Стаття

Що являє собою арешт майна в Україні

Однозначно, найпоширеніший питання відноситься не до самого арешту, а до того, як зняти арешт з майна. І тільки потім до експертів Creditdebt вирішують звернутися з тим, як дізнатися, накладено арешт на майно в Україні, а також питаннями підстави, правильного оформлення і подачі документів до суду, порядок розгляду справ та іншими консультаціями.

Але що ж являє собою процедура накладення арешту на майно,який порядок подачі документів, в чому полягає допомога колекторів і агентства Creditdebt, яке майно підлягає арешту, а що залишиться в безпеці при будь-яких умовах, які органи та інстанції регулюють процес накладення арешту, а також про те,  як дізнатися накладено арешт намайно,нижче розкажуть наші експерти. Також у них ви завжди можете отримати профільну консультацію по будь-яких цікавлять вас питань щодо арешту майна боржника по аліментах в Україні, заставного майна і багато іншого.

Що це таке


Якщо ви не знаєте, що означає арешт майна, ви звернулися за адресою. Дана процедура є виконавчої мірою і свого роду інструментом державного виконавця, дії якого обмежені законними цілями та чинним судовим рішенням.

Основне завдання постанови про накладення арешту на майно полягає в тому, щоб запобігти можливості відчуження майна власником до погашення ним усієї суми заборгованості, встановленої в порядку рішення суду. 

Арешт нерухомого майна боржника накладається для того, щоб в майбутньому мати можливість реалізувати його на державних торгах і таким чином повернути частину або всю суму боргу.

Чому це може статися


Самостійно зрозуміти, як накласти арешт на майно при розлученні або оскаржити рішення суду, прийняте не на вашу користь, буде досить складно. Тому краще скористатися професійними послугами нотаріусів Creditdebt - їх багаторічний практичний досвід допоможе зберегти улюблений автомобіль або квартиру, зняти арешт з майна і не пропустити термін давності арешту на майно. Ну а поки поговоримо про базові речі, які потрібно знати кожному, що зіткнулося з подібною ситуацією.

Відповідно доЗакону України, накладення арешту на майно може бути здійснено тільки в певних ситуаціях з дотриманням всіх "але":

 • Громадянське право. Дозволяє накласти арешт на майно при розлученні, якщо боржник не виплачує аліменти або позику, для відшкодування завданих збитків, завданих внаслідок правопорушення, доведеного в судовомупорядку.Також арешт можливий при розлученні подружжя і поділу спільного нажитого майна відповідно до закону України.
 • Господарська діяльність. В даному випадку арешту майна піддається все, що знаходиться в офіційному володінні підприємства з метою його подальшої реалізації в рахунок виплати боргу. 
 • Накладення арешту на майно в Україні можливо і в разі проведення кримінального розслідування, якщо майно виступає в судовому провадженні в якості речового доказу. Також законом країни можливо стягування власності в якості одного із заходів покарання злочинців. Також подібний арешт майна може бути аргументована матеріальною компенсацією постраждалим.

У всіх інших випадках буде здійснюватися незаконний арешт майна, який підлягає обов'язковому оскаржених, і який необхідно постаратися анулювати якомога швидше. Наприклад, в разі несплати штрафу за перевищення швидкості арешт може бути накладено на банківські рахунки до моменту погашення боргу. І чим швидше ви оплатите штраф, тим швидше арешт буде знятий.

Незалежно, чи буде це арешт майна за несплату аліментів вУкраїні,покарання за правопорушення або арешт спільно нажитого майнаподружжя,як тільки процедура буде проведена, боржник вже не зможе реалізувати його ніяким чином. В іншому випадку закон передбачає накладення адміністративного штрафу.

На що можна накласти арешт


Припустимо, ви вже звернулися за допомогою в Creditdebt, щоб дізнатися,  як перевірити арешт на майно в Україні. Тепер пора б розібратися з тим, чи можна накласти арешт на заставне майно, за яку нерухомість варто побоюватися в першу чергу, а що залишиться недоторканним при будь-яких умовах.

Пристав може накласти арешт майна боржника в Україні на наступні об'єкти:

 • будь-яка нерухомість, куплена на власні кошти, отримана в дар або спадщину;
 • транспортні засоби, за документами знаходяться у боржника на правах законноговласника;
 • дорогоцінні камені, метали і прикраси, крім тих, які офіційно визнані призом або нагородою;
 • всі грошові кошти, незалежно від форми і валюти їх зберігання;
 • меблі, техніка для будинку, акустична та інші види апаратури.

Накладення арешту на майно можливо і в тому випадку, якщо воно представлено у вигляді цінних паперів та інших матеріальних і нематеріальних еквівалентах.

Більш повний список краще уточнювати у юристів і ваших офіційних представників. Існує також список того, на яке майно не може бути накладено арешт. Наприклад, особистий одяг або предмети індивідуального користування. Звичайно, якщо тільки ви не намагаєтеся заховати в шафі дороге хутряне пальто або шубку.

Якщо ж ви не знаєте, як дізнатися чи є арешт на майно у вас або ваших близьких, на квартиру, яку ви маєте намір купити, або старий автомобіль, рекомендуємо заглянути в Державний реєстр боржників. Тут фіксуються всі випадки накладення арешту.

Зняття санкцій


Ми вже розібралися з вами, в яких випадках накладається арешт на майно. Тепер давайте поговоримо про те, як же скасувати подібне накладення і зняти з себе судовий позов на заборону реалізації майна.Для цього необхідно розуміти, хто став ініціатором арешту і на яких підставах було подано заяву та документи для початку справи подібного роду. Наявність вступних даних допоможе юристу вибудувати правильний алгоритм вашого захисту. 

Досить просто оскаржити арешт майна, якщо встановлений законом порядок накладення арешту на майно в Україні був порушений приставом або будь-яким іншим чином. Головне в даному випадку - дотримати тимчасові рамки, яких припускаються для оскарження позову. Існують і інші причини зняття арешту з майна в судовому порядку, однак звертатися з позовом мають право тільки такі особи:

 • безпосередньо боржник, в чиєму володінні знаходиться майно, що підлягає арешту;
 • новий власник майна, яке заарештовано.

При цьому оформлення і подача документів повинна здійснюватися в суворій відповідності до встановлених норм закону України.

Як зберегти майно


Помилково вважати, що арешт майна в Україні - це безвихідь, уникнути якої неможливо. По-перше, якщо ви звернетеся за допомогою в агентство Creditdebt ваші шанси зняти арешт або навіть уникнути його значно збільшаться. А по-друге, знання кодексу допоможе законно і безболісно уникнути арешту майна:

 • оскаржуйте рішення суду;
 • подайте зустрічний позов;
 • скористайтеся правом розстрочки;
 • доможіться відстрочки реалізації судового рішення.

Повернути майно після арешту законним шляхом або уникнути його досить просто - потрібно знати власні права або звернутися за кваліфікованою допомогою відразу, як тільки в цьому виникне необхідність. В іншому випадку може бути пізно.

До кого звернутися за зняттям арешту


Незалежно від того, якою була ваша сума боргу для арешту майна, ви можете клопотати про скасування арешту. При цьому будьте готові попрацювати над процесом, так як універсального рішення подібних випадків поки ще не придумали. Щоб зняти арешт з майна навіть не завжди доведеться звертатися до суду - це можуть бути й інші способи:

 • після закриття виконавчого провадження у встановлені терміни;
 • якщо заарештовані об'єкти не піддаються реалізації;
 • в разі підтвердження порушень під час проведення арешту майна.

В Україні можна домогтися справедливості, якщо співпрацювати з професіоналами з Creditdebt.