Стягнення боргу по розписці і договору позики

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Стягнення боргу по розписці і договору позики
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Як відбувається повернення боргу по розписці: відповіді на типові запитання

Як часто ви чули про те, що договір позики між фізичними особами рішенням суду був визнаний недійсним? Напевно вам або вашим знайомим хоча б раз в житті потрібна була допомога в поверненні боргу по розписці. Якщо ви вже зіткнулися з подібною несправедливістю, найкращим рішенням буде звернутися в агентство Creditdebt і покластися на допомогу професіоналів. Тут надають послуги стягнення заборгованості не тільки по розписці або договором позики - експертна команда агентства допоможе зробити повернення будь-якої суми боргу, будь то гроші, житло або інші матеріальні, або нематеріальні речі.

У Creditdebt знають, як стягнути борг за договором позики, повернути всю суму або її максимально можливу частину, грамотно оформити всі необхідні документи, щоб виконання повернення боргу повністю задовольнило сторону позикодавця і було виконано у встановлений постановою суду і законом термін. Щоб вам було простіше розуміти, чи зможете ви отримати повернення боргу по розписці, як правильно оформляти розписку в Україні, щоб гарантовано повернути борг і не перетворити стягнення в нескінченно довгий процес повернення грошей, щоб не стати жертвою обману боржника, досвідчені колектори Creditdebt підготували відповіді на самі часто задають питання, а також рекомендації щодо правил оформлення розписки.

Відповіді на актуальні питання

Так як в наше агентство часто надходять однотипні питання, пов'язані зі стягненням боргу по розписці з фізичної особи, ми вирішили систематизувати найбільш поширені з них в свого роду правову методичку. У ній ви дізнаєтеся про особливості позики по розписці, права та обов'язки боржника і кредитора, правилах повернення боргів по розписці в Києві і Україні, тонкощах виконання судового рішення та багато іншого.

Як розписка розглядається судом

Судова практика України зводиться до того, що розписка не є для нього офіційним договором з причини відсутності в ній істотних умов, якими класичний договір і відрізняється від розписки. Для суду вона виступає в якості доказу того, що борг, майно або інша форма позики був передана від однієї сторони до іншої. Навіть в разі підписання договору позики обома учасниками процесу, дуже важливо вказати в документі, що обумовлена в ньому сума грошей або інший предмет вашого стягнення був переданий до моменту підписання розписки. Тому, щоб в разі необхідності мати можливість отримати стягнення заборгованості по борговій розписці, обов'язково документально оформляйте факт передачі боргу - гарантуйте собі громадянське підставу для повернення позики.

Який закон вивчати

В Україні претензія про повернення боргу по розписці розглядається в рамках Цивільного кодексу. Він регулює не тільки питання про стягнення боргу по розписці з фізичної особи - судова практика займається всіма справами, пов'язаними з майновими правовідносинами. Але просте знання закону не гарантує вам повернення коштів. Щоб повернути борг за договором позики, найкраще звернутися за допомогою профільне агентство Creditdebt, де надають послуги з повернення будь-яких заборгованостей.

Правила складання розписки

Щоб розписка про повернення боргу за договором позики була прийнята і розглянута в судовому процесі, необхідно скласти її правильним чином і вказати в тексті документа наступну інформацію:
• дані, що ідентифікують кредитора і позичальника;
• факт скоєння передачі грошей або іншого виду позики;
• умови і зобов'язання, покладені на позичальника;
• дата підписання і видачі договору позики.

Практика показує, що тільки за умови дотримання всіх цих пунктів позикодавець отримає вагомі підстави повернення боргу навіть в разі відмови боржника через рішення суду в повному розмірі наявної заборгованості. Звертаємо вашу увагу, що стягнення заборгованості по розписці, в якій сума грошей була передана в іноземній валюті, потрібно обов'язково вказати її точну назву. Наприклад, не просто доларів, а доларів США або Канадських доларів, т. К. Це різні величини.

Якщо ви сумніваєтеся в правильності оформлення договору позики, краще зверніться за допомогою або консультацією в профільне агентство. Нехай вам і доведеться заплатити певну суму за його послуги, але так ви гарантуєте повернення заборгованості і її повне стягнення з боржника в Україні.

