Досудовий етап

У більшості випадків, стягнення заборгованості на досудовому етапі - найбільш ефективний і швидкий спосіб повернення боргу.
Більш ніж у 80% справ ми досягаємо результату стягнення заборгованості на досудовому етапі. У разі, якщо заборгованість не повернута, ми забезпечимо її судове стягнення.
Процедура стягнення включає:
відправка повідомлень про стан боргу та правові наслідки несплати (SMS GSM, Viber, Telegram)
• відправка голосових повідомлень про стан боргу (Collection IVM)
• відправка листів вимог про заборгованість
• дзвінки фахівців з врегулювання заборгованості
• спільний пошук рішень з боржником по виходу з прострочення
• відновлення контактності боржників (Skip Tracing)
Досудовий етап
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Що ми робимо
Заявка
Обираєте послугу і телефонуєте нам, або відправляєте заявку через форму на сайті
Аналіз
Спеціаліст аналізує вашу інформацію, готує низку питань та зв'язується з вами
Роботи
Укладення офіційного договора і проведення комплексу заходів по стягненню боргів
Результат
Отримання замовником суми боргу і компенсацій. Остаточний розрахунок з нами
Показники нашої роботи
Отримайте професійну консультацію з повернення боргів
Відгуки клієнтів

Досудове стягнення заборгованості

Перш, ніж заглибитися в тему порядку повернення боргу за кредитом або іншим видом позики, необхідно розібратися, що є досудовим стягненням заборгованості. Практики агентства Сreditdebt поділилися особистим досвідом із цього приводу, і освітили основні моменти процедури повернення засобів в Україні без втручання суду.

Коротко про процес повернення

Досудове стягнення боргів - це спосіб ефективно і з мінімальними втратами для обох сторін домовитися про повернення заборгованості без пред'явлення відповідного позову до суду і відкриттів офіційної суперечки про примусове стягнення боргу.

Орієнтуючись, що таке досудове стягнення боргів, можна сказати, що це лояльніший і швидший процес, що дозволяє повернути гроші без заяви до суду і тривалого очікування його рішення по вашій претензії. Для того, щоб провести досудове стягнення заборгованості по кредиту, потрібні:
  • послуги експертів такого досвідченого агентства, як Сreditdebt (з обох боків суперечки);
  • боржник і позикодавець;
  • наявність відповідних документів;
  • грамотно оформлені вимоги, що висуваються до боржника.
Досудова претензія по поверненню боргу дозволяє економити час, гроші і трудові витрати, і знаходить обопільне вигідне рішення для обох сторін суперечки. Учасниками суперечки може виступати не лише юрособа, але і офіційно оформлена фізична особа - в даному випадку досудова претензія про стягнення боргу не матиме істотних відмінностей.

Що включає в себе досудовий етап

Досудове стягнення дебіторської заборгованості, як і будь-який інший процес, матиме свої відмінності залежно від виду боргу, його розміру і умов його надання. Згідно із законом України, стягнення боргу без суду повинне відповідати встановленому порядку, якщо тільки в договорі не було передбачено додаткових умов і вимог.

У разі, якщо подібного роду умов і вимог не було встановлено, а закон не передбачає можливість оперативного вирішення цього питання, досудове стягнення боргів відбувається на підставі правил ділових оборотів і інших встановлених вимог.

Досудовий етап можна представити таким чином:
  • інформування боржника про закінчення терміну погашення боргу незадовго до настання цього моменту;
  • повідомлення боржника про прострочення платежу;
  • консультація про права і обов'язки боржника, початок ведення переговорів;
  • розсилка і підготовка повідомлень письмово про необхідність погашення боргу.
Крайній етап перед початком суду і вагомою підставою для цього є виставляння претензії. З неї розпочинається як досудовий процес, так і офіційне звернення до суду. Претензію варто розцінювати, як підтвердження сторін про намір врегулювати конфлікт в досудовому порядку.

Щоб в дію була приведена ваша досудова претензія про повернення боргу, зразок дій має бути вам максимально зрозумілий. Для цього краще звернутися за консультацією і допомогою до експертів Сreditdebt - це дозволить уникнути збитків і протистояти неправомірним діям колекторів.

Терміни досудового повернення боргу згідно з нормами закону

Стягнення боргу без рішення суду також має свої часові рамки. Виконання покладеного на боржника боргового зобов'язання розпочинається з дати, вказаної в зобов'язанні, і триває вказаний в нім період. У разі, якщо договором подібного терміну встановлено не було, кредитор має усі підстави зажадати повернення боргу у будь-який момент. Тоді досудова претензія про повернення боргу має бути виконана боржником в подальші 7 днів з моменту отримання їм відповідної вимоги.

Якщо ж досудовий процес повернення боргу виник між юрособою і фізичною особою, його можна пропустити і відразу звернутися по допомогу у врегулюванні питання до суду. Озброївшись допомогою і підтримкою агентства Сreditdebt, ви можете залишатися спокійні за своє майно і права.
Поширені питання
Нашому підприємству заборгували гроші. Як повернути борг?
Якщо у контрагента виникла заборгованість перед Вашим підприємством, є два шляхи врегулювання даного питання.

- Перший шлях це досудове врегулювання спору. Для початку можна спробувати провести переговори з боржником. Якщо переговори не дадуть необхідного результату потрібно звернутися до боржника з письмовою претензією (порядок пред'явлення претензії визначений в ст.6 ГПК).

- Другий шлях це врегулювання спору в судовому порядку. Для врегулювання спору в судовому порядку необхідно спочатку спробувати вирішити спір в досудовому порядку. Так як суд попросить надати докази досудового врегулювання спору (таким доказом служить претензія і доказ її вручення).

Ухвалення позитивного рішення суду ще не означає повернення боргу. Якщо контрагент ухиляється від виконання рішення суду необхідно звертатися в Державну виконавчу службу. Але після цього не варто сідати, склавши руки і чекати коли буде виконано рішення суду, а потрібно контролювати весь процес виконавчого провадження.
Як повернути борг по розписці?
Якщо позичальник не повертає в добровільному порядку кошти, які він отримав за розписці, необхідно звертатися до суду з позовом.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника.

Верховний суд, посилаючись на ст. 1046 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передачі грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібна.

Тобто, звернувшись до суду з правильно складеним позовом і належними доказами, є всі шанси отримати позитивний результат. Але для отримання 100% результату необхідно звертатися до професійного юриста.
Які будуть наслідки, якщо я не поверну борг?
Беручи гроші в борг, слід пам'ятати, що їх рано чи пізно доведеться повертати. Важливо обговорити з кредитором терміни і умови повернення боргу, щоб потім не виникали зайві питання. Якщо все-таки позичені гроші немає можливості повернути, необхідно знати, які наслідки чекають в разі неповернення боргу. У разі порушення зобов'язання боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, і три проценти річних від простроченої суми. Законом або договором може бути встановлений інший розмір відсотків.Зазвичай боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання боргу, однак є винятки. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Також особа може не повертати борг і неустойку (штраф, пеню) у разі закінчення терміну позовної давності, при цьому виникають зобов'язання по сплаті податків з суми неповерненого боргу. Для стягнення боргу застосовується загальна позовна давність у три роки, для вимог про стягнення неустойки (штрафу пені) застосовується позовна давність в один рік, якщо інше не передбачено договором або законом.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до юристів нашої компанії.