Стаття

Як повернути борг без розписки


Все колись давали в борг. Але одна справа - позичити невелику суму, а інше - поділитися з близькою або знайомим людиною великими заощадженнями. А якщо зробити це ще і "під чесне слово", обмежитись усним обіцянкою повернути борг, без розписки та інших задокументованих зобов'язань, ризик бути обманутим значно зростає. Подібні ситуації зустрічаються повсюдно, тому фахівці Creditdebt склали детальну інструкцію для тих, хто вже опинився в подібній ситуації і не знає, чи можна стягнути борг без розписки, а якщо можна, то як змусити віддати борг без розписки законним шляхом і з мінімальними втратами для кредитодавця . 

Банальні поради, які часто спрацьовують


В ситуації,коли боржник відмовляється повертати запозичені гроші, а розписка про факт отримання позики складена не було, іноді найефективнішим способом може бути просту розмову і з'ясування причин відмови виплачувати суму боргу. Іноді причини можуть бути обгрунтованими, і в такому випадку можна домовитися про поступове повернення коштів, часткове відшкодування і т. П.

Звичайно, найкращим способом, як повернути борг без розписки в Україні, буде добровільне повернення заборгованості без примусу і звернення до суду. Але в разі, якщо відмова від боргового зобов'язання буде обгрунтований обставинами, що склалися, можна знайти альтернативні способи його погашення. Повторно домовляючись про погашення боргу, подумайте заздалегідь про те, як стягнути борг без розписки буде непросто, і складіть з цікавий договір про позику або розписки. 

Обов'язково вкажіть в документі:
 • терміни і умови повернення коштів;
 • суму боргу;
 • дату укладення договору;
 • паспортні дані обох сторін.

У разі судового розгляду це стане вагомим доказом правоти позикодавця, і дасть право стягувати з позичальника позику в повному розмірі.Повернення без документів: небезпечні аспекти питання


Повернути борг без розписки в Києві і будь-якому іншому місті України без професійних послуг таких агентств, як Кредітдепт, буде непросто. Особливо, якщо питання не вдається вирішити полюбовно. В даному випадку до вирішення питання слід приступити з іншого боку - звернутися до суду. Це один із законних і в більшості випадків дієвих способів, як забрати борг без розписки відповідно до чинного законодавства нашої країни. Для цього знадобиться надати певні докази, але давайте про все по порядку.

Насамперед необхідно зайнятися збором і підготовкою документів: 
 • заяву про невиплату боргу фізичною особою;
 • надання паспортних даних обох сторін конфлікту;
 • подача відповідної заяви в поліцію;
 • збір доказової бази.

Останній пункт для повернення боргу без розписки є найскладнішим і відповідальним, тому краще заручитися підтримкою професіоналів, взяти консультацію фахівців в Києві або повністю довірити ведення процедури агентству.

Готуємо доказову базу


Одна зі складностей, як повернути борг без розписки, зазвичай полягає у відсутності вагомих доказів факту передачі грошових коштів. Дати або взяти гроші набагато простіше, ніж довести це. Щоб підтвердити факт здійснення операції, необхідно, щоб боржник сам зізнався у факті наявності боргу і обумовлених строків його повернення. Підтвердженням цьому можуть виступати:

 • Аудіозапис розмови. Щоб ініціювати стягнення боргу без розписки, можна записати як особистий, так і телефонна розмова.
 • надання електронного листування, яку необхідно обов'язково нотаріально завірити. В даному випадку необхідно простежити за тим, щоб фахівець провів необхідну експертизу, на підставі якої і виноситься рішення про справжність листування.
 • Наявність свідка передачі грошей і домовленості про терміни повернення.

При цьому щоб повернення боргу без розписки через суд було вирішено на користь позивача, краще зібрати якомога більше доказів.

Після збору доказів


Єдиний варіант, як можна повернути борг без розписки, це зібрати достатню кількість доказів факту позики і надання їх у відділення поліції для подальшого порушення кримінальної справи по даному питанню. Таким чином здійснюється підтвердження або спростування шахрайства, на підставі чого в майбутньому можна звернутися з позовом до суду. 

Досить часто саме на даному етапі відбувається швидке стягнення боргів без розписки. Боржник часто не буває готовий до подібних радикальних заходів, і повертає те, що позичив, щоб уникнути кримінальної відповідальності.

У разі відмови в порушенні кримінальної робити, щоб повернути борги без розписки, необхідно звертатися із заявою до суду. Майте на увазі, що дана процедура може затягнутися на довгий час. Уникнути цього допоможуть послуги агентства Кредітдепт - підтримка досвідчених фахівців допоможе швидше розібратися в особливостях судової процедури, і навіть прискорити її.

Можливі способи повернення заборгованості


Існує кілька способів, як забрати борги без розписки:

 • поговорити з боржником, і спробувати умовити його повернути борг без радикальних заходів;
 • подати заяву в поліцію;
 • звернутися до суду;
 • звернутися за допомогою до профільного агентство або колекторам.

Зверніть увагу, що це не гарантує 100% повернення боргу без розписки - як повернути його законним шляхом з повною гарантією на даний момент в Україні не знає ніхто. 

Коли повернення стає безнадійним питанням


Як бачите, однозначної відповіді на питання, чи можна повернути борг без розписки, не існує - кожен із способів має свої недоліки і не може гарантувати бездоганного результату. Але є ситуації, при яких стягнення стає неможливим. Навіть за умови рішення суду на користь позивача:

 • відсутність коштів на рахунках, "в банку" і де-небудь ще;
 • немає регулярного доходу;
 • відсутність рухомого і нерухомого майна, продаж якого могла б покрити суму заборгованості.

Опинившись в подібній ситуації, краще відразу звернутися за допомогою до професіоналів. Комплексний аналіз ситуації дозволить швидше зрозуміти можливі шляхи її вирішення, домогтися позитивного результату і стягнути борг без розписки.