Реальні способи повернути позику

Стягнути борг цілком можливо, якщо дотримані всі юридичні умови для цього, а у фізособи є достатня кількість коштів для цього. Повернення боргу за договором позики залежить від того, чи є у позичальника гроші на погашення заборгованості, його ФОПовскіе обороти, а також інші фактори. Повернути борг зі 100% гарантією найімовірніше, якщо разом з подачею позову колектор заарештує наявне у нього майно. У деяких випадках не менш ефективним способом стягнення заборгованості за договором позики буде заборона боржникові виїжджати з України.

Ще один спосіб - запустити процес банкрутства фізособи. Це дозволить кредитору отримати заборону на виїзд, а також визнати всі раніше оформлені договору про передачу та переоформленні прав майна недійсними.

Необхідність в присутності свідків

Наявність свідка в розписці є дуже актуальним питанням. Помилково вважати, що цей пункт - обов'язкова умова, щоб повернути борг. У статті тисячу п'ятьдесят-дві ЦКУ для договору позики, укладеного в письмовій формі, зазначено, що показання свідків про відсутність повернення боргу не можуть бути розглянуті в процесі прийняття рішення.

Претензія і умови її вручення

Вона може бути вручена або відправлена фізособі, якщо в розписці не було вказано терміну повернення боргу. В даному випадку заборгованість за договором позики вважається безстроковою, а факт надсилання претензії є стартом відліку періоду для стягнення позики.

Необхідність прописування додаткових умов

Це дуже небажано, т. К. Повернути борг за договором позики, в якому будуть прописані додаткові нюанси (наявність застави, авансу і т. Д.), Приведуть до більш складній формі правовідносин. Відповідно, послуги агентства Creditdebt також виростуть в ціні. Фактично, наявність сторонніх умов натякає на стягнення боргу за усним договором позики. Суду доведеться встановлювати умови і деталі таких домовленостей, а це забере більше часу, грошей і сил на повернення боргу з фізособи.

Процес повернення заборгованості

Стягнення частини боргу за договором позики або всієї його суми через послуги агентства Creditdebt виглядає наступним чином:
• Пошук і структурування необхідної інформації про боржника та наявність в нього матеріальному і нематеріальному майні. Звертаємо вашу увагу, що ми здійснюємо повернення боргів по розписках в Києві, а також в інших містах України. Пошук інформації про боржника та пов'язаних з ним фізосіб здійснюється по всій країні з використанням класичних і таких сучасних засобів пошуку, як соціальні мережі.
Досудове стягнення суми боргу за договором позики або залишилася його частини, відсотків боргу і т. Д.
• При необхідності ми відправляємо офіційну заяву до органів місцевого самоврядування (поліцію) про факт шахрайства. Цей крок може значно прискорити стягнення боргу по розписці з фізичної особи і позов до суду подавати не доведеться. Однак крок актуальний тільки за умови наявності складу злочину. Спростити завдання може наявність у кредитора інших боржників, а також не один офіційно задокументований борг за договором позики.
Звернення до суду з позовом про повернення боргів по розписці з послугами адвоката і колектора. Якщо фізособа відмовляється виплачувати борг по розписці, не залишається іншого шляху, як відправити відповідний позов до суду. Це стане ефективною дією і в кінцевому підсумку змусить боржника до виконання умов договору позики. Сам процес подачі досить складний і включає в себе безліч етапів. Тому рекомендуємо вибрати послуги агентства, щоб якомога швидше повернути борг і не затягувати стягнення на довгі місяці. Середня тривалість судового процесу - від 2-х до 6-ти місяців. ••Кредитор може претендувати не тільки на стягнення боргу за договором позики, але стягнення однієї з форм неустойки, відсотків в різних розмірах, оплати за послуги юристів і т. П.
• Арешт майна. Ми вже говорили, що цей спосіб дозволяє з 100% гарантією стягувати в Києві і інших містах країни борг по розписці. Зверніть увагу, що сума майна, що подається на арешт, і сума боргу повинні збігатися.

І останній крок - це отримати рішення суду і привести його у виконання. Це самий хвилюючий момент, так як він максимально наближає кредитора до повернення боргу за договором позики та повного погашення заборгованості фізособою.

Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.