Стягнення боргів з спадкоємців

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Стягнення боргів з спадкоємців
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Стягнення боргів з спадкоємців

Мало хто знає, але зі смертю боржника його заборгованість нікуди не зникає, а переходить особам, які стають спадкоємцями його грошей і майна. У зв'язку з цим стягнення боргів з спадкоємців - це популярна в Україні послуга, яку надають колекторські агентства. Звернення для стягнення боргу направляється на людей, яким переходить право власності на майно та інші активи померлого боржника-спадкодавця.

Які борги можна стягнути з спадкоємців?

Згідно зі статтею 1281 Цивільного Кодексу України спадкоємець зобов'язаний виплатити всі борги померлого спадкодавця, крім тих, що нерозривно пов'язані з його особистістю. У спадкоємців немає зобов'язання виконувати трудові обов'язки спадкодавця або виплачувати його борг, пов'язаний з нанесенням шкоди або шкоди здоров'ю.

Допускається стягнення наступних боргів з спадкоємців померлого боржника:

Борг за комунальні послуги. Якщо померлий довго не оплачував ЖКГ, то людина, яка отримає квартиру у спадок, є зобов'язаним погасити всі борги.
Борг по кредиту. Стягнення боргу по кредиту з спадкоємців - поширена практика. При цьому не важливо, чи були прострочення по кредиту. Спадкоємець в будь-якому випадку зобов'язаний погасити кредит в повному обсязі.
Аліменти. Оплачується тільки заборгованість по аліментах (якщо вона є). Подальші платежі спадкоємець не вносить.
Як стягнути борг з спадкоємця?

Порядок стягнення боргу померлої з спадкоємців виглядає таким чином:

1. Кредитор звертається до нотаріуса, у якого відкрито спадкову справу. Зробити це необхідно протягом 6 місяців після отримання спадщини. Якщо кредитор об'єктивно не міг дізнатися про отримання спадщини, то йому дається 1 рік на пред'явлення претензії.
2. Зобов'язання спадкоємців за боргами спадкодавця повинні бути задоволені одним платежем. Оплата частинами можлива тільки за взаємною згодою сторін.
3. Якщо спадкоємець (і) відмовляється погашати заборгованість, кредитор відправляється в суд. І тоді спір вирішується в судовому порядку. В ході судового процесу кредитор висуває свої вимоги і пред'являє докази, що підтверджують наявність боргу у відповідача.
4. У процесі суду накладається стягнення на майно померлого
5. Спадкоємцем (відповідачем в суді) може бути не тільки фізична особа, а й, наприклад, міський чи селищна ради, які отримали у спадок майно померлого.

Допомога по стягненню боргу з спадкоємців померлого боржника

Щоб стягнути борг з спадкоємців, потрібно розбиратися у всіх тонкощах законодавства і досконально знати процедуру стягнення. За допомогою банки, МФО та інші кредитори звертаються в колекторські агентства. Наше агентство надає послугу по стягненню боргів з спадкоємців в Україні. Ми беремося навіть за найскладніші справи і використовуємо всі законні інструменти для стягнення боргу в повному обсязі.

Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.