Повернення боргу через судових приставів

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Повернення боргу через судових приставів
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Судові пристави України

В Україні стягненням боргів з юридичних осіб і фізосіб займається Державна виконавча служба, яку в народі називають службою судових приставів. У їх повноваження входить накладення арешту майно боржника. Ще одним заходом впливу на боржника є блокування рахунків.

Судові пристави України діють тільки при наявності судового рішення та виконавчого листа. А їх діяльність регулюється Законом України «Про виконавче провадження.

Як відбувається стягнення боргу судовими приставами за рішенням суду?

При пред'явленні документів, наприклад, рішення суду, до судових приставів переходить обов'язок стежити за своєчасністю виплат боржника. Працюють судові пристави України в такому порядку:
 • Відкриття примусового виконання.
 • Прорахунок майна неплатника (нерухомість, житло, транспортні засоби, інші активи).
 • Вивчення рахунків і зарплати боржника.
 • Після цього судові пристави мають повноваження накласти арешт на банківські рахунки юридичної або фізичної особи.
 • Подача заявки на заборону боржнику виконувати будь-які дії щодо свого майна. Це робиться для того, щоб юридична або фізична особа не переписав своє майно на третіх осіб, щоб не платити призначені судом гроші.
 • Якщо судом прийнято рішення про стягнення майна, судові пристави стежать за тим, щоб воно потрапило на торги і було продано. Гроші, отримані з реалізації майна, йдуть на погашення боргів. Це крайній захід стягнення боргу через судових приставів, коли неплатник не йде ні на які компроміси.
 • Після повернення всієї суми грошей кредитору виконавче діловодство закривається

  У деяких випадках судові пристави накладають арешт на частину заробітної плати боржника. Але можливо це тільки в тому випадку, якщо особа має постійне місце роботи. Виконавець має право утримувати близько 40-50 відсотків з доходів. Але при цьому враховується прожитковий мінімум.

  Якщо у боржника відсутнє майно та інші активи для оплати кредиту, то всі зобов'язання по поверненню грошей лягають на плечі його поручителя. На цьому дії судових приставів по стягненню боргу не припиняються, так як вони повинні стежити за тим, коли у боржника з'явиться джерело доходів або будь-яке майно. Оскільки він зобов'язаний в повній мірі відшкодувати всі витрати свого поручителя.

  Стягнення боргу по кредиту судовими приставами України

  Оскільки кредитування є популярною послугою, справи по стягненню судовими приставами боргів по кредиту є найбільш поширеними. Якщо є рішення суду, то судові пристави зобов'язані використовувати всі законні методи для повернення фінансової організації боргу в повному обсязі. Якщо майно було оформлено як заставне, то кредитор (банк, МФО або інша фінансова організація) має право запитувати передачу прав власності.

  Нормативні терміни відкриття виконавчого провадження з дня отримання судовими приставами всіх необхідних документів складають 3 дня. А копії виконавчого провадження надсилаються не пізніше наступного робочого дня стягувачу та боржнику.

  Перелік майна, яке не підлягає конфіскації

  В українському законодавстві передбачено цілий перелік майна, яке судові пристави не мають право конфіскувати у боржника:
 • Єдину житлоплощу;
 • Худоба, що є частиною бізнесу;
 • Речі особистого вжитку (продукти, речі, взуття і т.д.);
 • Предмети, які використовуються боржником для заробітку грошей, наприклад, автомобіль у таксиста;
 • Нагороди, медалі, ордени;
 • Засоби пересування для інвалідів, в тому числі машини;
 • Майно родичів.

  Ефективність стягнення боргу судовими приставами за рішенням суду

  Стягнення боргів може проводитися Державною виконавчою службою України або приватними виконавцями. Державні судові пристави працюють за фіксовану плату, що нерідко стає причиною їх не найефективнішою роботи. З цієї причини позивач або фахівці, що працюють на нього, повинні ретельно контролювати всі дії або бездіяльність судових приставів. Оскільки дії судових приставів по стягненню боргу не завжди ефективні, можна звернутися за допомогою до приватних виконавців.

  Приватні виконавці працюють від відсотка, тому в їх інтересах домогтися примусового виконання рішення суду або інших органів.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.