Стягнення боргів з зарплатні

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Стягнення боргів з зарплатні
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Як відбувається стягнення боргів з зарплати

Будь борг, який має фізична особа, можна повернути примусово через офіційне стягнення, встановлене виконавчим судовим порядком. При цьому порядок повернення боргу, одноразовий розмір суми утримання, необхідні документи і процес їх оформлення для кожного випадку буде розглядатися в індивідуальному порядку. При цьому примусове стягнення боргу з зарплати має свій відмітний порядок і певні умови, лише за умови виконання яких суд зобов'яже боржника здійснювати певні проценти відрахувань на погашення боргів. Тому без профільної допомоги колекторів стягнення боргу з заробітної плати та погашення заборгованості в повному її розмірі може виявитися неможливим.

Допустимі відсотки відрахувань

Процедура повернення боргів із заробітної плати може бути здійснена судовим приставом або агентством колекторів тільки в відповідно до встановленого законом порядку і з урахуванням суми офіційного доходу боржника. При цьому стягнення боргу з заробітної плати може здійснюватися за невиплачені кредити, через прострочення по оплаті послуг ЖКГ, аліментів, неоплачених штрафів.

Закон передбачає право повернення колектором або інкасаторів стягнення встановленого розміру суми боргу не тільки з заробітної плати боржника, але з інших його фінансових надходжень:
пенсія (не всі види);
• стипендія;
• інші доходи.

При цьому стягнення на утримання відрахувань для погашення заборгованості можливо навіть без використання примусових заходів. Щоб отримати борг з зарплати таким чином, в письмовій заяві, яка подається стягувачем або зазначеної в виконавчих документах, повинна бути вказана сума, що не перевищує 5-ти розмірів офіційно встановлених державою мінімальних зарплат.

Виконавчі документи можуть зобов'язати виплачувати заборгованість певної кількості відсотків зарплати. Щоб погасити борг, максимальна кількість одноразового стягнення не повинно перевищувати 50% від суми заробітної плати (є винятки):
• 50%. Можливо стягнути борг із зарплати в такому розмірі в разі необхідності виплати аліментів, відшкодування завданої моральної та фізичної шкоди (порушення здоров'я людини, нанесення йому каліцтв або його смерть), яке суд офіційно визначить, як кримінальний чи будь-яке інше правопорушення;
• 20%. Стягнення заборгованості з зарплати в такому розмірі передбачено для всіх інших видів стягнень.

Процедура отримання заборгованості

Щоб отримати стягнення боргу з заробітної плати боржника, необхідно виконати довгий шлях:
• оформити велику кількість документів;
• відкрити виконавче справу;
• правильно розрахувати допустимі відсотки виплати боргу, орієнтуючись на розмір зарплати позичальника;
• відправити офіційні запити в банки для встановлення наявності рахунків у боржника;
• визначити їх вид, так як закон передбачає певний перелік доходів, які є недоторканними (аліменти, дитячі посібники, деякі види пенсій і т. д.);
• встановити факт їх відсутності або недостатньої кількості рухомого і нерухомого майна для виплати боргів.

Іноді можна отримати стягнення боргу 50% від зарплати з дозволу боржника, і 70% стягнення від заробітної плати за умови, що виконавцю були призначені виправні роботи, на яких він перебуває в даний час, а також для стягнення боргу на виплату аліментів.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.