Стягнення боргу з ІП

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Стягнення боргу з ІП
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Стягнення боргів з ИП

Такий порядок стягнення в Україні, і його доведеться дотримуватися.Можливо, вам доводилося чути про те, що індивідуальний підприємець, відкриваючи свій бізнес, ризикує усім. Варто йому вчасно не погасити борг за договором або накопити високу заборгованість, до бізнесмена можуть прийти колектори з вимогою погасити борг. Що ж робити у такому разі ИП? І що робити позикодавцеві - як стягнути борг з індивідуального підприємця згідно із законом України?

Досить просто, якщо звернутися по допомогу в таке агентство, як Сreditdebt. Тут досвідчені юристи пропонують послуги із стягнення боргу з фізичних осіб, допомагають оформляти документи і супроводжують вас упродовж усієї процедури повернення засобів у боржника.

Нижче експерти Сreditdebt поділяться, за яких умов можна стягнути борги індивідуального підприємця, що говорить закон про повернення грошей по кредиту і будь-якому іншому виду боргу, і як діяти, якщо ИП офіційно підтверджує своє банкрутство.

Коли виникає загроза майна для ИП

Примусове стягнення боргу фізичної особи з індивідуального підприємця можливо тільки за наявності відповідного рішення суду. Такий порядок стягнення в Україні, і його доведеться дотримуватися. Індивідуальний підприємець може замислитися про термінове погашення боргу, щоб не зашкодити власному майну, в двох випадках:

  • якщо борг не буде погашений перед бюджетом у встановлений термін;
  • якщо заборгованість необхідно погасити контрагентам.
Якщо у ИП борг виник в результаті непогашення податку, з моменту простроченого платежу до стука в двері колектора повинно пройти не менше 60 днів. По закінченню цього терміну податківці можуть пред'явити відповідну вимогу і через суд оформити стягнення боргів з ИП в грошовому або іншому еквіваленті, якщо коштів на рахунку буде недостатньо.

Якщо ж стягнення боргу ИП з фізичної особи буде ініційовано контрагентом, процес повернення триватиме довше. Якщо, звичайно, кредитор не подасть позов, щоб визнати підприємця банкротом.

Коли ИП говорить про банкрутство

Експерти Сreditdebt звертають увагу, що навіть зняття ИП з реєстрації не допоможе уникнути виплати боргу. Альтернативним варіантом може стати банкрутство. В даному випадку стягнення боргу физ особи з ИП буде якщо не неможливим, то дуже скрутним процесом - борг, який не буде погашений за рахунок майна ИП буде списаний. Але і тут існують свої тонкощі:

  • збанкрутіти може тільки індивідуальний підприємець, просто фізична особа не може заявити про подібний;
  • банкрутство допоможе погасити або списати тільки борг підприємця, заборгованість физ. обличчя залишиться за вами.
Фахівці Сreditdebt звертають увагу, що у цієї процедури є і зворотна сторона, яка багата наслідками.

Наслідки банкрутства

Індивідуальний підприємець повинен розуміти, які обмеження спричинить процедура оголошення банкрутства:

  • подальші три роки ви не зможете зареєструватися, як ИП;
  • упродовж 5 років повторно запустити подібну процедуру не вдасться;
  • якщо в подальші 5 років борг знову приведе до банкрутства, індивідуальний підприємець не буде звільнений від непогашеного боргу.
Зверніть увагу, що перед ініціацією цієї процедури, необхідно знятися з держреєстрації щоб уникнути інших неприємностей.

Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.