Стаття

Як колектори дізнаються про номери телефонів?

Часто спостерігається ситуація, коли з'являється прострочення кредитів і колектори починають «штурмувати» телефонними дзвінками боржників та його родичів. На подібні дії можна заплющити очі, але спливає інформація, що позичальником було напередодні за два дні придбано нову сім-картку, тому дані номерів телефонів близьких людей та родичів не передавалися кредиторам. 

Де колектори беруть номери?


Багато боржників цікавляться: Звідки колектори беруть номери телефонів? Їхня робота зводиться до погашення простроченої суми заборгованості, тому вони постійно дістають позичальників, дізнаються номери телефонів родичів і дзвонять їхньому оточенню, «виносячи їм мозок». У своїй роботі для знаходження потрібної інформації вони вдаються не тільки до законних методів, а й за окрему плату та забороненим інструментам.

Кожен банк або фінансова установа має відділ, де співробітники займаються пошуком даних щодо позичальників. Співробітники перевіряють дані про місце роботи людини, яка взяла кредит, виявляються її зв'язки з оточенням, щоб згодом її залякати та повернути борг.

Де ще беруть номери телефонів?


Часто виникають ситуації, коли представник колекторської компанії під виглядом співробітника правоохоронних органів дзвонить на фірму, де працює боржник і просить сказати номер телефону, що цікавить. Схвильований персонал моментально видає потрібні дані із зазначенням контактів працівника та його місце проживання. Наведені ситуації вважаються порушенням Кримінального Кодексу України.


Інші джерела, звідки можна дізнатися контактні дані:

 • Знайомі та друзі. Колектори застосовують у своїй практиці дзвінки знайомим та друзям з оточення позичальника, щоб дізнатися номер телефону. Вони можуть бути представлені як працівники ЖЕКу, правоохоронних органів, операторами стільникового зв'язку або однокласниками, які бажають налагодити колишні взаємини.
 • Інформаційні дані у глобальній мережі. Якщо спробувати внести свої дані до пошукової глобальної мережі (ім'я, прізвище, місце проживання), можна проаналізувати багато цікавої інформації про людину.
 • Зведений державний реєстр. Кожного приватного підприємця легко знайти в інтернеті за ініціалами та ідентифікаційним кодом.
 • Дані зовнішніх джерел. Сьогодні персональні дані, зокрема номери телефонів, у країні не вважаються секретними, тому будь-яка зацікавлена ​​особа за певну винагороду може її отримати. 

Дані про місце проживання, номер телефону та адреси електронної пошти легко отримати в інтернет-магазинах, операторах мобільного зв'язку, установах, що пропонують послуги інтернету або телебачення, пошті, Пенсійному фонді, Податковій інспекції. Як видно, як колектори знаходять номери телефонів просто.

Звідки колектори беруть номери родичів?


Часто боржники не можуть зрозуміти, як колектори дізнаються про номери телефонів родичів. Отримати подібні дані не важко, якщо застосувати трохи кмітливості і витратити деякий час на пошуки. З'ясувати телефони знайомих, батьків, товаришів по службі позичальника можна за допомогою:

 • Мобільного додатка. Багато МФО та банківські заклади часто надають кредити за допомогою мобільного додатка. Коли клієнт завантажує його, він автоматично дає добро застосування особистих даних і номер телефону.
 • Фейкові акаунти у соцмережах. Спеціалізовану програму Піранья або Страбіс. Тут можна дізнатися багато цікавого про батьків, родинні зв'язки, а також місце роботи особи, що цікавить.

Звідки колектори дізнаються про номери телефонів знайомих?


Більшість позичальників хочуть знати: «Як колектори дізнаються про номери телефонів знайомих?». Номер телефону можна отримати за допомогою:

 1. Соціальних мереж. Тут номери телефонів представлені у вільному доступі, тому легко з'ясувати, звідки позичальник та його місцезнаходження, особисті інтереси та родинне оточення. Часто колектори у своїй роботі застосовують Фейсбук з метою дискредитації позичальника за допомогою публікації компрометуючих фото. У результаті людина або її знайомі виходять на зв'язок і надають інформацію, що цікавить.
 2. Бюро кредитних історій Майже всі кредити видаються банками після контролю кредитної історії у спеціальному агентстві Бюро кредитних історій (БКІ). Кожен українець хоч раз у житті застосовував послуги Приватбанку, тому величезний потік інформації (зокрема номери телефонів) міститься в базі організації.

Не всі боржники обізнані, що, крім кредитної історії, фінансові заклади отримують у вільному доступі:

 • номер телефону клієнта та осіб, які володіють додатковими картками.
 • електронну адресу боржника та його місце роботи;
 • займані посади;
 • фотографії;
 • офіційну інформацію про проживання та прописку;
 • вказують відомості із паспорта.

Якщо в людини ніколи не виникала потреба в кредиті, але вона користується банківськими зарплатними картками, здійснює грошові перекази або платежі, то база про неї міститься у БКІ.

З вище представленої інформації відомо, де колектори беруть номери телефонів родичів. Тому при виникненні прострочення за кредитом, навіть коли людина значиться на іншій роботі або має інший номер телефону, БКІ має право передати дані кредитору.

Як вивідують місце роботи?


Часто можна почути, як колектори дізнаються про номер телефону родичів, щоб встановити місце роботи позичальника. Подібне завдання вони легко вирішують у вигляді:

 • Бюро кредитних історій;
 • Знайоме або близьке оточення;
 • Податковою інспекцією.

Самостійно банківські чи колекторські установи ніколи не визнаються, де вони отримали номер телефону. Тепер зрозуміла відповідь на запитання: «Чи можуть колектори пробити номер телефону?».

Як зупинити набридливі дзвінки?


Прострочену кредиторську заборгованість будь-коли треба сприймати, як трагедію століття, краще уявити подію у ролі випробування, посланого долею. Щоб зупинити анонімних колекторів, спробуйте:

 • Не приймати підозрілі номери телефонів.
 • Написати заяву до правоохоронних органів за фактом вимагання чи витоку особистої інформації.
 • Замінити сім-картку та спробувати тримати в таємниці новий номер.
 • Повністю погасити суму заборгованості та розпрощатися проблемами.

Вище запропоновані рекомендації допоможуть забути про тривалі дзвінки і допоможуть знайти вихід із ситуації.

До кого звернутися по допомогу?


У разі неможливості своєчасного погашення заборгованості, рекомендуємо звернутися в агентство Creditdept. За допомогою запропонованих послуг досвідчені фахівці допоможуть вирішити фінансові проблеми клієнтам з усієї України, зокрема Києва, Дніпропетровська та інших міст.

Професіонали своєї справи оберуть оптимальний план дій та найбільш підходящий варіант із врегулювання взятих зобов'язань. Тому будь-які фінансові проблеми легко вирішуються, якщо до справи підійти відповідально і не впадати в паніку.