Стягнення боргів з родичів боржника

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Стягнення боргів з родичів боржника
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Стягнення боргів з родичів: коли потрібно платити, а коли можна відмовити

Знайомий випадок, коли ви не займали грошей, а вам на телефон надходить дзвінок від юристів банку з вимогою сплатити борг родичів? Подібна система стягнення заборгованості по кредиту з родичів дуже поширена в Україні може статися з кожним з нас. Але як зрозуміти, чи відповідають родичі по боргах в Україні в конкретно вашому випадку або вони можуть уникнути стягнення заборгованості боргів? На ці питання відповіли експерти нашого агентства.

Коли чужий борг - ваша проблема, а коли - ні

У нашій країні існує три види ситуацій в яких на питання, чи відповідають родичі по боргах родичів, може бути абсолютно різний. У деяких з них вам все ж доведеться взяти відповідальність на себе, в інших це робити буде не обов'язково, але вигідно з вашого боку, а по-третє ви і зовсім можете відмовитися від боргу.

Коли платити все ж доведеться

Якщо ви не знаєте, чи можуть стягнути борг з родичів боржника в Україні конкретно у вашому випадку, необхідно зрозуміти форму особистої відповідальності в даному питанні. Існує кілька ситуацій, коли стягнення заборгованості родича стає і вашою проблемою за законом:
  • Ви є поручителем
Припустимо, ваш чоловік або дружина стали боржником банку після взяття кредиту на особисті потреби. А щоб його або її кредит був 100% схвалений, ви погодилися стати поручителем боргу. У разі прострочення виплати позичальником, відповідальність за неї переходить на вас в повній мірі. В даному випадку колектор має повне право стягнути борг з вас. Це - законний спосіб, як стягнути борг з родичів боржника.
  • Ви є прямим спадкоємцем боржника
Припустимо, ваш чоловік або дядько залишили вам якесь спадок. Але під час його оформлення ви з'ясували, що за життя у нього накопичилася велика кількість боргів і кредитів. У разі, якщо ви вирішите вступити в права спадкування, банк або МФО отримає підставу для стягнення боргу по кредиту з родичів. Тобто з вас. І тут варто двічі подумати, чи потрібно вам нове майно і наскільки цей процес буде вигідний для вас.

При цьому зверніть увагу, що стягнення боргів буде здійснюватися тільки в рамках загальної вартості всієї власності, яка перейде вам у спадок. Виплачувати борг родичів з особистих коштів вам не доведеться.
  • Ви виступаєте в якості созаемщика
Якщо кредит був оформлений одночасно і на чоловіка, і на дружину, вони обидва автоматично стають боржниками і до них в Україні в однаковій мірі можна застосувати примусове стягнення боргу. В даному випадку стягнення боргу з дружини боржника або навпаки також стає можливим відповідно до закону нашої країни.

Якщо ви усно домовилися виплачувати борг по частинах від кожної сторони, закон все одно зобов'яже вас виплатити всю суму кредиту - для банку не важливо, хто з позичальників буде вносити оплату. Головне - робити це вчасно.

Коли можна не платити, але краще зробити це

Існує й інший спосіб, як вибити борг з родича. Адже ви не завжди повинні виплачувати заборгованість за родича. Але є ситуації, коли розумніше піти на цей крок:
  • у вашому розпорядженні знаходиться майно чоловіка, яке з юридичних документів повністю належить йому;
  • частина вашого житла за законом знаходиться у володінні родича, який є боржником
В даному випадку с тягнення боргу чоловіка з дружини колектором або приставом не може бути обгрунтовано на законодавчому рівні. Однак стягнення боргу може спричинити за собою розділ майна або повне його позбавлення. Краще віддати гроші за службовим родичів і погасити заборгованість, поки вона не переросла у велику суму боргів.

Коли можна відмовитися від виплати боргу родича

Якщо вам загрожує стягнення боргу одного з подружжя за рахунок спільного майна подружжя, переконайтеся, що це законно. Не завжди чоловік або дружина зобов'язані виплачувати заборгованість одного з подружжя лише через наявність офіційно зареєстрованого шлюбу між ними.

Якщо ваш підпис не стоятиме на документах, які пов'язані з кредитом родича, його борг і стягнення по ньому не має до вас ніякого юридичного відношення. Майте це на увазі, якщо одного разу вам подзвонять колектори і настійно попросять погасити кредит або будь-який інший борг ваших родичів.

Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.