Стягнення боргів по аліментам

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Стягнення боргів по аліментам
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Як відбувається стягнення боргу по аліментах

Аліменти представляють собою офіційно встановлені судом грошові відрахування, які щомісяця зобов'язується виплачувати колишній чоловік або дружина на утримання дитини до її повноліття. У разі, якщо дитина після досягнення повноліття потребуватиме грошових відрахуваннях, колишній чоловік або дружина будуть продовжувати платити аліменти до встановленого судом терміну і в зазначеному в рішенні розмірі. У разі, якщо чоловік буде відмовлятися або ухилятися від сплати, може виникнути необхідність судового стягнення боргів, відкриття спору між батьками та відкриття нового судового процесу. І ось тут без допомоги профільного агентства в Україні обійтися буде нелегко. Рідкісний випадок, коли процедура стягнення боргу по аліментах успішно проходила без допомоги колектора і представника компанії зі стягнення заборгованостей.

Станом на 2019 рік в Україні з питань заборгованості по аліментах було зареєстровано 165 912 офіційних звернень. Якщо ви не хочете завтра опинитися в їх числі, рекомендуємо негайно звернутися за допомогою до нас і повернути законні відрахування в повному розмірі. З професійною допомогою нашого агентства вам не доведеться думати над тим, як вибити борг з боржника по аліментах, а ваш непрацюючий чоловік в короткі терміни поверне необхідну суму боргу.

Не бійтеся суду - це краще, ніж залишитися без виплат

В Україні багато хто вважає, що вибивання боргу з недбайливого батька силою і погрозами набагато простіше, ніж через стягнення боргів по аліментах через суд. Помилково вважати, що це безуспішна процедура, яка відніме у вас ні один рік. Звичайно, сплата боргів з боржника через пристава має свій чіткий порядок стягнення, але при грамотному підході, обліку всіх нюансів, прорахунку можливих шляхів розвитку судового процесу та правильному оформленні документів, це стає цілком реальним і розв'язуються.

Якщо на даний момент у вашого непрацюючого чоловіка вже є великий борг по аліментах, як стягнути його з високою ймовірність позитивного рішення суду на користь дружини можуть підказати тільки профільні фахівці. З їхньою підтримкою виграти суд буде набагато простіше і реальніше.

Сума, на яку може розраховувати позивач

Ми вже з'ясували, як стягнути борг з аліментів з колишнього чоловіка - звернутися за професійною допомогою. Однак як заздалегідь визначити точну суму боргу, яку суд в Україні зобов'яже виплатити боржника? Все це вам також прорахують в агентстві, але якщо чекати немає сил, ось, як регулюється це питання в нашій країні на законодавчому рівні.

Стягнути борг з аліментів можна тільки за період останніх 10-ти років заборгованості. Решту боргу в разі його наявності не розглядається законом. Термін рахується від першого дня після подачі виконавчого документа. Відповідно, щоб не втратити велику суму, краще не зволікати питання стягнення боргів і приступити до повернення заборгованості по аліментах якомога швидше.

Якщо ж боржник не сплатив борг по причину своєї відсутності в Україні протягом усього періоду виплати аліментів, суд призначить повне стягнення суми боргів. Під час підготовки виконавчого документа є можливість отримання неустойки. Її розмір становить 1% від усієї суми боргу чоловіка або дружини за кожен прострочений день виплат.

Як прискорити процес стягнення

Щоб прискорити термін стягнення боргу по аліментах в Україні, існує кілька важелів тиску на боржника:

  • в разі, якщо заборгованість перевищила період в три місяці, його дані офіційно можна внести до Реєстру боржників і почати оформляти стягнення боргів через суд;
  • якщо борг по аліментах складає більше 4-х місяців, дружина може застосувати до чоловіка санкції у вигляді заборони на виїзд за кордон, носіння та застосування вогнепальної зброї під час полювання і навіть заборонити керувати будь-яким видом транспортних засобів;
  • після трьох місяців невиплати боргів по аліментах чоловік або дружина можуть звернутися не тільки до суду, але і в поліцію. Тут вони напишуть заяву про правопорушення і підвищать шанси повернути борг або аліменти за вказаний період - досить часто недобросовісні боржники бояться офіційного стягнення і в досить стислі терміни повертають борг по аліментах, продовжуючи надалі справно виплачувати обумовлені суми.
А ось з питанням, як вибити борг з аліментів за період більш, ніж 12 місяців, справи йдуть трохи інакше. В даному випадку боржника можуть зобов'язати виплатити штраф у розмірі 20% від суми боргів. Для терміну більше 2-х років стягнення складе 30% від заборгованості, для трьох років - 50%.

Не бійтеся отримувати те, що передбачено для вас законом. І повірте, стягнення боргу по аліментах з непрацюючого теж можливо - достатньо звернутися до професіоналів своєї справи. І не важливо, чи живете ви в Києві або будь-якому іншому місті країни - компанія Сreditdebt допоможе вам в будь-якому випадку.

Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.