Стягнення боргу виконавчим листом

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Стягнення боргу виконавчим листом
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Стягнення боргу за виконавчим листом

Якщо юридична чи фізична особа, яка є боржником, відмовляється повертати свої борги, то кредитор в свою чергу може повернути гроші через суд. Борги можуть утворитися з багатьох причин: невиконання зобов'язань за трудовим договором, прострочений кредит, відсутність оплати за отриманий товар і багато іншого. У будь-якому випадку кредитор згідно із Законом України може звернутися до суду. А якщо і після винесення рішення суду боржник відмовляється платити гроші, то позивач, наприклад, банк, звертається для стягнення боргу за виконавчим листом.

Стягнення боргів за виконавчим листом

Заходи примусового виконання рішень регулюються статтею 32 Закону України «Про виконавче провадження». Стягнення боргу за виконавчим листом може бути як з фізичної особи, так і з юридичної.

Після того, як суд виніс рішення, у боржника є місяць, щоб в добровільному порядку повністю погасити борг. Якщо він цього не робить, то позивач подає заяву, щоб по суду отримати виконавчий лист. При цьому необхідно перевірити правильність інформації, зазначеної у виконавчому листі. А саме потрібно звернути увагу на такі моменти:

• Найменування і дату видачі листа;
• Наявність коду з реєстру юридичних осіб стягувача та боржника;
• Правильність написання назви юридичних осіб або ПІБ;
• Наявність дати набрання рішенням законної сили;
• Правильність заповнення резолютивній частині та інше.

Потрібно розуміти, що будь-яка помилка в цьому документі може стати причиною, по якій боржник не виплатить заборгованість, особливо в тому випадку, якщо на нього працюють грамотні юристи. Тому при отриманні документ обов'язково потрібно уважно перечитати.

Порядок стягнення заборгованості за виконавчим листом

1. Відкриття примусового виконання.
2. Прорахунок майна неплатника. Враховуються всі наявні у боржника активи, в тому числі його банківські рахунки і майно (нерухомість, транспортні засоби, житло).
3. Вивчення рахунків і зарплати боржника.
4. Накладення арешту на банківські рахунки боржника. Це робиться на той випадок, якщо боржник, з метою не повертати заборгованість, переведе кошти в офшори або на рахунки своїх друзів / родичів.
5. Подача заявки на заборону боржнику виконувати будь-які дії щодо свого майна. Це робиться для того, щоб юридична або фізична особа не переписав своє майно на третіх осіб.
6. Виставлення майна боржника на торги. Гроші, отримані з реалізації майна, йдуть на погашення боргів. Це крайній захід стягнення заборгованості за виконавчим листом.
7. Якщо у боржника немає майна, то здійснюється пошук місця його роботи. Якщо він офіційно працевлаштований, то виконавчий лист надсилається роботодавцю. Утримуватися може до 50 відсотків від зарплати. Також може вилучатися до 50% від пенсійних нарахувань.
8. Якщо у боржника нічого немає, і він офіційно ніде не працює, то його борги по кредиту оплачуються поручителем.
9. Після повернення всієї суми грошей банку або іншому позивачеві виконавче діловодство закривається.

Термін, за який проходять всі ці етапи, залежить від завантаженості і бажання виконавчої служби. Державна виконавча служба України далеко не завжди працює ефективно, через що терміни повернення заборгованості можуть істотно затягуватися.

При поверненні боргу за виконавчим листом фахівці дають такі поради:

• Контролюйте дії державної виконавчої служби або її бездіяльність. Контроль - це один з небагатьох способів змусити їх працювати ефективно.
• Якщо пристави не можуть знайти майно або банківські рахунки боржника, проведіть власне розслідування. Як показує практика, вони не завжди ретельно шукають.
• Головна порада - зверніться в колекторське агентство. В Україні можливе стягнення боргу колекторами за виконавчим листом. Коли позивач отримує на руки виконавчий лист, то він може піти не в Державну виконавчу службу, а до приватного виконавцю.

Стягнення боргів за виконавчим листом колекторами

Колекторські агентства спеціалізуються на такому виді стягнень. Вони використовують всі наявні механізми, щоб домогтися виконання рішення суду. Якщо у боржника є хоч якісь гроші і майно, то все це піде в оплату боргу. Але найкраще ще до подання позовної заяви до суду звернутися в колекторське агентство. Фахівці заздалегідь перевірять платоспроможність боржника і наявність у нього майна, банківських рахунків, офіційного працевлаштування. Таким чином, вони заздалегідь прорахують всі шанси на успішне стягнення боргу за виконавчим листом.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.