Стягнення дебіторської заборгованості

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Стягнення дебіторської заборгованості
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Стягнення дебіторської заборгованості

Через нестабільну економічну ситуацію і неблагонадійності багатьох юридичних і фізичних осіб на різних етапах фінансово-господарської діяльності, суб'єкти підприємництва стикаються з проблемою виникнення і стягнення дебіторської заборгованості. При взаємодії з контрагентами, укладання трудових, цивільно-правових, і інших договорів неможливо повністю виключити ймовірність появи дебіторської заборгованості. Як правило, з'являється вона через відсутність стимулів для контрагентів виконати взяті на себе зобов'язання. А виконавча система малоефективна і не оперативна, що тільки ускладнює ситуацію.

Що таке стягнення дебіторської заборгованості?

Дебіторська заборгованість - це сума боргів дебіторів організації, компанії, підприємству на конкретну дату. Тобто, це сума боргів, належних фірмі, організації, компанії, підприємству від інших фірм і організацій, а також від громадян (фізичних осіб), які є їх боржниками.

Під стягненням дебіторської заборгованості розуміють комплекс заходів, спрямованих на вивчення боржника, його платоспроможності, можливості проведення досудового стягнення, проведення переговорів з боржником, застосування всіх законних інструментів стягнення. Займатися всім цим повинні грамотні фахівці, так як заходи по стягненню дебіторської заборгованості вимагають спеціальних знань і навичок, щоб вимоги кредитора (клієнта) були задоволені з мінімальними витратами і в найкоротші терміни.

Один з найбільш ефективних способів - це судове стягнення дебіторської заборгованості. При цьому кредитору необхідно якісне юридичне супроводження, щоб судове рішення було винесено на його користь.

Чому виникає дебіторська заборгованість?

Найнебезпечнішою є договірна дебіторська заборгованість, так як вона відрізняється великими сумами боргу і відсутністю чітких термінів повернення. Основними причинами її появи є:

• Низька платоспроможність контрагентів (юридичні особи, фізичні особи);
• Шахрайські дії з боку контрагентів;
• Відсутність нормальної практики з попередньої перевірки надійності і платоспроможності клієнтів;
• Форс мажори;
• Відсутність можливості виконати зобов'язання в призначені терміни.

По термінах виконання виділяється 4 види дебіторської заборгованості:

1. Поточна - термін неповернення боргу до 90 днів.
2. Проблемна - від 90 днів до 1 року.
3. Хронічна від 1 до 3 років.
4. Безнадійна - понад 3 років.

Порядок стягнення дебіторської заборгованості

1. Претензійна стягнення. Це спосіб досудового вирішення спору. Не так давно цей етап стягнення дебіторської заборгованості був обов'язковим, тепер же ця стадія не обов'язкова, однак її не варто недооцінювати. Написання претензії передбачає ведення переговорів. При цьому під час листування можна отримати від боржника важливі документи, які відіграють вирішальну роль в судовому процесі.

Претензія повинна бути написана із суворим дотриманням закону. У 222 статті «Господарського кодексу України» вказується, що претензія повинна містити:

• Назва та адреса заявника та боржника;
• Всю інформацію про договір, на підставі якого і з'явилася дебіторська заборгованість (сума, строки виконання, номер договору і т.д.);
• Докази, що підтверджують наявність договору і боргу за ним;
• Вимоги до боржника відповідно до закону;
• Розмір боргу і спосіб проведення розрахунків;
• Інформацію про банківський рахунок, на який потрібно перевести гроші.

Претензія на увазі дострокове стягнення простроченої дебіторської заборгованості, тобто, в досудовому порядку. Але як показує практика, боржники не так часто повертають борг після отримання претензії.

2. Процедура стягнення дебіторської заборгованості через суд. Якщо не вийшло повернути заборгованість в досудовому порядку, то слід подавати позов до суду. Запорукою успіху в цій справі є не тільки судове рішення, але і наявність у боржника грошей на балансі або інших активів. З цієї причини перед написанням претензії і подачі позову в суд необхідно провести аналіз боржника, його активів і провести процедуру накладення арешту на його майно, щоб він не міг переписати їх на третіх осіб. У такому випадку після винесення позитивного судового рішення його буде легко виконати, і боржник не зможе перевести свої активи, і тим самим уникнути відповідальності.

3. Безпосередньо стягнення дебіторської заборгованості. Це заходи, спрямовані на виконання рішення суду щодо стягнення заборгованості. Тут є два варіанти. У першому боржник самостійно виконує рішення суду і повертає борг. У другому боржник ухиляється від повернення боргу, і тоді потрібно ініціювати стадію примусового стягнення в рамках виконавчого провадження. Для виконання рішення суду фахівець, найнятий заявником, повинен контролювати всі дії або бездіяльність Державного виконавчого органу.

Ефективне стягнення дебіторської заборгованості

Наше агентство надає якісні послуги по стягненню дебіторської заборгованості. Ми розбираємося у всіх нюансах процедури, використовуючи всі наявні засоби й інструменти для стягнення заборгованості в максимально короткі терміни і з мінімальними витратами. Нами використовуються найбільш ефективні і тільки законні методи.

Наші фахівці зі стягнення дебіторської заборгованості беруть рішення всіх питань на себе: проводять досудові заходи, збирають і переглядають всі документи, аналізують активи боржника, проводять переговори з боржником, подають позов до суду, домагаються позитивного рішення і стежать за виконанням рішення суду. Якщо у боржника є активи, то буде і повернення.

Вартість послуг нашого агентства вас приємно здивує. Вартість залежить від виду замовлених послуг, тому для її уточнення зв'яжіться з нашими представниками.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.