Повернення боргів через суд

Повернення боргів через суд
У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Стягнення боргу за рішенням суду

Стягнення боргів за рішенням суду відбувається в Україні досить часто. Пов'язано це з нестабільною економічною ситуацією і коливанням курсу валют, через що виникає багато ситуацій, коли боржник відмовляється повертати гроші. Найчастіше однієї зі сторін виступає банк або інший кредитор, а іншою стороною - позичальник, який відмовляється повернути заборгованість. У ролі позичальника може виступати юридична особа або фізична особа.

Примусове повернення заборгованості через суд - це тривалий і виснажливий процес. Крім того, існує безліч нюансів, через які стягнення боргу через суд в Україні може ускладнитися. Тим більше, рішення суду залежить від позовних вимог і наявності доказової бази. Через це заявнику буває складно повернути гроші в примусовому порядку.

Етапи стягнення через суд

Процедура стягнення боргу за рішенням суду складається з таких етапів:

• Підготовка документів, які підтверджують наявність заборгованості. Наприклад, якщо мова йде про кредит, то для стягнення боргу потрібно надати кредитний договір і розрахунки по кредиту. Під час судового провадження суд уважно розглядає всі докази.
• Написання претензії боржнику з вимогою повернути заборгованість в добровільному порядку, в іншому випадку буде подано позов до суду.
• Позовна заява про стягнення боргу.
• Судові засідання і винесення рішення.
• Примусове стягнення заборгованості за рішенням суду.

Для виконання рішення суду всі повноваження є у Державної виконавчої служби. Вона може вилучати у боржника за рішенням суду гроші, майно та інші активи на користь позивача.

Добровільне погашення боргу

Перед подачею позовної заяви боржнику листом направляється претензія, що є вимогою погасити заборгованість. У претензії зазначаються всі вимоги, сума боргу, а також додаються всі наявні документи, які можуть підтвердити вимоги.

Згідно 7 статті Господарського процесуального кодексу України строк розгляду претензії - 1 місяць з моменту її отримання. Якщо протягом цього часу боржник добровільно не перевів потрібну суму грошей на рахунок заявника, то той має право подати позов до суду для примусового стягнення боргу.

Критерії та терміни

Законодавством України не передбачено суми і терміни заборгованості, при яких банк або інший заявник може подавати заяву в суд. У деяких випадках ці моменти прописуються в договорі або узгоджуються усно. Безнадійним, як правило, вважається кредит, що не погашався більше 90 днів. При цьому термін позовної давності становить 3 роки з моменту утворення заборгованості. Тобто, якщо борг утворився більше, ніж 3 роки тому, і за цей час не було подано заяву до суду, то гроші навряд чи вдасться повернути, так як пройшов термін позовної давності.

Повернення боргу через суд

Стягнення боргів в суді - це досить тривалий і складний процес. Як правило, при наявності доказів рішення суду приймається на користь заявника. Заявник може подати клопотання про забезпечення позову. Таке клопотання подається під час суду або вже після винесення рішення.

Найчастіше стягнення боргу в суді закінчується на користь заявника. Однак боржник має право надавати докази, які можуть знизити суму боргу або зовсім посприяти прийняттю рішення на його користь. А навіть якщо суд прийняв сторону заявника, у боржника все одно можна запобігти заборгованість законним способом. Для цього є дві підстави:

1. Неправомірне нарахування штрафів і пені. В українській судовій практиці поширені випадки, коли банки програвали суд через прихованих відсотків та додаткових нарахувань. Якщо боржникові вдасться довести порушення з боку кредитора, то рішення суду буде на його користь.

Є ряд вимог до нарахування штрафів і пені:

• Відсотки не можуть нараховуватися на пеню і штрафи;
• Всі додаткові відсотки нараховуються тільки в нацвалюті;
• Не можна вимагати оплати відразу двох видів неустойки;
• Загальна шуму штрафів не повинна бути більше 50 відсотків від розміру боргу.

2. Порушення строків позовної давності. Повернення боргу через суд повинен здійснюватися в строгому порядку. Одне з найгрубіших порушень - закінчення строку позовної давності. Такий термін складає 3 роки з моменту утворення заборгованості. Термін давності цілком може бути збільшений, але для цього потрібна письмова згода обох сторін. При цьому складно уявити ситуацію, при якій боржник добровільно піде на це.

Виконавче виробництво

Якщо за рішенням суду борг повинен бути повернутий боржником, то про це виноситься постанова (наказ). Якщо позов про стягнення боргу задоволений і суд виніс постанову, то у боржника є 30 днів для оплати боргів. Після цього за роботу беруться судові пристави:

1. Звернення стягнення на гроші і майно боржника.
2. Звернення стягнення на зарплату та інші доходи, наприклад, соціальні виплати, отримання доходів з здачі нерухомості в оренду та інше.
3. Вилучення у боржника предметів, які вказав суд у своєму рішенні.
4. Інші заходи, передбачені судовим наказом.

Якщо боржник не має достатньо грошей для погашення боргу, то стягнення проводиться шляхом реалізації його майна.

Слід зазначити, порядок стягнення боргу за рішенням суду передбачає мирне врегулювання питання на будь-якому етапі. Мирова угода може бути укладена між сторонами як під час суду, так і після винесення рішення про примусове стягнення боргів.

Стягнення боргу за рішенням суду в Україні. Як виграти судовий спір?

Стягнення боргів в судовому порядку є складним і тривалим процесом. Тому без допомоги професійних юристів обійтися не вдасться. При цьому не має значення, хто є боржником: фізична або юридична особа.

Шанси повернути борг збільшуються, якщо цим займається компанія, яка спеціалізується на подібних справах. Тому оптимальне рішення - звернутися за допомогою в спеціалізовану компанію, і її професійні юристи зроблять все грамотно. Заявнику при цьому не доведеться витрачати свій час, нерви і сили. А при винесенні рішення на користь заявника, боржник сплачує не тільки обов'язок, а й всі судові витрати.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.