Стаття

Як дізнатися свій борг у судових приставів

У 2020 році тисяч і жителів України виявилися, що називається, під прицілом - офіційна інформація про заборгованості фізичних та юридичних осіб з'явилася у вільному доступі. Тепер крім того, що кожен міг дізнатися про свої борги у судових приставів, будь-який українець може влаштувати перевірку потенційному компаньйонові або колезі в режимі реального часу - наявність спеціального сервісу з даними про заборгованість фізичних та юридичних осіб максимально спростив вирішення питання, як дізнатися чи є борг перед судовими приставами.

Більш докладніше про те, як дізнатися, чи є борг у судових приставів, не тільки через офіційне звернення в державну структуру, а більш простим способом, а також ніж боржникові може загрожувати наявність боргу і небажання його оплачувати, розповіли фахівці агентства Creditdebt. 

Яка ситуація з боржниками в Україні

Завдяки можливості перевірити борги по базі судових приставів через спеціальний офіційний сайт на прізвище боржника, з'явився шанс оцінити реальну ситуацію за кількістю заборгованостей не тільки в Києві, а й у всій країні в цілому.

За рахунок появи єдиного реєстру боржників, питання, як дізнатися борг у судових приставів, став прозорим і відкритим, що не може не радувати одним, і не лякати інших українців - ймовірність обману під час побудови партнерських взаємовідносин практично зійшла нанівець. Особливо з огляду на те, що згідно з даними служби судових приставів, дізнатися свій борг побажали далеко не всі українці - багато хто навіть не здогадуються про його існування до моменту перевірки партнерською організацією або потенційним колегою. 

Згідно зі статистикою, кількість боржників з 2016 по 2019 роки зросла з 516 тис до майже 2 млн людей. При цьому істотний стрибок стався з період з 2016 по 2017 роки, через що зростання кількості запитів серед населення населення і надходить в агентство Кредітдепт вКиєві, як дізнатися свій борг у судових приставів стає цілком зрозумілим і виправданим.

Серед лідерів за сумами заборгованостей і кількості боржників лідирують:
  • ПриватБанк - понад 100 000 чоловік;
  • Державна судова організація - більше 20 000 чоловік;
  • Перший український банк - близько 20 000 чоловік.

Погіршенні ситуації в 2019 році призвело до того, що в виконавчий суд  все частіше стали надходити запити на примусове стягнення заборгованості - небажання оплачувати борги набуло величезні масштаби і поступово стає проблемою національного масштабу. При цьому, якщо у судових приставів перевірити свої борги захочуть фізичні особи, виявиться, що за кількістю вони превалюють над юридичними - 92% проти 8% відповідно.


Що собою являє Єдиний реєстр боржників

Як вже говорилося раніше, один із способів, як дізнатися скільки борг у судових приставів, це звернутися в державну установу з відповідним запитом. Або піти простішим шляхом, і подивитися облік рахунків боржників в Єдиному реєстрі.
Він являє собою спеціальний сайт, який надає безкоштовні послуги моніторингу стану заборгованостей для фізичних та юридичних осіб з повним описом:

  • боргових оплат будь-якого характеру - від заборгованості по аліментах до кредитних боргів;
  • всі види майнових зобов'язань;
  • банківські борги, не погашені у встановлений термін або за рішенням суду.

Поява Єдиного реєстру у багато полегшило не тільки можливість дізнатися свій борг у судових приставів, а й відкрило нові можливості для бізнесу та будь-яких видів партнерських відносин - знаходити боржників і перевіряти себе на предмет наявності заборгованості стало просто, легко і максимально зручно.
До того ж розуміння, як подивитися борги у судових приставів через Єдиний реєстр

Як працювати з Єдиним реєстром

Мабуть, варто почати з того, чому варто перевірити борги в службі судових приставів не тільки при побудові взаємовідносин з майбутнім партнером, але і для особистого заспокоєння. Наявність заборгованості та внесення імені будь-якого жителя України загрожує йому від відмови відкриття банківського рахунку до заборони виїзду за межі країни, що може стати далеко не найприємнішою новиною напередодні відпустки або робочої закордонної поїздки.

Тому вміння працювати з Єдиним реєстром боржників стає актуальним для всіх українців. І ось коротка інструкція про те, як перевірити борги в службі судових приставів через онлайн:

  • відкрийте офіційний сайт Реєстру і перейдіть у вкладку пошуку боржників;
  • зі списку виберіть відповідний вид особи - фіз або юр;
  • введіть інформацію про суб'єкта, якого хочете знайти - тут можна перевірити як повну статистику, так і окремі категорії заборгованостей.

У разі, якщо пошук дасть позитивний результат, користувач отримає всю інформацію щодо заборгованості, процесу її стягнення, виконавче провадження і т. П. Розуміючи, як дізнатися, чи є борг перед судовими приставами через Єдиний реєстр, користувач отримує ще одну велику перевагу - сайт надає інформацію не тільки про боржника, а й про те, хто виконавець стягнення і дані для зв'язку з ним.

Як бачите, можна знайти відразу кілька вагомих причин, чому варто перевірити борги в службі судових приставів не тільки своїх партнерів по бізнесу, але і ймовірність наявності персональної заборгованості. Якщо ж в даному питанні виникнуть питання або знадобиться допомога професіоналів, фахівці Кредітдепт завжди готові провести консультацію або надати інші юридичні послуги в даному або багатьох інших питаннях.