Стаття

Відчуження нерухомості

Щоб зрозуміти, що таке відчуження нерухомості, необхідно досконально розібратися в самому цьому явищі, його особливостях, видах, процедурі оформлення і переліку необхідних документів для здійснення угоди, порядку підписання угоди і багатьох інших моментах, актуальних для України. І в цьому вам допоможуть юристи агентства Creditdebt, які розповідять, як зняти заборону на відчуження нерухомості і допоможуть розібратися в існуючих в Україні умовах для цього.

Трохи про саме поняття відчуження

Розпочнемо з того, що говорить про це закон України. Згідно з ним, відчуження нерухомості - це особливий вид правової угоди, під час якої власник нерухомості передає своє право володіння іншій особі. Право володіння на власність може отримати як юридична, так і фізична особа. В результаті здійснення угоди підписується відповідний договір, який відрізнятиметься залежно від виду майна. Він буде мати свої відмінні риси, характерні виду нерухомості (квартира, будинок, підприємство і т. П.).
Договір може мати не тільки свій певний об'єкт відчуження, а й індивідуальні правові обмеження, податок, а також інші правові особливості.
Найбільш поширені договори угод відчуження об'єкту нерухомості в Україні виглядають так:
 • дарування;
 • купівля-продаж;
 • обмін;
 • довічне утримання.
При певних умовах на нерухомість може бути накладена заборона. В даному випадку відчуження майна в Україні може бути неможливим. В даному випадку тільки агентство з таким багаторічним досвідом, як Creditdebt може допомогти зняти або обійти заборону.

Умови накладення заборони на відчуження

Договір відчуження нерухомості може виявитися недійсним, якщо на майно або нерухомість була накладена спеціальна заборона. Згідно з ним громадянин, що володіє об'єктом відчуження, повністю або частково втрачає право на його одноосібне розпорядження. Для оформлення договору нотаріусом йому може знадобитися додатковий дозвіл від інших встановлених осіб.
Заборона на відчуження нерухомості юридичною особою або іншим громадянином України може бути накладено в наступних випадках:
 • якщо для будівництва, капітального ремонту або купівлі об'єкту нерухомості була видана позика від імені банку, організації або іншого виду комерційного підприємства;
 • якщо нотаріус запевнить договір про довічне утримання;
 • якщо нерухомість знаходиться в запоруці (тут необхідно враховувати прописані умови договору про саму запоруку);
 • якщо об'єкт знаходиться під офіційним арештом.
Відчуження нерухомості і заборона на нього може бути встановлена як державним, так і приватним нотаріусом шляхом внесення що відповідає запису в Єдиний реєстр.

Як зняти заборону

абігаючи трохи наперед, скажімо, що вам так чи інакше доведеться заплатити податок на відчуження нерухомості, сплата якого є необхідною і обов'язковою для будь-якого виду договору. А доки розглянемо умови, завдяки яким ви і агентство Creditdebt зможуть зняти обмеження і оформити договір відчуження об'єкту нерухомості:
 • отримати письмове посвідчення про погашення усієї суми позики, видане банком, підприємством або відповідною установою;
 • закінчення дії договір про заставу нерухомості;
 • якщо договір про довічне утримання буде розірвано;
 • накладений арешт на нерухомість буде знято.
Якщо ваша ситуація підходить під одне з описаних вище умов, можна починати готувати документи на відчуження нерухомості.

Необхідні документи

Досить просто укласти договір по відчуженню об'єкту нерухомості, якщо заручитися підтримкою і професійною допомогою агентства Creditdebt. Експерти допоможуть не лише правильно оформити необхідні документи, але і позначити об'єкт, предмет і умови угоди.
Звертаємо вашу увагу, що оформлення і збір пакету документів відрізнятиметься для фізичних і юридичних осіб, а також залежно від виду і форми нерухомості. Тому відчуження комерційної нерухомості і пакет документів, необхідних для цього, відрізнятиметься від аналогічної процедури для приватного будинку або квартири.

Про податки

Згідно з Податковим кодексом нашої країни кожен громадянин, що зіткнувся з процесом відчуження, зобов'язаний заплатити в державну казну відповідний податок. Він буде відрізнятися в залежності від об'єкта договору, виду та розміру майна, тому для кожного випадку він буде розраховуватися в індивідуальному порядку.
У перелік обов'язкових податків включений військовий і пенсійний збір. Останній становитиме 1% від вартості нерухомості, прописаної в даному договорі. Від необхідності виплачувати цей вид податку звільняються угоди, пов'язані із земельними ділянками. У разі, якщо вартість об'єкту, вказана в договорі, не співпадає з оцінною, розрахунок податку і обов'язкових фіксованих платежів на відчуження нерухомості в Україні грунтуватиметься на ціні, більшій за значенням.

За що доведеться платити податок

Відчуження зажадає від вас виплати податків тільки у тому випадку, якщо предмет власності відповідатиме одному з представлених нижче видів :
 • усі види житлових і нежитлових приміщень (квартира, будинок, споруда);
 • земельна ділянка;
 • об'єкти незавершеного будівництва
Окремою категорією виступають рухомі об'єкти майна, на які згідно із Законодавством нашої країни поширюється режим нерухомого майна. До них відносяться усі предмети права, які необхідно вносити в державний реєстр (літак, морські судна і т. д.).

Ми з вами не розглядали примусове відчуження майна, оскільки цей процес в Україні може бути ініційований у разі введення надзвичайного військового стану в країні. В даному випадку будь-яке майно фізичної або юридичної особи може бути вилучене на невизначений термін за умови, що власникові буде виплачено повне відшкодування вартості нерухомості. Виплати можуть бути зроблені як до, так і після примусового відчуження.