Стаття

Чи можуть колектори приїхати додому в Україні

Якщо відкрити сучасні ЗМІ України, можна натрапити на безліч лякаючою інформації про несанкціоновані дії колекторів. Новини про те, що колектори можуть приходити до боржника, погрожувати йому і навіть застосовувати фізичне насильство не вселяють довіри до служб, які надають подібного родупослуги. Однак фахівці Creditdebt запевняють, що подібні дії є неправомірними. 

Ніхто не має права погрожувати вам або вашим близьким, наносити непрохані візити на приватну територію, ломитися в квартиру або на іншу власність без належного на те дозволу і повноважень. У більшості випадків, якщо колектор завдасть боржнику подібний візит, останній має право звернутися в поліцію з претензією. Однак не у всіх випадках закон України буде на стороні позикодавця. Експерти агентства Creditdebt вирішили розповісти, чи можуть колектори приїхати додому в Україні і що робити, якщо прихід колекторів додому супроводжувався неправомірними діями з їх боку.

Чому приїжджають колектори


На жаль, на питання, чи можуть колектори приїхати додому до позичальника,відповідь буде позитивною. Так, вони можуть отримати подібне право, але тільки через суд. В іншому випадку ситуація, коли в чужі двері вдерся колектор, почне загрожувати або вимагати звільнити територію, фізособа має право зателефонувати в поліцію - подібна поведінка вважається неправомірною. 

Найчастіше колектор, що приїжджає додому - це або колишній представник правоохоронних органів, або працівник банку. Постанова суду про стягнення боргу - це позитивний відповідь на питання, чи мають право колектори виїжджати на будинок. Однак навіть наявність подібних документів не є підставою для  представників колекторського агентства наносити візит позичальнику. Тим паче з нанесенням фізичних ушкоджень, погрозами або незаконним проникненням у будинок, квартиру, на підприємство.

Чи може колектор приїхати до вас додому


Разом з експертами Creditdebt ми з'ясували, чи можуть колектори приїжджати додому в Україні,а також встановили рамки допустимих заходів, які вони можуть за законом застосовувати до позичальника для повернення боргу. Опинившись в подібній ситуації, перше, що не варто робити - це панікувати і дзвонити в поліцію. Часто представники таких фірм просто приїдуть для вручення претензії від позикодавця або інформування про постанову суду і примусовому рішенні про стягнення боргу. 

Щоб не опинитися в неприємній ситуації,фахівці Creditdebt склали список рекомендацій на випадок, якщо колектори загрожують приїхати додому або вже стоять під дверима:

  • Так, ви вже знаєте, чи мають право колектори приходити додому. Але також необхідно знати і про праві не відкрити двері і не впускати на приватну власність третіх осіб. Відповідно доЗакону України увійти без дозволу в чужу квартиру може тільки уповноважений представник держави згідно з рішенням суду. Навіть пред'явлення конкретних претензій і надання документів про заборгованість не є причиною впускати додому колектора. Він міг обманним шляхом отримати подібну інформацію.
  • Ми з'ясували, чи мають право колектори приїжджати додому, але варто уточнити ще і статус колектора. Відповідно доЗакону України він такий же, як і у будь-якого іншого фізичної особи. Тому на питання, як часто колектори можуть приходити додому, відповідь, на жаль, буде не зовсім приємним - хоч кожен день. Однак вони можуть тільки спробувати поговорити з вами, дзвонити або стукати в двері. Будь-які інші насильницькі дії можуть бути оскаржені в суді.
  • Чи виїжджають колектори на будинок або співробітник служби ініціював приїзд на підприємство, часто приходить в офіс, вимагаючи гроші або погрожуючи розправою, якщо ви не погасите борг, варто відразу звертатися в поліцію. При цьому боржники можуть не відкривати двері навіть поліцейським, аргументуючи це страхом. Кожен житель країни має на це право відповідно до закону України.

Так, тепер ви знаєте, чи можуть колектори приходити додому, а також про своє право не відповідати на загрози, не відкривати двері і навіть звертатися за допомогою в поліцію. Якщо ж ситуація посилиться, краще попросити правової допомоги у експертів Creditdebt.

Що робити, якщо надходять погрози


Якщо додому прийшли колектори або співробітник такої фірми сипле погрозами розправи в разі неповернення грошей третій особі, головне зберігати спокій і здоровий глузд. Надання протиправних дій, погрози та фізичне насильство може погіршити ситуацію і навіть збільшити суму боргу.

Незалежно від того, можуть колектори приїжджати додому чи ні, потрібно використовувати всі доступні правові засоби, щоб вирішити ситуацію мирним шляхом. Не йдіть на поводу провокацій третіх осіб - спробуйте погасити борг або домовитися з кредитором.

Проконсультуйтеся з фахівцями Creditdebt і з'ясуйте, як правильно варто вчинити в ситуації, що склалася. І пам'ятайте, приїжджають колектори додому або офіс, примусово відповідати за заборгованість можна тільки згідно з рішенням суду.