ухвалу про вилучення запоруки в якості компенсації. Але в українській практиці частіше зустрічається ситуація, коли запорука не вказується. Тоді виконавчий суд доручить стягнути борг судовим приставам. Але що вони робитимуть, якщо у боржника немає майна в Україні і за кордоном? Відповіді на самі питання, що часто ставляться, про те, як стягнути борг, якщо у боржника немає майна, дають експерти Creditdebt.
Коли є борг, але немає майна
Якщо ви виявилися за ситуації, коли у боржника немає майна, і що робити ви не знаєте, треба відразу звертатися за допомогою в агентство Creditdebt. Але відразу будьте готові до того, що забирати або накладати арешт на власність боржника суд буде в останню чергу. Подібний порядок вирішення питання вважається крайнім заходом, і їй зазвичай передують інші кроки. Передусім виконавець (у нашому випадку - приставши) намагатиметься стягнути борг іншими способами. Саме з цією метою зазвичай ініціюють виконавче провадження.Ця процедура є комплексом заходів, яким слідуватиме пристав, займаючись примусовим стягненням боргу. Причиною початку цього процесу може стати відмова боржника від добровільного виконання суду, що вступив в силу рішення, про погашення заборгованості.
Щоб стягнути власність в якості виплати довга з неплатника кредиту, потрібні серйозніші підстави і підтвердження про його ухилення від покладених на нього судом боргових зобов'язань.
Що робитиме пристав
Дуже часте питання, яке задають експертам Creditdebt, - це що роблять пристави, якщо у боржника немає майна. Спершу варто позначити, що пристав повинен офіційно визнати, що у боржника відсутнє майно, яке може бути стягнуте в якості виплати боргу. Для того, щоб визнати цей факт, пристав повинен:- відправити відповідний запит до органів, щоб отримати підтвердження про наявність у боржника майна, яке можна стягнути в якості сплати боргу;
- отримати відповідь і вже на його основі ініціювати процедуру повернення заборгованості.
На підставі цього листа працедавець буде зобов'язаний проводити щомісячні виплати в якості повернення боргу.
У разі, якщо у боржника немає ніякого майна, ці виплати відніматимуться з офіційної заробітної плати боржника, і не повинні будуть перевищувати 50% від її загальної суми.
Коли немає ні майна, ні роботи
Стягнення заборгованості в Україні у боржника, у якого не лише відсутнє майно, але і немає офіційної роботи, може виявитися складним процесом. Тому довірити його краще справжнім професіоналам - фахівці Creditdebt здатні знайти рішення навіть для найскладніших ситуацій.Класичним рішенням того, як повернути борг, якщо у боржника немає майна і роботи, можуть стати наступні дії, які повинен ініціювати виконавець:
- запросити у банках інформацію про наявність і стан рахунків, відкритих або оформлених на ім'я боржника;
- накласти заборону на виїзд за рубіж до повного погашення боргу;
- відвідати місце проживання або реєстрації боржника, щоб скласти опис майна для його подальшої реалізації в рахунок виплати заборгованості.