Колекторські послуги

Колекторські послуги

Хто такий колектор?
Незважаючи на те, що послуги колектора в Києві, Харкові та інших містах України досить затребувані, багато людей до кінця не розуміють, хто такий колектор, і з чим пов'язана його діяльність. Якщо говорити простою мовою, то це фахівець в сфері регулювання та стягнення боргів.

Робота колекторів полягає в тому, щоб законними шляхами вимагати від боржників погашення заборгованості в інтересах клієнта (кредитора). Колектори займаються лише тими випадками, коли позичальник або інший боржник не вносить виплати тривалий час. Тобто, коли людина свідомо уникає погашення кредиту або іншої заборгованості. Добрими колекторами, як правило, є професійні юристи.
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Чому затребувані колекторські послуги?

Щоб розібратися, чому колекторські послуги в Києві, Харкові та інших містах України так популярні, досить подивитися на просту статистику: за даними Національного банку України, близько 54% оформлених кредитів є безповоротними і безнадійними. Тобто, більше половини оформлених кредитів не повертаються позичальниками в добровільному порядку.

Колекторські агентства найчастіше представляють інтереси банків і мікрофінансових організацій. Після того, як з'явилася можливість оформляти позики і отримувати гроші на карту онлайн, не виходячи при цьому з дому, багато людей стали користуватися такою можливість. Сьогодні для оформлення мікропозик в МФО досить просто пред'явити паспорт і заповнити невелику анкету зі свого комп'ютера, телефону або ноутбука. Оскільки процес максимально простий, все більше людей оформляються мікропозики в МФО, навіть не замислюючись над тим, чи зможуть вони повернути гроші.

Як правило, суми кредитів, оформляються в мікрофінансових організаціях, не такі великі. Але через велику кількість прострочень фінансові організації зацікавлені в поверненні навіть відносно невеликих сум. Через це вони часто звертаються за послугами колекторів. А в деяких випадках, щоб не ризикувати, продають кредит за 30-40 відсотків від його загальної суми. Таким чином, повернення грошей стає головним болем виключно колекторів.

Методи стягнення боргів

Закон України чітко регламентує методи і права колекторів по стягненню боргу. З метою повернення боргу колектори мають право:
• Дзвонити і вимагати погасити заборгованість;
• Проводити мікрофінансовим організаціям, банкам і іншим клієнтам консультацію щодо вирішення проблемних питань по кредиту;
• Надавати фінансовим організаціям послуги з юридичного супроводу;
• Домовлятися з боржником про оплату боргів, надавати йому розстрочку;
• Приїжджати до боржника на особисті зустрічі з метою обговорення ситуації врегулювання питань за наявними боргами;
• Шукати актуальні контакти боржника у третіх осіб (що не розголошуючи банківську таємницю);
• Подавати позов до суду.

При виборі методів впливу враховуються дохід боржника, його фінансова ситуація, відсотки по кредиту, причини неповернення грошей.

Послуги колектора: порядок дій по стягненню боргів

Якщо мирні способи впливу не дають належного ефекту, і боржник не йде на контакт, то колекторські агентства подають позов до суду. Завдання колекторів в даному випадку - висунути вимоги і надати докази, що підтверджують наявність боргу. У більшості подібних ситуацій суд стає на сторону позивача. Якщо навіть після рішення суду боржник відмовляється повертати борг, суд накладає примусові заходи стягнення:

• Звернення на заробітну плату та інші джерела доходу (пенсія, допомога, отримання прибутку зі здачі нерухомості в оренду і т.д.);
• Вилучення у боржника предметів на користь кредитора;
• Конфіскація майна з метою його реалізації та відшкодування боргів;
• Інші заходи, які передбачені рішенням суду.

Виконанням рішення суду по стягненню боргу займається Державна виконавча служба.

Скільки коштують колекторські послуги

Вартість колекторських послуг в Києві і інших містах варіюється, в залежності від розміру боргу і цінової політики компанії, а також тривалості терміну простроченої заборгованості.

Колекторські послуги в Україні

Наша компанія надає якісні колекторські послуги в Києві, Харкові та інших містах. Ми представляємо інтереси як великих кредиторів, так і невеликих фінансових організацій. Використовуючи всі законні інструменти та повноваження колекторів по стягненню боргів, ми знаходимо рішення навіть в складних ситуаціях. У нас працюють грамотні юристи, за плечима яких багато виграних судових справ по стягненню боргів.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.