Стаття

Що являє собою виконавче провадження в Україні

Якщо ви читаєте цю статтю, значить, вам або вашим близьким довелося зіткнутися з законом про виконавче провадження в Україні. І не важливо, чи необхідна вам допомогу у відкритті виконавчого провадження або проведення оскарження винесеного рішення, раз ви звернулися за допомогою до професіоналів Creditdebt, ви вже на правильному шляху.
Нижче ми розглянемо основні терміни подачі і виконання процедури, особливості збору і подачі документів, тонкощі і нюанси закону, а також з'ясуємо, як дізнатися, чи є виконавче провадження вУкраїні,і наскільки воно захищає права своїх громадян.

Що це таке і "з чим його їдять"


Само по собі поняття виконавчого провадження є не актуальним до тих пір, поки відповідний судовий орган не винесе певне рішення по даній справі і воно не вступить в силу відповідно до букви закону. 

Сам по собі закон України про виконавче провадження являє комплексний перелік процедур, основне завдання яких - примусити боржника або позивача до виконання певних судом вимог. Останні ж прописуються безпосередньо в судовому рішенні.

У тих ситуаціях, коли боржник навмисно або в зв'язку з іншими причинами відмовляється добровільно виконувати передбачені судом вимоги, стягувачу може допомогти виконавче провадження. Ініціюючи його на підставах, передбачуваних законом України, приватна особа може здійснити стягнення з боржника шляхом застосування передбачених заходів впливу. 

Відповідно, для того, щоб подати заяву про виконавче провадження, зібрати необхідний перелік документів і оформити їх згідно з вимогами закону України, не пропустити термін давності виконавчого провадження по кредиту і виконати ще безліч інших кроків, вам не обійтися без профільної допомоги експертів Creditdebt. Вони:

 • допоможуть правильно внести боржника до реєстру виконавчих проваджень в Україні;
 • відкриють рахунок для виплат;
 • збережуть майно;
 • повернуть всю суму боргу;
 • займуться відновленням виконавчого провадження;
 • максимально полегшать всю процедуру подачі заяви, оформлення документів і ведення справи.

Якщо ж ви не знаєте, як закрити виконавче провадження або як оплатити виконавче провадження, вам також із задоволенням допоможуть експерти Creditdebt. Без попередніх внесків і ризиків - юристи і пристави агентства працюють тільки на результат. І тільки на користь свого замовника.

Чому виграш в суді - це тільки половина справи


Мало хто знає, що виграти суд по стягненню боргу - це не означає відразу отримати його. Суди займаються тільки винесенням рішення, а за безпосереднім стягненням і закриттям інших матеріальних питань необхідно звертатися за допомогою до виконавчого провадження. Для цього ви повинні отримати відповідний документ - виконавчий лист або судовий наказ. Тільки на підставі наявності цього паперу виконавча служба зможе приступити до виконання своїх обов'язків.

Після того, як в реєстр боржників виконавчого провадження вноситься потрібне вам ім'я, особі надходить офіційну заяву про необхідність добровільної виплати боргу. У разі, якщо цього не відбувається в максимальний термін виконавчого провадження, в силу вступають примусові заходи стягнення, спрямовані на майно боржника.

На жаль, досить часто термін давності виконавчого провадження в Україні не дотримується, відбуваються інші порушення, які можуть затримати процес стягнення боргу. Іноді навіть щоб просто дізнатися про хід виконавчого провадження, стягувачам доводиться чекати тижнями. Тому без профільної допомоги фахівців Creditdebt вам точно не обійтися. З їх допомогою постанову суду буде виконано відповідно до закону України, а вам не доведеться боятися зірваних термінів і затримок, обману і нечесного зупинення виконавчого провадження з бокуборжника. Наші фахівці зроблять все можливе, щоб прискорити арешт майна боржника, виставити його торги і повернути на ваш рахунок всю суму боргу.

