Стаття

Як списати борг по аліментах в Україні

Часто на запитання клієнтів, як списати борг по аліментах в Україні, хочеться запропонувати їм як мінімум два альтернативні способи на вибір. Але фахівцям Creditdebt доводиться відразу говорити клієнту правду. На жаль, якщо утворився борг по аліментах, як списати його законним шляхом чи не підкаже жодне професійне агентство в Києві і будь-якому іншому місті країни. А все тому, що це просто неможливо. 

Однак з огляду на внесені в 2018 році правки в законодавство країни, пропонуємо все ж поговорити про списання аліментного обов'язку, і розібратися, як правильно погасити заборгованість законним і найбільш вигідним шляхом для боржника.

Правила процедури стягнення заборгованості


Перш, ніж задавати питання, а чи можна списати борг по аліментах,варто переконатися в його наявності, а також в правильності оформлення процедури стягнення виплат з боржника. З огляду на, що єдиний реальний шлях, як анулювати борг по аліментах, це виплатити його, варто уважно поставитися до самої процедури стягнення і проведення виплат.

Щоб примус щодо стягнення суми аліментного обов'язку було виконано, необхідно виконати наступні кроки:

 • подача відповідної заяви до суду;
 • виграш справи;
 • отримання судового рішення на користь позивача;
 • отримання виконавчого листа;
 • відкриття виконавчого провадження (для цього необхідно звернутися з відповідною заявою до виконавчої служби. Обов'язкова умова - звертатися в службу за місцем реєстрації боржника);
 • після відкриття провадження почати отримувати виплати.

Так як законних варіантів, як можна списати борги з аліментів, немає, краще все ж проводити регулярні сплати в рахунок боргу або намагатися не накопичувати його в принципі.


Виплачуйте аліменти правильно


Так як немає жодного способу, як закрити борг по аліментах, слід дуже уважно ставитися до їх виплаті. Існує ряд рекомендацій для платника, як правильно виплачувати гроші на дитину, яка перебуває під опікою іншого з батьків:

 • скасувати борг в Україні не можна, а ось зменшити аліментних борг цілком реально при наявності вагомих причин і підстав для цього;
 • не віддавайте гроші на руки заявникові;
 • оплачуйте обов'язкові виплати на вказані реквізити;
 • зберігайте всі копії оригіналів чеків про виплати; 
 • оригінали щомісяця приносите державному приставу для підтвердження платежів.

Зверніть увагу, що повертати борг по аліментах у вигляді покупки речей і техніки дитині,в нашій країні не можна. Ці суми не будуть списуватися з загальної суми заборгованості.

Як зменшити суму боргу


Так як списати борги з аліментів в повній сумі в Україні неможливо, послуги Кредітдепт можуть допомогти зменшити розмір суми виплат. Для цього при утворенні заборгованості необхідно брати участь в житті і розвитку дитини - оплата курсів навчання, гуртків з розвитку і т. П. У даному випадку списати борг по аліментах не вдасться, але законом передбачена можливість зменшення податку до 18%.

А ось у разі виникнення тривалого прострочення, до питання про те, чи можу я списати борг по аліментах, часто додається питання, як провести анулювання додаткових штрафних санкцій, які можуть виникати в таких випадках:

 • більше року прострочення - збільшення суми аліментів на 20%;
 • більше двох років - на 30%;
 • більше трьох років - на 50%.

Як бачите, тривала заборгованість працює далеко не на користь боржника. Зверніть увагу, що навіть банкрутство не стане причиною для відкликання позову про виплату аліментів. Краще знайти спосіб хоча б часткового погашення боргу, або проконсультуватися з професіоналами Кредітдепт на рахунок вироблення правильної стратегії поведінки в даній ситуації. 

Чим загрожує піврічна заборгованість по аліментах


Отже, вище вже було зазначено, що реальних способів, як зняти борг по аліментах, в законодавстві України годі й шукати. А ось заробити відповідні санкції не в свою користь цілком можливо. І зняття їх потребує великих зусиль, тому краще не допускати причин для їх ініціації. А вони можуть виникнути вже через півроку не виплати аліментів.
Приємна новина в тому, що за такий борг не доведеться платити штраф і пеню. А негативна в тому, що така заборгованість передбачає інші, більш серйозні санкції:

 • заборона на виїзд за межі країни;
 • громадські роботи;
 • внесення імені боржника в загальнодоступний реєстр, відкритий для всіх користувачів Інтернету;
 • опікун дитини отримує право на його вивезення за межі країни без дозволу другої сторони (боржника).

Як бачите, варіантів, як списати борг по аліментах, не те, щоб мало - їх просто немає. І в разі виникнення боргу він може тільки збільшуватися. Будьте уважні у вирішенні подібних питань, і намагайтеся уникати накопичення заборгованості більш, ніж за 6 місяців.

Як виплатити борг, якщо грошей немає


Отже, повернемося до питання, як списати борг по аліментах в Україні, якщо це неможливо. Залишається тільки один варіант - правильно погашати заборгованість, щоб в майбутньому не виникла необхідність буквально"припинений" і продавати майно через величезної суми боргу.

Існує кілька вагомих підстав для зниження відсотків по виплаті боргу, про які вже йшлося вище, але повністю закрити це питання все одно не вдасться. Ще один варіант - дочекатися повноліття дитини і сподіватися, що він офіційно простить аліментну заборгованість. Але навряд чи другий батько дозволить так довго чекати і не замислюватися над тим, як списати борг по аліментах в Україні. Єдино вірним рішенням буде погашення всієї суми заборгованості.

Отримати необхідну суму можна різними шляхами, аж до мікропозик. Головне - правильно підійти до оформлення угоди, а краще - скористатися допомогою фахівців Кредітдепт, щоб в майбутньому не довелося замислюватися про погашення ще однієї заборгованості.

Будьте уважні до своїх боргів, не допускайте їх освіти, а в разі необхідності завжди звертайтеся за допомогою або консультацією до експертів Кредітдепт. Довіряйте своє майбутнє досвідченим професіоналам.