Повернення боргів. Що ми маємо на увазі?
Послуги по поверненню боргів затребувані в Києві і інших містах України. Заборгованості виникають у юридичних і фізичних осіб. А з'явитися борг може з багатьох причин: прострочений кредит, невиплачені аліменти, невиконання фінансових зобов'язань перед компанією, порушення трудового договору та багато іншого.

Стягнення боргів здійснюється з дотриманням всіх норм і вимог законодавства. Це копітка робота, що вимагає професійного підходу. Саме тому банки, мікрофінансові організації, компанії і приватні особи не повинні намагатися повернути гроші з боржника самостійно. Допомога в поверненні боргу в Україні надають колекторські агентства, які надають послуги на законних підставах.
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Стягнення боргу в досудовому порядку

Перед подачею позовної заяви слід відправити боржнику письмову претензію. Це спроба вирішити суперечку в досудовому порядку. Навіть якщо боржник не поверне гроші, така претензія може використовуватися в суді як доказ.

У претензії необхідно вказати:

• Наявні вимоги;
• Точне найменування організації або ПІБ фізичної особи;
• Сума боргу, а також розрахунки, за якими він утворився;
• Докази наявності заборгованості, наприклад, кредитний договір, якщо відповідачем виступає недобросовісний позичальник;
• Терміни, в які необхідно повернути гроші;
• Банківський рахунок, куди відповідач повинен перевести грошові кошти.

Якщо протягом 30 днів з моменту отримання претензії боржник не переводить гроші на вказаний рахунок, то можна сміливо подавати позовну заяву до суду.

Стягнення боргу через суд

Допомога по поверненню боргу в Україні надають спеціальні колекторні агентства. Багато компаній і тим більше фізичні особи не мають досвіду і знань, щоб самостійно представляти себе в суді. Цим повинні займатися досвідчені юристи, які знають, як повернути заборгованість через суд.

Якщо після рішення суду боржник як і раніше відмовляється добровільно повертати борг, то береться виконавчий лист, який передається Державній виконавчій службі. Ця служба може накладати стягнення на готівкові і безготівкові кошти, на активи і майно боржника. Наприклад, можуть вилучатися гроші в національній або іноземній валюті, накладатися арешт на заробітну плату і т.д. Вилучення підтверджується документально, а гроші переводяться на рахунок стягувача не пізніше наступного дня.

Агентство по поверненню боргів займається тим, що не тільки домагається позитивного рішення суду, а й контролює роботу Державної виконавчої служби.

Яке вибрати агентство з повернення боргів в Україні?

Якщо ви шукайте агентство, яке надає якісні і недорогі послуги зі стягнення боргів в Україні, зокрема Києві, тоді звертайтеся до нас. У нас працюють досвідчені колектори і юристи, які знають всі законні механізми стягнення боргів. Якщо у боржника є активи, то наші колектори доб'ються повернення боргу.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.