Стягнення боргів з пенсії

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Стягнення боргів з пенсії
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Стягнення боргу з пенсії

За законодавством України стягнення боргів можливо, в тому числі і з пенсіонерів та інших осіб, єдиним доходом яких є пенсія. Утримання з пенсії в Україні здійснюється за виконавчим листом. Таким чином, фізична особа, яка є боржником, в будь-якому випадку має зобов'язання по виплаті заборгованості. І вік людини, і навіть наявність у нього групи інвалідності не є причиною для невиплати боргів.

Інструкція по стягненню боргів з пенсії


Допускається утримання коштів з пенсії по старості, а також стягнення заборгованості з пенсії (допомоги) по інвалідності. Як правило, пенсіонери стають боржниками перед банківськими установами.

Процедура стягнення боргів з пенсіонерів:

1. У частині 1 статті 68 Закону України «Про виконавче провадження» передбачається, що стягнення на пенсію боржника звертається в тому випадку, якщо на його рахунках у фінансових установах немає або недостатньо грошей для погашення боргу. А також в тому випадку, якщо майна боржника недостатньо для покриття стягнення.
2. Кредитор подає позовну заяву до суду. У позовній заяві вказується суть претензії, наявні вимоги, а також надаються докази, що підтверджують наявність у пенсіонера боргу.
3. В ході судового розгляду розглядаються підстави на утримання грошей з пенсії. Судовий процес може відбутися навіть в тому випадку, якщо пенсіонер не прийшов на засідання.
4. Рішення суду виноситься на підставі всіх наданих доказів. Якщо заявник довів наявність боргів у пенсіонера, то рішення, як правило, буде на його користь. Утримання із пенсії можливі тільки за рішенням суду.
5. Кредитор отримує на руки виконавчий лист і звертається з ним до територіального органу тієї виконавчої служби, де виплачується пенсія. Процедурою стягнення займається Державна виконавча служба.

Слід зазначити, що Росії підготовлений законопроект, який накладає заборону на стягнення боргів з пенсії. Подібний законопроект, який би не дозволяв утримувати пенсію по старості, а також пенсію з осіб, які мають групу інвалідності, в найближчі роки може бути розглянутий і в Україні.

Розмір відрахування з пенсії

Максимальний розмір відрахування з пенсії боржника становить до 50% від розміру пенсії. За умови погашення боргів на:

• сплату аліментів;
• відшкодування збитків від розкрадання майна різних підприємств, організацій, установ;
• повернення переплачених сум заробітної плати;
• відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю.

З будь-яких інших видів стягнення допускається максимальний розмір утримання - 20 відсотків. Який саме відсоток буде стягуватися, встановлюється судом на підставі розміру пенсії, суми боргу, життєвої ситуації пенсіонера, наявності у нього фізичних обмежень і т.д.

Стягнення заборгованості по кредиту з пенсії

Порядок стягнення з пенсії по старості і утримання з пенсії по інвалідності 1, 2 групи встановлені в Законі України «Про виконавче провадження». Але слід розуміти, що домогтися через суд утримання пенсії для оплати боргів не так просто, особливо якщо пенсіонер знаходиться в скрутному життєвому становищі. Тим більше, на погашення кредиту допускається утримання максимум 20% від розміру пенсії.

Тому такими складними справами мають займатися фахові юристи. При необхідності стягнення боргів з пенсіонерів слід звертатися в колекторське агентство, які спеціалізується на подібних справах.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.