Стягнення боргів з фізичних осіб
Через нестабільну економічну ситуацію, валютних коливань і інших чинників гостро стоїть питання повернення фізичними особами заборгованостей перед кредиторами. Стягнення боргів з фізичних осіб проходить в судовому порядку.

В ході судового розгляду про стягнення боргів з фізичної особи кредитор може клопотати про забезпечення боргу. Це свого роду гарантія того, що кредитор зможе повернути свої гроші. Найбільш поширеним варіантом забезпечення виступає майно боржника. Суд може заарештувати його, тим самим на час обмеживши боржника у використанні свого майна. Після повернення фізичною особою боргу в повному обсязі, обмеження знімаються.

Виконанням рішень суду займається Державна виконавча служба, наділена всіма необхідними повноваженнями.
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Стягнення боргу з фізичної особи

Юридична особа може звернутися до суду, щоб стягнути борг з фізичної особи. Однак до цього боржнику надсилається письмова претензія, в якій вказується пропозицію про добровільне погашення заборгованості. Порядок складання претензії встановлено статтею 6 Господарського процесуального кодексу України.

Примусове стягнення боргу з фізичної особи

За рішенням суду прострочена заборгованість може бути стягнена з фізичних осіб в примусовому порядку. При цьому, чим складніша ситуація з поверненням боргу, тим більше часу потрібно на її рішення.

Є цілий список правил по поверненню боргів з фізичних осіб. У ньому зазначено, які процедури можуть застосовуватися щодо платника податків, а також процедура продажу його майна, що знаходиться в заставі.

Контролюючі органи повинні здійснити комплекс заходів щодо продажу майна боржника в рахунок погашення боргу. При цьому враховується сума заборгованості. Якщо в результаті продажу майна борг не погашений, або боржник не має майна у власності, то за рішенням суду може бути накладено арешт на його банківські рахунки.

Судовий порядок стягнення заборгованості з фізичних осіб в Україні

Порядок стягнення боргу з фізичної особи у суді умовно можна розділити на шість етапів:

1. Підготовка документів, які підтверджують наявність боргу у фізичної особи. У документах повинна бути вказана суму заборгованості фізособи.
2. Написання кредиторів претензії в письмовому вигляді.
3. Подача позовної заяви.
4. Засідання суду.
5. Винесення судом вердикту.
6. Стягнення боргу з фіз особи в установленому законом порядку.

Як правило, судова практика по поверненню боргів з фізичних осіб є позитивною для позивача. Головне, щоб кредитор мав достатню доказову базу, наприклад, кредитний договір.

При цьому стягнення боргів може здійснюватися не тільки юридичною особою з фізичної особи, а й також можливо: стягнення боргів фізичної особи з індивідуального підприємця і стягнення боргу між фізичними особами.

Виконавче виробництво

Стягнення заборгованості з фізичних осіб здійснюється Державною виконавчою службою. Є різні заходи примусового стягнення боргів з фіз осіб:
• Стягнення грошей і майна боржника;
• Звернення на заробітну плату та інші джерела доходу (пенсія, допомога, отримання прибутку зі здачі нерухомості в оренду і т.д.);
• Вилучення у боржника предметів на користь кредитора;
• Інші заходи, які передбачені рішенням суду.

Стягнення боргу у фіз особи проводиться не відразу. Боржнику дається 30 календарних днів на оплату боргу, в іншому випадку до нього застосовуються зазначені вище заходи.

Колекторське агентство для стягнення боргів з фізичних осіб

Колекторське агентство - це компанія, яка спеціалізується на професійному стягнення боргів поза судового порядку. Колектори застосовують законні інструменти, щоб повернути борг з фізичних осіб. У колекторські агентства найчастіше звертаються банки і мікрофінансові організації.

Звертаючись до колекторів, кредитор гарантовано повертає частину боргу. При цьому йому не потрібно витрачати гроші, час та інші ресурси на судові засідання.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.