Стаття

Чи мають право колектори дзвонити та приходити на роботу

Актуальність питання про те, чи мають право колектори дзвонити на роботу боржника, в рази підвищилася після того, як в Україні набрав чинності новий закон, згідно з яким банк має право продати борговий портфель боржника колекторам. А це означає, що тепер займника чекають більш серйозні наслідки, ніж письмові попередження з суду або результати винесеного ним рішення про стягнення майна або його арешт. Тепер проблема, з якою стикаються боржники, - це колектори. Тому до експертів Creditdebt все частіше стали звертатися з питанням, чи законні дзвінки колекторів на роботу, чи мають вони право на подібну діяльність, і що робити, якщо це вже відбувається. Звичайно, найкращий вихід із ситуації - погашення суми позики і відсотків, передбачених договором. Але давайте про все по порядку.

Не такі страшні колектори, як їх малюють

Мало хто з жителів України може впевнено відповісти, чи мають право колектори приїжджати на роботу. Найчастіше подібна інформація не цікавить їх до того моменту, поки випадок не зіштовхне їх з подібною проблемою.
Відразу відзначимо, що колектори можуть законно ініціювати стягнення позики з ініціативи кредитора або за рішенням суду. Але ось сфера та межа допустимих дій колекторів має свої обмеження.
Як юридичні, так і ті, які передбачає негласний кодекс цих працівників.

Якщо вже сьогодні вам дзвонять на роботу колектори, негайно зверніться за допомогою в агентство Creditdebt. Можливо, вони не перевищують покладених на них повноважень, але якщо ви не впевнені, чи мають право колектори дзвонити на роботу, або переконані, що вони перейшли межу дозволеного, краще заручитися підтримкою професіоналів.
На жаль, сьогодні в Україні відсоток людей, які знають, чи можуть колектори приходити на роботу, занадто низький. Цим часто користуються недобросовісні позичальники і їх представники, і тому в нашій країні колектори мають упереджене ставлення з боку боржників.

При цьому будь-який договір при його недотриманні може передбачати звернення кредитора до послуг колекторського агентства. А ось якість послуг, які надає це саме агентство, це вже інша сторона питання. Часто представники таких компаній порушують закон, тому у жителів України і виникає питання, чи мають право колектори приходити на роботу - часті прецеденти і докази шантажу і вимагання таким способом явно не вселяють довіри.

Але повірте - далеко не кожен випадок погашення позики через колекторську компанію має негативний досвід. Тому якщо вас цікавить законне стягнення боргу або його погашення без втручання третьої сторони, звертайтеся в Creditdebt - тут знайдуть правильне і законне дію для вашої проблеми.

Де межа доброчесності у колекторів

Припустимо, ви не впевнені, чи можуть колектори прийти на роботу і чи мають вони право здійснювати дзвінки вам в офіс через неповернення позики, взятого в банку або виник в результаті порушення умов договору про погашення боргу.

Однак ви повинні хоча б мати уявлення про те, де можна дізнатися законність дій колекторів і куди звернутися за допомогою, якщо вони перевищують повноваження, визначені законом України.
На жаль, на питання, чи має право колектор дзвонити на роботу, ви отримаєте позитивну відповідь - мають. АЛЕ і тут є свої обмеження і умови, які повинні дотримуватися офіційні представники таких агентств.

Експерти Creditdebt акцентують увагу, що доказами порушення законних дій колекторів можуть бути такі ситуації:
  • якщо колектори дзвонять на роботу з погрозами і вимогами погашення позики, не передбаченими законом країни або рішенням суду;
  • колектори можуть прийти на роботу, але вони не повинні застосовувати по відношенню до вас фізичної сили, утримувати вас проти вашої волі або обмежувати ваші пересування і дії;
  • відвідування або дзвінки під час відпочинку або поза робочим часом (відповідно до закону України, допустимий проміжок часу знаходиться між 7:00 та 22:00);
  • погрози вам, вашому майну, близьким або членам сім'ї. Сюди ж відноситься використання ненормативної лексики;
  • порушення громадського порядку;
  • навмисне збільшення суми позики або заборгованості;
  • якщо заходи, які застосовують колектори, будуть нести загрозу ділової репутації, честі й гідності боржника;
  • розголошення конфіденційної інформації.
Як бачите, колектори мають право дзвонити на роботу, проте вони повинні дотримуватися певних норм. Якщо ж колектори дзвонять на роботу по чужому боргу або перевищують свої повноваження, не варто відповідати їм тим же. Краще скористатися професійною допомогою експертів Creditdebt і відстояти свою честь згідно з буквою закону України.

Тепер ви знаєте, чи можуть колектори приїхати на роботу і чи має право колектор дзвонити на роботу. І нехай це не змінить самого факту зіткнення з ними, але допоможе вам швидко зорієнтуватися в ситуації і вжити правильних заходів для вирішення проблеми.