Повернення боргів для юридичних осіб

Повернення боргів для юридичних осіб
У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Стягнення боргів з юридичних осіб

В Україні одним з найбільш поширених судових спорів є стягнення боргів з юридичних осіб. У поверненні заборгованості з боржників зацікавлені багато компаній, так як є чимало юридичних осіб, які не виконують взяті на себе зобов'язання. Особливо актуально це для інвестиційних фірм та фінансових організацій, що займаються інвестуванням або кредитуванням юр осіб на постійній основі.

Існує два основних види заборгованості:
1. За договором - кредитування, оренда, трудовий договір, поставка товару та інше.
2. Чи не договірні відносини - публічна обіцянка винагороди, делікатна відповідальність.

У будь-якому випадку, стягненням заборгованості з юридичних осіб повинні займатися професійні юристи, так як це досить складна процедура, що має нюанси.

Корпоративний борг - це особливий вид заборгованості, і займатися процесом повернення повинні досвідчені фахівці. Особливо якщо мова йде про ситуації, в яких задіяно корпоративне або господарське право.

Способи стягнення заборгованості з юридичних осіб

Якщо юр особа повинна гроші, то будь-яка компанія або фізична особа зацікавлені в тому, щоб повернути борг. Повернення боргів з юридичних осіб здійснюється в рамках законодавства України. Тобто, фіз. або юр особа звертається з позовною заявою до суду. Перед подачею позову необхідно переконатися в наступному:
• Чи є можливість виконання рішення суду.
• Чи є договір або інші докази наявності у юридичної особи боргу. Як докази можна використовувати транспортну накладну, розписку, що підтверджує передачу грошей в борг та інше.
• Чи настав термін виконання зобов'язань. Іншими словами, чи порушив боржник договір або усна угода, або ж у нього ще є час на те, щоб повернути гроші.
• Чи не пропущено строк позовної давності. Термін позовної давності по стягненню боргу з юридичної особи становить 3 роки з моменту прострочення виконання боржником грошових зобов'язань.
• Які додаткові докази можна отримати, перш ніж звертатися з позовом до суду
.
Стягнення боргу з юридичної особи в досудовому порядку

Суд - це завжди тимчасові і фінансові витрати. Крім того, невідомо, на чию сторону встане суд: позивача або передбачуваного боржника. Тому часто краще постаратися все врегулювати в досудовому порядку. Повернення боргу з юридичної особи в досудовому порядку передбачає складання офіційного листа боржнику. У ньому необхідно вказати суть своєї претензії, пункти договору, які порушили юридична особа, розмір боргу і вимоги щодо повернення коштів.

Якщо протягом 30 календарних днів боржник не відреагував на письмову претензію і не перевів гроші, то можна переходити до подачі позовної заяви до суду.

Краще, якщо написанням претензії з корпоративного боргу займеться професійний юрист або агентство, яке надає послуги з повернення боргів з юридичних осіб. Такі агентства, як правило, працюють без передоплати, а послуги оплачуються тільки в тому випадку, якщо є позитивний результат їх роботи.

Порядок стягнення боргу з юридичної особи в судовому порядку

По суду можливе стягнення боргів як між юридичними особами, так і стягнення боргів фізичною особою з юридичної особи. Перед подачею позову до суду потрібно переконатися, що на це є підстави: доказова база, наступ терміну виконання зобов'язань та інше. Якщо в договорі не зазначено термін виконання зобов'язань, то згідно із законом вважається, що заборгованість не наздогнала. В такому випадку написання офіційного листа боржника з вимогою повернути борг є обов'язковим етапом. Якщо боржник не сплатить заборгованість в строк, зазначений в претензії, то буде вважатися, що термін виконання зобов'язання настав, і тоді можна подавати позов до суду.

Якщо суд став на бік позивача, то боржник зобов'язаний виконати постанову суду в установленому порядку. Стягненням боргів з юридичних осіб займається Державна виконавча служба. Стягнення може проводитися на готівкові та безготівкові кошти, а також на інше майно боржника. Наприклад, можуть вилучатися гроші в національній або іноземній валюті, виявлені в касі або сховище компанії. Вилучення підтверджується документально, а гроші переводяться на рахунок стягувача.

Якщо у юридичних осіб недостатньо грошей або майна, щоб покрити борг, то згідно із законодавством України допускається стягнення іншого майна, належного боржнику, незалежно від того, ким фактично використовується це майно.

Всі умови по результату позову повинні бути повністю виконані боржником, в тому числі при необхідності він повинен заплатити неустойки, пені, знецінення в результаті інфляції і т.д. Також саме боржник займається оплатою послуг кваліфікованих юристів.

Стягнення боргів з юридичних осіб без передоплати

Якщо ви не знаєте, як повернути борг з юридичної особи, тоді звертайтеся в наше колекторське агентство. Ми спеціалізуємося на повернення боргів в досудовому і судовому порядку. При цьому ми працюємо без передоплати. Іншими словами, послуги оплачуються тільки за фактом стягнення коштів з боржника.

Стягнення боргів з юридичних і фізичних осіб - це основна спеціалізація нашого агентства. Як правило, більша частина грошових суперечок вирішується ще в досудовому порядку, так як тривалі і виснажливі судові розгляди не вигідні жодній зі сторін. А в тому випадку, якщо ігнорує всі попередження від кредитора, справа доходить до суду, і боржник за виконавчим листом повертає борг.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.