Щоб розібратися, чому колекторські послуги в Києві, Харкові та інших містах України так популярні, досить подивитися на просту статистику: за даними Національного банку України, близько 54% оформлених кредитів є безповоротними і безнадійними. Тобто, більше половини оформлених кредитів не повертаються позичальниками в добровільному порядку.
Колекторські агентства найчастіше представляють інтереси банків і мікрофінансових організацій. Після того, як з'явилася можливість оформляти позики і отримувати гроші на карту онлайн, не виходячи при цьому з дому, багато людей стали користуватися такою можливість. Сьогодні для оформлення мікропозик в МФО досить просто пред'явити паспорт і заповнити невелику анкету зі свого комп'ютера, телефону або ноутбука. Оскільки процес максимально простий, все більше людей оформляються мікропозики в МФО, навіть не замислюючись над тим, чи зможуть вони повернути гроші.
Як правило, суми кредитів, оформляються в мікрофінансових організаціях, не такі великі. Але через велику кількість прострочень фінансові організації зацікавлені в поверненні навіть відносно невеликих сум. Через це вони часто звертаються за послугами колекторів. А в деяких випадках, щоб не ризикувати, продають кредит за 30-40 відсотків від його загальної суми. Таким чином, повернення грошей стає головним болем виключно колекторів.
Методи стягнення боргів
Закон України чітко регламентує методи і права колекторів по стягненню боргу. З метою повернення боргу колектори мають право:
• Дзвонити і вимагати погасити заборгованість;
• Проводити мікрофінансовим організаціям, банкам і іншим клієнтам консультацію щодо вирішення проблемних питань по кредиту;
• Надавати фінансовим організаціям послуги з юридичного супроводу;
• Домовлятися з боржником про оплату боргів, надавати йому розстрочку;
• Приїжджати до боржника на особисті зустрічі з метою обговорення ситуації врегулювання питань за наявними боргами;
• Шукати актуальні контакти боржника у третіх осіб (що не розголошуючи банківську таємницю);
• Подавати позов до суду.
При виборі методів впливу враховуються дохід боржника, його фінансова ситуація, відсотки по кредиту, причини неповернення грошей.
Послуги колектора: порядок дій по стягненню боргів
Якщо мирні способи впливу не дають належного ефекту, і боржник не йде на контакт, то колекторські агентства подають позов до суду. Завдання колекторів в даному випадку - висунути вимоги і надати докази, що підтверджують наявність боргу. У більшості подібних ситуацій суд стає на сторону позивача. Якщо навіть після рішення суду боржник відмовляється повертати борг, суд накладає примусові заходи стягнення:
• Звернення на заробітну плату та інші джерела доходу (пенсія, допомога, отримання прибутку зі здачі нерухомості в оренду і т.д.);
• Вилучення у боржника предметів на користь кредитора;
• Конфіскація майна з метою його реалізації та відшкодування боргів;
• Інші заходи, які передбачені рішенням суду.
Виконанням рішення суду по стягненню боргу займається Державна виконавча служба.
Скільки коштують колекторські послуги
Вартість колекторських послуг в Києві і інших містах варіюється, в залежності від розміру боргу і цінової політики компанії, а також тривалості терміну простроченої заборгованості.
Колекторські послуги в Україні
Наша компанія надає якісні колекторські послуги в Києві, Харкові та інших містах. Ми представляємо інтереси як великих кредиторів, так і невеликих фінансових організацій. Використовуючи всі законні інструменти та повноваження колекторів по стягненню боргів, ми знаходимо рішення навіть в складних ситуаціях. У нас працюють грамотні юристи, за плечима яких багато виграних судових справ по стягненню боргів.