Вимоги до оформлення документів


Щоб вам не довелося зіткнутися з неправомірним закриттям виконавчого провадження в Україні, необхідно строго дотримуватися не тільки встановлених законом термінів подачі документів, але і їх правильного оформлення. Згідно із сучасними вимогами і нормами системи подачі заяв, інформація у виконавчому документі повинна містити наступні дані:

 • судове рішення;
 • назва, дата і місце (мається на увазі повний юридична адреса видав документ органу);
 • законне постанову;
 • серійний номер, який є підставою для внесення виконавчого документа до реєстру;
 • ПІБ та інші дані про обидві сторони з обов'язковим зазначенням їх реального місцезнаходження на момент проведення та оскарження виконавчого провадження;
 • частина з резолюцією, в якій тезово прописуються всі вимоги, обов'язкові до виконання боржником;
 • дата, яка є відлікової точкою терміну для виконання рішення і базою для відкриття виконавчого провадження.

І не забудьте про те, що без підпису і правомірною друку на виконавчому документі особи, уповноваженої виносити подібні рішення, він не буде мати ніякої законної сили.

Наявність невідповідностей в документі - відмінний варіант, як зупинити виконавче провадження в Україні або значно затримати його терміни.

Зміни в законодавстві


Досить недавно виконавче провадження в Києві і країні в цілому зазнало деяких змін. Вони торкнулися не тільки обставини виконання виконавчого провадження, а й терміни виконавчого провадження в Україні, умови відновлення і заміни сторони у виконавчому провадженні, а також багатьох інших питань.

Волонтерська кануло в лету


Як би сумно це не було, але сьогодні питання про те, в який термін порушується виконавче виробництво, повністю втратив свою актуальність. Тому що замість звичних 7 днів, відведених боржнику на добровільне виконання постанови суду, у нього більше немає жодної хвилини на це - примусовий порядок виконавчого провадження починається з моменту винесення постанови.

Фактично, "зазор" на добровільне погашення боргу все ж залишається - в проміжку між видачею виконавчого документа і його подачею виконавцю. Якщо ви встигнете в цей проміжок, вам не доведеться платити заборгованість по виконавчих проваджень, а також оплачувати виконавчий збір. Останній, до речі, теж зазнав змін - тепер він становить 10% від фактичної суми заборгованості.

І хоча сутність виконавчого провадження мало змінилася, але терміни все ж накладають свій відбиток. Ще одне нововведення стосується до максимального терміну, відведеного на пред'явлення виконавчого документа - його збільшили до трьох років. 

За все потрібно платити


Припинення виконавчого виробництва може наступити навіть не розпочавшись через необхідність авансового внеску. Виконавча база передбачає обов'язкову виплату з боку стягувача в таких розмірах:

 • Майнове вимога. Становить 2% стягуються коштів.При цьому сума не повинна перевищувати 10 мінімальних з / п.
 • Немайнове. Для фізосіб - одна, а для юросіб - дві МЗП.

При цьому закон не уточнює, яку суму мінімальної заробітної плати необхідно враховувати - станом на момент відкриття провадження або за станом на 1 січня.

Щоб база даних виконавчих проваджень поповнилася ім'ям потрібного вам боржника, доведеться заплатити. І часто далеко не найменші гроші. Заради справедливості відзначимо, що існує перелік категорій справ, за якими стягувача можуть звільнити від сплати податку. Проконсультуватися по ним можна у фахівців Creditdebt.

Нотаріуси під ударом


Стараннями міністерства юстиції України,починаючи з 2017 року, зміни піддалася не тільки виконавча база закону - під удар потрапили і всі органи, причетні до реєстрації майна. Якщо боржник, присутній в єдиній базі боржників, звернеться до нотаріуса з проханням провести реєстраційні дії, пов'язані з відчуженням його майна, закон зобов'язує нотаріуса або реєстратора відмовити в надання подібної послуги. При цьому в виконавче провадження передбачена необхідність миттєвого інформування відповідних органів про подібні спроби з боку боржника.

У разі, якщо угоду все ж вдасться зробити в даних умовах, її можна оскаржити і визнати недійсною - нові поняття виконавчого провадження передбачають таку можливість. Зверніть увагу, що доступ до бази єдиного реєстру є вільним, а внесення імені боржника відбувається автоматично після винесення відповідної постанови.