Стягнення боргів за кредитом

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Стягнення боргів за кредитом
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Процедура стягнення заборгованості по кредиту

Кредитування - це популярна в Україні послуга. Позичальники беруть кредити в банках, МФО та інших фінансових організаціях. Але через нестабільну економічну ситуацію у багатьох позичальників з'являються прострочення, які з часом переростають у великі заборгованості. І якщо клієнт вчасно не погасить борг, то фінансова організація згідно із Законом України має право почати процедуру стягнення заборгованості по кредиту.

Стягнення боргу по кредиту з боржника починається з того, що кредит беруть в роботу колектори. Вони можуть здійснювати примусове стягнення боргу за кредитним договором від імені банку, отримуючи за це певну комісію, або викуповують борг, і тоді змінюється кредитор. При цьому необхідно повідомити боржника про зміну кредитора.

Досудове стягнення заборгованості по кредиту

Згідно із законом України банк або МФО має відразу кілька варіантів вирішити питання з боржником в досудовому порядку. При цьому не має значення вид кредиту (іпотечний, споживчий і т.д.) і його сума.

Стягнення боргів по кредитах без суду можливо наступними способами:

1. Розстрочка. У деяких випадках вдається знайти компроміс з боржником. Йому можна запропонувати розстрочку, яка дозволить йому поступово погашати наявний борг. При цьому обов'язково укладається договір про розстрочення. Складається він у вільній формі, але в ньому необхідно вказати:
• Число, місяць і рік складання;
• Залишок боргу і суми платежів;
• Дати здійснення платежів;
• Підписи сторін.

2. Реструктуризація позики. Це найбільш поширене досудове стягнення заборгованості по кредиту. Суть реструктуризації в тому, що боржник на обумовлений термін оплачує тільки відсотки по кредиту. А тіло кредиту виплачує лише тоді, коли настає термін. Перед реструктуризацією кредиту банку необхідно ретельно перевірити всю інформацію про позичальника. Важливими моментами є поточне фінансове становище (дохід), наявність або відсутність роботи, можливість поліпшити фінансове становище найближчим часом.

3. Виплата за розпорядженням нотаріуса. Банки часто користуються щодо новою послугою «виконавча підпис нотаріуса». Це може бути як приватний, так і державний нотаріус. За допомогою підпису державного або приватного нотаріуса з боржника стягується вся сума кредиту і відсотки по ньому, але без штрафів і пені.

4. Написання претензії. Перед подачею позову до суду в інтересах кредитора написати претензію боржнику. У ній вказується суть своєї претензії, пункти кредитного договору, які були порушені, розмір боргу і вимоги щодо повернення коштів. Якщо протягом 30 календарних днів боржник не відреагував на письмову претензію і не перевів гроші на вказаний рахунок, то можна переходити до подачі позовної заяви до суду.

Стягнення заборгованості по кредиту через суд

Повернення боргу по кредиту через суд складається з таких етапів:
• Підготовка документів, які підтверджують наявність заборгованості. В першу чергу - це кредитний договір.
• Позовна заява про стягнення боргу.
• Судові засідання і винесення рішення.
• Стягнення простроченої заборгованості по кредиту за рішенням суду.

Позивач в ході судового розгляду може клопотати про забезпечення боргу. Це свого роду гарантія того, що кредитор зможе повернути свої гроші. Найбільш поширеним варіантом забезпечення виступає майно боржника. Суд може заарештувати його, тим самим на час обмеживши боржника у використанні свого майна. Якщо ж оформлений іпотечний кредит під заставу майна, то все ще простіше. Заставне майно просто відходить банку.

Перед винесенням рішення суд оцінює платоспроможність боржника, наявність у нього майна, наприклад, житла, його дохід, вік, стан здоров'я, наявність неповнолітніх осіб під опікою і інші моменти.
Поверненням боргу по кредиту після судового рішення займається Державна виконавча служба. Але кредитор може також скористатися послугами приватного виконавця (експерт зі стягнення). Перевага приватних виконавців в тому, що вони працюють від відсотка, а значить, на відміну від державних судових приставів, вони зацікавлені в успішному стягнення.

Стягнення заборгованості по кредиту за допомогою колекторів

Колекторські агентства надають послуги зі стягнення боргів за банківськими кредитами. При цьому добре агентство має в своєму штаті досвідчених юристів, тому займається не тільки досудовим стягненням, а й забезпечує все необхідне юридичний супровід в суді.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.