Стягнення боргів з ООО

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Стягнення боргів з ООО
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Стягнення боргів з ООО

Нинішні умови для бізнесу в Україні не можна назвати благополучними. Через фінансову нестабільність багато компаній, організації, підприємства та інші юридичні особи, зокрема ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю), не можуть виконати взяті на себе фінансові зобов'язання або вчасно повернути кредит. Через це утворюється заборгованість, а юридична особа стає боржником. В такому випадку кредитора цікавить стягнення боргу з ТОВ.

Стягнення заборгованості з ТОВ - це певний механізм дій, які спрямовані на вивчення взаємовідносин з боржником, його фінансового стану (активи), виставлення йому претензій і штрафів.

Як стягнути борг з ТОВ в Україні?

Існує кілька способів, як повернути борг з ТОВ, але найбільш простим і ефективним є судове стягнення заборгованості. Цю процедуру можна умовно розділити на такі етапи:

1. Прийняття рішення про стягнення боргу. Це рішення повинно бути добре обдумано і обґрунтовано, як з юридичної, так і з матеріальної точки зору. Найчастіше стягнення направляється на засновника Товариства з обмеженою відповідальністю.

А перед прийняттям рішення про стягнення боргу з засновника ТОВ враховується безліч моментів:

• Наявність доказової бази (документи, що підтверджують борг);
• Активи, капітал компанії;
• Статут організації;
• Шанси на успішний результат.

2. Підготовка до суду, відправка копії позовної заяви боржнику. На цьому етапі так само збираються всі необхідні документи.

3. Подача позовної заяви до суду. До суду приймаються заяви, відповідні Господарсько-процесуального кодексу України.

4. Початок судового розгляду. В ході судового процесу позивач висуває свої позовні вимоги, пред'являє докази, що підтверджують заборгованість. Учасники суду можуть давати свої пояснення і надавати документи. Після цього суд виносить рішення, в якому вказує суму боргу, все штрафи, пені, неустойки.

5. Виконання рішення суду. Рішення суду наводиться відразу після його вступу в законну силу. Якщо боржник відмовляється віддавати гроші за рішенням суду, то позивач звертається до Державної виконавчої служби. Судові пристави мають право заарештувати активи і конфіскувати майно боржника. Майно виставляється на реалізацію, а гроші з реалізації майна йдуть на погашення боргу.

Складнощі стягнення боргу з засновника ТОВ в Україні

У боржника є кілька механізмів піти від відповідальності. По-перше, він може тягнути час, обіцяючи зробити виплату і порушуючи домовленості, тим самим сподіваючись, що закінчиться термін позовної давності, який згідно загальних положень Цивільного кодексу України становить три роки. По-друге, повернення боргу буде неможливий, якщо юридична особа оголосить про банкрутство. У такому випадку гроші повернути буде вже неможливо. При цьому існують механізми, коли активи і майно переписується на інше юр. особа, після чого ТОВ оголошує себе банкрутом, а за фактом нічого не втрачає.

Щоб уникнути подібних складнощів і повернути день з ТОВ, необхідно звертатися за допомогою до колекторів, діяльність яких регулюється законом України. Досвідчені колектори знають всі ефективні механізми по стягненню боргів з ТОВ, а також розуміють, як протидіяти компаніям, які використовують недосконалість законодавства, щоб не платити заборгованість.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.