Стаття

Чому люди не віддають борги

"Ми б ніколи не пішли в банк і не взяли кредит на піцу, кава і кросівки ", - говорить відомий економіст Ден Арілі. Але використовуючи свої кредитні карти, багато людей накопичують великі борги тільки за ці речі. І адже теоретично борг - це борг, але на практиці погляди людей набагато складніше. Існує маса причин, чому люди не віддають борги. 

За всю багаторічну практику фахівці Creditdebt чули тисячі різноманітних причин і виправдань заборгованості. Боржник міг посилатися на складну ситуацію в Україні,"тимчасове"відсутність у нього грошей, фінансові труднощі,а також знаходити ще сотні відмовок, чому він не повертає гроші. Досить часто доводиться розглядати питання повернення суми боргу з точки зору психології. Це ще одна вагома причина, чому не повертають борги по розписці, наприклад. Нижче ми розглянемо найбільш поширені причини і познайомимося з ними ближче.

Боржник наляканий


Як не дивно, але одна з причин, чому людина в Україні стала боржником - це страх. Адже таке бувало з усіма, коли знайомий взяв гроші в борг і не повертає тривалий час. Адже коли у людини є великий борг, з ним буде дуже багато страху. І замість того, щоб зіткнутися з ним, він робить абсолютно не те, що потрібно:

  • докладає всіх зусиль, щоб заховати думки про нього якомога далі;
  • робить мінімальні боргові платежі;
  • сподівається, що борг сам собою вирішиться через кілька років. 

Але як показує практика, боржник так і залишається боржником навіть через кілька років. При цьому чим довше не виплачувати борг, тим з великими труднощами доведеться зіткнутися. На вас можуть подати в суд, сума боргових коштів буде рости, умови погашення - погіршуватися, а поточні фінанси при цьому навряд чи дозволять погасити старий борг без нанесення шкоди звичного життя.

Дезінформація


Ще одна причина, чому не віддають борги в психології пов'язаний з дезінформацією людини і його незнанням своїх прав і обов'язків в Україні. Наша система освіти не робить великої роботи, навчаючи нас тому, як правильно управляти фінансами. Мало хто знає про те, як правильно написати розписку і перерахувати причини, чому в Україні можуть списати борг. Ні, замість цього люди стають боржниками, а позикодавці розводять руками, не розуміючи, чому не віддають борги навіть самі перевірені з боржників.

Якби нас ще в школі чи університеті вчили, як правильно оформляти документи, писати розписки,вести підрахунок і правильний розподіл своїх коштів, причин для подачі судових позовів про те, що комусь не повертають гроші або інший борг, було б набагато менше. Звичайно, це досить неприємно, коли не повертають борг, і ми маємо право вимагати назад свої гроші. Але якщо заздалегідь зайнятися фінансовою грамотністю наших близьких і дітей, можливо, вам ніколи не доведеться звертатися за допомогою до фахівців Creditdebt.

Складність вибору


Всі ми знаємо, що якщо людина не повертає борг, стаття в одному з кодексів України обов'язково допоможе примусити його до цього. Якщо вам довго не повертають борг, не варто чекати слушної нагоди, щоб поговорити з боржником. Можливо, не варто поспішати відразу звертатися до колекторів Creditdebt, а поговорити з неплатником?

Іноді боржника з великим списком боргів може бути важко зрозуміти, з чого почати. Він починає збирати і міркувати, який кредит погасити в першу чергу. Це може збити людину з пантелику і змусити його закритися і здатися. Тобто просто "забути" про повернення боргу. Тому фахівці Creditdebt завжди рекомендують спочатку поговорити з боржником, а тільки потім вдаватися до більш рішучих заходів.